Příběhem nás provází mladík Kitaro, napůl člověk a napůl bájná postava zvaná Yokai, oplývající neomezenou magickou mocí. Při narození, kdy ztratil rodiče, byl Kitarovi předurčen osud ochránce míru mezi naším světem a světem Yokai. Duše jeho otce sledovala z podsvětí nešťastný synův osud a vrátila se jako Yokai v jedné z mluvících očních bulev. Kitaro, ač vychován mezi přízraky, stále se drží v lidské společnosti a snaží se chránit lidské bytosti. Jeho životní poslání se však stále snaží překazit síly zla obou světů, není tedy nouze o kouzla, souboje, opravdová přátelství, ale i záludné lsti. Vydejme se společně s jeho přáteli na dobrodružnou a nejistou cestu za záchranu našich světů. (duklak2)

Vavča

Ano mohlo by se zdát, že tato pohádka patří do kategorie pro děti do 12 let. Ale má šanci potěšit i starší diváky vizuální stránka je úchvatná, občas výtvarné cítění a různé postavy připomenou věci jako Noční Hlídka, liščí agenti s image alá Matrix, postavy jako Písková čarodějnice, taťka oko, Neko musume a hlavně Kitaro odkazují do hájemství Tima Burtona a Guillerma Del Tora. Zejména scéna a celé prostředí má k tomu blízko. Mix pohádkového a moderního světa, dynamické souboje, je to někdy velmi ulítlá a zběsilá jízda, ale budete se bavit. OST je také povedený a závěrečný tanec je třešničkou na dortu. Příběh je jednoduchý všichni hledají zlý kámen, který má malý kluk Kenta, ten to tají před sestrou Mikou a Kitaro mu chce dát šanci předat kámen, aby si zachoval tvář. Mao Inoue (Mika, do které se zakouká Kitaro) tu má docela velkou roli, ale naprosto ji zastiňuje Rena Tanaka hrající kočku, neboť je ve své roli a kostýmu naprosto skvělá, skutečná kočka! Romantická část je zde velmi lehce, decentně zpracováná, určitě neurazí. ()

Kordus

Podobné jako Miikeho Yôkai daisensô, jen vhodné i pro menší děti. Rozhodně se nedá doporučit čechům, kteří odmítají tolerovat japonské bůžky Yokai - budou z toho asi dost na větvi, když na ně vyskočí "taťka Oko" nebo deštník s jazykem :) Největší radost mi ale udělala pro mě zatím neznámá herečka Rena Tanaka, hrající Kočku. Klidně se mohla objevit na obrazovce častěji :) ()

kinej

Tak tohle je taková šílenost, že se ani neumím představit zda by mohl být film dobrý, kdyby byl alespoň obstojně zrežírován. Ač jsem fanda do japonských flmů a zfilmovaných manga obzvlášť, tak tohle jsem opravdu nepobral. Určitě beru k dobru, že se jednoznačně jedná o film pro děti, ale stejně se někdy nelze zbavit dojmu, že sleduji Teletubbies, které zfilmoval někdo pod vlivem LSD. Také myslím, že měli producenti raději zvolit formát klasické animace, protože speciální efekty jsou trsitní, u masek a kostýmů místy dokonce až na úrovni Power Rangers. ()

Ripley

To bylo něco strašného.Že mě to netrklo hned...hraná Japonská fantasy...ty tři slova nejdou dohromady!(aspoň tedy pro mne)Nejhorší postavy:Kitaro(hlavní postava),jeho otec(oko s nahým tělem,koupající se v šálku saké...to snad není možný!),krysák(na zabytí),čarodějka(trapná,ošklivá),liščí lidi(či co to bylo) a ostatní obludy.Tento "film"snad jen pro malé děti a i ty z toho možná budou mít trvalé následky. ()

ScarPoul

Ak je nejaký Magna komix v japonsku veľmi populárny môžete si byť istý, že podľa neho spravia film. Kitaro namiesto anime filmu ale dostal tú hranú verziu a musím hneď na úvod podotknúť, že je to to najhoršie rozhodnutie aké mohli tvorcovia spraviť. Nie vyslovene že by bol film zlý. Lenže herci v postavách doslova tak magických, sú neskutočne nedotiahnutý a vyvolávajú skôr pocit trápnosti než magickosti, aj keď musím uznať, že každá jedna je neskutočne premyslená. Ale film je asi rovnaký ako keby vznikla hraná verzia princezny mononoke. Lenže aj keď je príbeh naozaj v tejto podobe skôr určený pre deti a dospelý budú zvierať operádlá svojho kresla alebo stoličky s určitým sebazaprením nie je to kupodivu také zlé. Doslova si trúfam povedať, že aj napriek určitej detinskosti a trápnosti ma film vlastne zaujal a aj keď som väčšinou krútil hlavou nemal som nutkanie ho vypnúť. Čo značí veľké plus za ktoré sa vďačí hlavne postavám. Postavy sú totiž vykreslené bez chyby. Dej narúša síce zlá až televízna kamera a prítomnosť naozaj druhotriednych efektov, lenže aj napriek tomu sú postavy veľmi silné a dokážete sa s nimi stotožniť. takže v konečnom dôsledku návšteva Kitara z lesa Gegere nedopadla až tak zle. rozhodne film, ktorý už vidieť nechcem , ale som šťastný že som ho videl. ()

• Kitaro je pôvodne jedna z najpopulárnejších "manga" príbehov, ktoré napísal a sám nakreslil Mizuki Shigeru. (metal.storm)