Takhle si svou kariéru vskutku nepředstavoval. Skončit jako moderátor pochybných společenských akcí, vystupovat v druhořadých estrádách a talk-show a sem tam si střihnout nějakou tu (i když, přiznejme si, většinou velmi slušně placenou) reklamku - to věru nebyl jeho mladický ideál. Jenomže to je dnešní tvrdá realita, jíž neunikne, stejně tak jako už nikdy neunikne tomu svému hloupému uměleckému pseudonymu, který si kdysi tak neuváženě zvolil. Rick Spleen, zneuznaný autor a herec, si ve svém dnes už možná spíš pozdním středním věku začíná trpce uvědomovat, že některé věci už asi prostě v životě nestihne. Že do toho vlaku, který mu ujíždí, už možná nestačí naskočit. Nebo že by přece jen ještě nebylo všechno ztraceno? Třeba se mu ještě s Martym, jeho kamarádem a spoluautorem, podaří vymyslet něco, před čím všichni padnou na zadek. Co mu zase vrátí přízeň fanoušků a vynese jej na titulní strany novin. Ostatně v dnešním - bulvárními médii ovládaném - světě se něco takového může stát, než bys řekl švec. O čemž se Rick konečně bude moci velice brzy přesvědčit. I když bohužel v trochu jiném gardu, než by si byl přál... (oficiálny text distribútora)

xerno

Celkem ucházející Britský seriál. Upřímně: většího smolaře jsem ještě neviděl. Ne že bych chtěl spoilerovat, ale tady je to asi jedno. Jsou třam ale i takové nedodělávky kolem zvuku i obrazu, nenarážim na český dabing, ten se poved, jak to ostatně u barrandova bývá, ovšem mohlo tam být větší hudební podsvícení, když to tak řeknu. Jinak bych nic nevytýkal, je to lehce nadprůměrný satiristický seriál. ()

Respex

Opravdu velice ojedinělý seriál. Jedná se o sitcom, který místy přopomíná tragikomedii. Nejsem si ani jist označením sitcom. Spíše komediální-sitdram. Je neuvěřitelně chytře napsaný a několik momentů si budu pamatovat velmi dlouho. Chválím ČT za skvělý výběr. Za mě 4*. ()

Crocuta

Další z povedených britských sitkomů, tentokrát i s poměrně slušným dabingem. Ten chlap má neobyčejnou smůlu na mimořádně trapné situace a při jejich řešení se ta smůla většinou ještě násobí. ()

Matty

Seriál, který (skoro) nikdo nemá rád, o lidech, které (skoro) nikdo nemá rád. Nechápu proč. Snad kvůli slabšímu českému dabingu. Ve své trapné upřímnosti jde o nadmíru vtipné příhody jednoho britského loosera. Rick Spleen je polozapomenutý televizní komik, kterému v životě nic nevychází a neustále bojuje s náladou předurčenou jeho příjmením. A právě obyčejností svou i příhod, které ho dennodenně potkávají, mi byl velice blízký. Zábavnostní úrovně jiných britcomů Bublina možná nedosahuje pro svou „mimoděčnou vtipnost“ – podobné příhody potkávají každého, ale zasmát se jim dokážeme až s odstupem. Není snad odstup mezi divákem a děním v televizi dostatečný? 80% ()