Přestěhovali se do nového města, nemají přátele ani peníze. To nevypadá na vydařené Vánoce. Pro Saundersovy se letošní Vánoce nevyvíjejí dobře. Museli se přestěhovat z Los Angeles do kanadského Edmontonu, takže nejstarší Danny, dvanáctiletý Brian i šestiletá Mary přišli o všechny přátele, ale navíc otec Wayne přišel o práci a matka Judy uvízla v Los Angeles na letišti kvůli předvánočnímu návalu. Waynea tak čeká noční můra všech mužů. Musí sebrat děti a vyrazit s nimi na nákupy do nejvelkolepějšího obchodního centra ve městě a možná i na světě, i když si nemůže dovolit moc utrácet. Zatímco se snaží zorientovat v bludišti obchodů a návalu zákazníků, nadšená Mary si pod dohledem bratrů vystojí frontu k Santovi, jemuž se na klíně svěří s přáním mít pro tatínka milion dolarů, aby se nemusel trápit. Zdá se, že na Santu zapůsobila, protože o chvíli později před ní přistane velká taška plná peněz. Zatímco nejstarší Danny se seznámí s atraktivní blondýnkou a snaží se na ni zapůsobit, Brian s Mary se vrhnou do nákupů. Netuší, že taška, patřící Leovi a Sheldonovi Cardozovým, je plná falešných stodolarovek, které mají předat bezohlednému šéfovi, a že je bratři, kterým taška spadla z ochozu, viděli a okamžitě se pustili po jejich stopách. Jenže chytit mazané a vynalézavé děti není snadné. (TV Nova)

Malarkey

Mám pocit, že televize mě už připravuje na Vánoce a tak jsem tady rozjel první předvánoční film. No a ten přesně splnil to, co jsem po něm chtěl. Vánoční pohodu, důkaz, že Santa Klaus existuje a pozitivní náladu s Patrickem Swayzem, kterej měl co dělat, aby to v tom obchoďáku přežil. ()

dobytek

Největší potenciál tohoto filmu se ukrýval v kozách Carmen Electry. Ten ale zůstal naprosto nevyužitej. Je to fakt smutnej pohled, když člověk sleduje někdejší idoly, jako byla božská Carmen a Patrick Swayze (tady záleží na pohlaví a sexuální orientaci, kdo byl pro vás idolem), jak se ztrapňujou v takový sračce. Čumět na "roztomilý" fakany a čekat, jakou udělaj hroznou legraci, to fakt neni nic pro mě. Hvězdičku dávám opravdu jen za Carmen Electru, která má pořád, co nabídnout a za nebožtíka Swayzeho. Toho je mi vážně líto, že krátce před smrtí vzal roli v takový kravině. Mimochodem ten dezolát, co hrál staršího syna Patricka Swayzeho, vypadal jak ukrajinec. Tomu už chyběla akorát lopata a bunda z koženky. ()

freddy

Vánoční film, kde příliš té vánoční atmosféry není, což ale zase tolik nevadí. Předně byl určitě zajímavý nápad umístit děj tohoto filmu do nákupního střediska, kde je kupodivu na Štědrý den docela živo. Druhý zajímavý nápad bylo objevování se Santa Clause v různých podobách během celého filmu, což filmu dodalo na zajímavosti a jakési zvláštní magičnosti. A nakonec samozřejmě oceňuji i nápad, že dvě malé děti najdou tašku s penězma a rozhodnou se koupit si všechno, co chtějí. Když se tohle všechno smíchá dohromady a přidá se k tomu neschopný velitel kanadské jízdní policie, neschopní zločinci a láska na první pohled mezi dvěma teenagery, tak je tu docela zajímavá rodinná komedie odehrávající se na pozadí Vánoc. Já osobně jsem s výsledkem docela spokojený, ale bohužel se nemohu nějak zbait dojmu, že to zase není tak dokonalý film, k tomu přece jen ještě notný kus chybí a když to porovnám s některými filmy, kde se srovnání přímo nabízí, jako např. s filmem Policajt ze sámošky (také se to odehrává v nákupáku), Rolničky kam se podíváš (nakupování na Štědrý den) nebo Malí rošťáci (v hlavní roli děti, které si mohou dělat téměř co chtějí, když jsou na Štědrý den na letišti zrušeny všechny lety), tak film Milionové Vánoce bohužel v porovnání se všemi těmito filmy vyznívá o něco hůře. Zkrátka tohle je taková mírně nadprůměrná rodinná komedie, která někoho zaujme více, někoho méně, a já jí uděluji lepší tři hvězdy. ()

Hunt

To hodnocení by mohlo být vyšší, neboť námět a scénář není zlý. Svým způsobem navazuje na filmy Sam doma, jen tady je špatná režie, která nebyla schopna držet míru divokosti (casto až bizardne trapné) a vybrat lepší herce (zaporaci a dětské osazenstvo). ()

