Antonio Frau se vrací z vězení, kde si odpykával trest za vraždu své přítelkyně. Během pobytu ve vězení se téměř fanaticky upnul k víře a po propuštění z nápravného ústavu získá pocit, že právě on je vyvolený a musí nasměrovat zbloudilé lidské duše zpět na cestu boží. Antonio, jako poslední žijící příbuzný, zdědí penzion a v pokoji číslo 6 začíná napravovat hříšníky svým vlastním způsobem. (Chatterer)

J*A*S*M

Imdb hodnocení 4.7/10 o tomhle filmu vypovídá mnohem víc než ty zdejší vcelku četné čtyřhvězdy. Zdlouhavý film bez jiskry, který pár samoúčelně brutálních scén skrývá pod nánosem rádoby inteligentních psychologizujících citátů z vrahova "deníčku". Pod tímhle nánosem pozérského pseudo balastu a krátkých epizodických záchvěvů brutality je ale prázdno, totální prázdno. ()

Mefistofelle

Tento příběh o vrahovi prostitutek není nijak výjimečný. O lidech jako je Antonio Frau, hlavní "hrdina" tohoto snímku, toho bylo natočeno spoustu. Přesto je to zajímavá variace na klasické téma a skoro by se dalo říci, že je až poetická. Antoniovi je jasné, že není normální, ale zatímco spousta jiných vrahů s tím bojuje aspoň chvíli, než je to zcela přemůže, on už od svého propuštění ví, že bude zabíjet, a podle toho se taky zařídí. Ožení se, aby na své okolí udělal dojem slušného chlápka, a zatímco jeho žena po nocích souloží s doktorem v nemocnici, kde působí jako sestřička, Antonio láká do svého pensionu šlapky, aby je zde následně "polepšil" (rozuměj rozsekal na kousky). A důvod? Náboženský fanatismus. Ze zápisů, které si dělá do svého deníčku, se dozvídáme, že svou práci považuje za boží dílo. Celý film je ostatně zaměřen z 90% na něj a jeho myšlenkové pochody, ostatní postavy se zde do popředí dostávají jen výjimečně. Co se týče samotných scén s uvězněnými a týranými prostitutkami, kdovíjaké násilí zde nečekejte. Antonio s nimi z větší části vede teologicko-filosofické debaty, sem tam je znásilní a nakonec rozseká motorovu pilou, přičemž při těchto scénách kamera chytře uhýbá stranou. Šokantnosti ani nápaditosti to v tomto ohledu moc nepobralo... trochu to však napravuje vražda pasáka jedné z prostitutek, která je poměrně originální. Silnou stránkou je zde i prostředí a interiéry, na které je kladen velký důraz a které umocňují melancholickou a depresivní atmosféru. Mimochodem.. je zvláštní, jak některé dobré horory nejsou vůbec známé, zato kdejaká blbost má 1000+ hodnocení... ()

pornogrind

Chápu,že kdo čekal nějakou gore hitparádu či krvavý jatka tak musel být zklamán.Ale komu se líbil snímek Angst,tak tomu by mohlo sednout i tohle.Sice kvalit filmu Angst nedosahuje,ale i tak je to film,který rozhodně stojí za vidění.Sledujeme příběh Antonia,který právě vylézá z basy kde si odpykával trest za zabití své přítelkyně.V base se však upnul k víře a teď si sám hraje na boha.Snaží se spasit všechny hříšné duše a vše si pečlivě fotí a zaznamenává do svého deníku.Tohle není o gore efektech či krvi.Tohle je o psychologii.Film krásně znázorňuje co se našemu spasitelovi honí hlavou.V pozadí nám hraje Mozart a mi sledujeme psychologickou hru kočky s myší.Za mě spokojenost. ()

*CARNIFEX*

Nakoľko je Antonio posledný pozostalý z rodiny, zdedí malý penzión na okraji mesta. Niekoľko rokov si odsedel v base za smrť svojej manželky. Nikdy jej nevedel odpustiť mnohopočetné nevery. Po návrate z väzenia do si určil jediný cieľ. Rozhodol sa, že bude spasiteľom a v jednej z hotelových izieb bude trestať všetky ženy za svoje hriechy. Návodom sa pre neho stávajú činy známeho francúzskeho, mäsového vraha Henriho Landru. O všetkom čo vykonal, si píše denník, ktorý chce zanechať mladým generáciám či expertom pre pochopenie jeho činov. Povedať, že je tento film nezaujímavý by bola hlúposť. Presto všetko mi prišiel monotónny, zdĺhavý, takmer bez napätia. Čakal som teda aspoň "rezbu" ako sa patrí. Nestalo sa. Akosi ma tento film do deja nevtiahol. Dôvody jeho skutkov mi prišli dosť malicherné a záver mi popravde tiež vyčaril úsmev na tvári. Španielsko je moja obľúbená továreň na horory, ale tento snímok, napriek tomu, že téma seriálových vrahov ma vždy poteší, svoju úlohu splnil len čiastočne. Priemerný snímok, ktorý keby nevidím, nič sa nestane - 40% ()

oliveros

Európska horrorová produkcia už dlhšie valcuje produkciu zámorskú, obzvlášť tá španielska. Práve tento fakt ma motivoval siahnuť aj po tomto kúsku napriek tomu, že onen subžáner nepatrí medzi moje najobľúbenejšie. Relatívne vysoké hodnotenie (72%) ma v domnienke utvrdzovalo a tak som sa do denníka pustil. Už z tu prezentovaného obsahu vyplýva, že hlavný predstaviteľ bude žiť vo svojom mylnom presvedčení o tom, že je spasiteľ predurčený na vykúpenie hriešnikov, samozrejme prostredníctvom ich smrti. Vrah sa neukrýva za maskou, je nám predstavený hneď v úvodnej scénke a celý film tak stojí hlavne na obnažovaní jeho skutkov, pričom nám cez písanie denníka otvára dvere do duše. Najväčším kladom H6 je jeho vizuál, pôsobivé interiéry a exteriéry, zručná kamera. Príbehovo je však denník veľmi plytký, samotný impulz vraha nezaujímavý, obyčajný a otrepaný. Po vzhladnutí vypúšťam zo žánrového zaradenia pojem horror. Absentujúce gore scény by mi vôbec nevadili ale úplný deficit napätia sa mi len ťažko odpúšťa. Nuž, ani Španielsko už nemusí byť v onej sfére vždy víťazným ťažením. ()