Shakers

Videl som to cez vianočné sviatky v telke a musím povedať, že je to celkom kukatelná blbina.Ide o slabý Vianočný/rodinný film so slabým humorom, ale ako celok to funguje celkom fajn. 55% - 3* ()

honajz

Dva roky starý vánoční snímek by se k nám nejspíše nedostal, nebýt úmrtí Patricka Swayzeho, který ve filmu hraje.   Rodina se dvěma dospívajícími kluky a holkou se přestěhovala z USA do kanadského Edmontonu. Děti to nesou špatně. Rodina navíc nemá ani floka. Kamarády tu nemají. A maminka zůstala viset na letišti v L.A. Protože je čas Vánoc a bez stromečku a dárků Vánoce nejsou, rozhodne se otec (Patrick Swayze) vzít děti do obchoďáku. Jenže ten si vyhlédlo i trio neschopných podvodníčků, aby zde roztočilo falešné peníze. A právě k těm se dostanou děti... Na rozdíl od jiných, sladkobolnýcn vánočních příběhů, tento má chytrý scénář a dialogy, často ironické, ale hlavně vtipné, nehraje si na úžasnou a perspektivní americkou rodinu, ale pojmenovává i negativa. Samozřejmě, že hlavní linie je "dětská" a podle toho vypadají atrakce, ale na pozadí je pořád ten dospělácký úsměšek cítit. Ale i radost ze hry. Jistě vám bude brzy jasné, jak se věci budou mít, i nakonec ten sladkobolný konec nastane, ale mezitím se dá tuhle odlehčenou jízdu docela užít.  Disk je typická mizérie - načne jej protipirát, dvě reklamy, tři upoutávky, zase reklama, a v hlavním menu jsou další trailery, ale to je tak všechno. Navíc zvuk u filmu je v obou případech jen stereo. Fuj. ()

ARI50

Miliony jsou všude a tak si děcka trochu užijí v rodinné komedii kdy špekoun a posera se je snaží pod vlivem paničky zastavit. ()

Dale

X-tá priblblá variácia na Sám doma. Malí faganí prechytračia prefíkaných zloduchov a ešte znemožnia police departement. Len vďaka vianočnej atmosfére to nehodím z fleku do odpadu. ()

hous.enka

Zábavná vánoční rodinná komedie z obchodního centra? No ano, i to se v Kanadě (potažmo v Americe, protože film je natočený v koprodukci a já věřím, že tohle je možné zejména a hlavně v zemi zaslíbené hamburgery a kolou oplývající) může stát. Nejzábavnější mi přišla spanilá jízda na motorkách v obchodním centru a pak asi scény se Santou v obchoďáku. Milionové Vánoce neurazí, nenadchnou, jako většina průměrných zaoceánských zábavných vánočních rodinných komedií. ()

mysiak

U mňa možno vianočný film na takej TV Doma..ale na DVD ako regulérny film?...asi ťažko...je to viac menej celé klišovité....a celé to morálne ponaučenie...čo tak nabudúce pritlačiť na pílu s humorom..a nechať odhaľovať Carmen Electru?...mimoriadne sexy...ujde to ()

blackrain

Příjemný vánoční film, který se téměř celý odehrává v obchodním centru. Vánoce jsou svátky plné nejrůznějších překvapení. Santa může být osoba, od které by jste to nejméně čekali a která se objeví vždy v pravou chvíli. Snad právě proto se všechny vánoční zázraky můžou uskutečnit. Stačí jen uvěřit. ()

JohnMiller odpad!

Patrick Swayze hrabe z posledného, Preston Lacy sa hodí akurát tak do Jackassu a Tim Curry má to najlepšie už tiež dávno za sebou. Táto kravina má všetky vady TV vianočných filmov. Je to trápne, je to naivné ale lacné, takže v komerčnej televízií som to videl ešte 3 týždne pred Vianocami. V robote cez dlhú obedovú prestávku. ()

misulka03

Trochu pozměněná obdoba série filmů Sám doma. Je to jednoducho film, který nás ničím nepřekvapí a přesto je miloučký, hlavně když vidíte malé roztomilé děvčátko, které tak vroucně věří na Santu. ()

Sabrewulf odpad!

Žádné milionové Vánoce, ale miliontá varianta na rodinné štěstí, tátu, který je sice nezaměstnaný, ale nakonec získá práci, děti, které se nebojí a ví si rady a v neposlední řadě hloupé zloděje - otloukánky (příčí se mi i Sám doma, aby bylo jasno). Prototyp amerických rodinných komedií, ze kterých je mi úplně na zvracení. ()

Tyny odpad!

Naivní a hlavně strašně průhledný film, z kterého mám úplně zkaženou náladu jelikož nechápu, jak tohle někdo mohl vymyslet. Naprosto zbytečný, podprůměrný a tuctový snímek, jehož konec uhodneme s přehledem v prvních deseti minutách. ()

ecceHOMMO

V niektorým momentoch veľmi milé, v iných mierne nudné.....ale ja som už vyrástol z takýchto filmov takže.....( pre deti to však môže byť velice príjemné pozeranie...a možno že aj pre zopár dospelých...) ()