Odhodlaná zabiť

• Slovensko Boj o prežitie (viac)
všetky plagáty

Žena v domácnosti (Basinger) je nucena se o sebe postarat, když se ocitne v opuštěném lese se čtyřmi kriminálníky. Co začalo jako rychlý výlet do obchoďáku končí v lese bojem o holý život. Vše co má, je krabice s nástroji a touha po přežití. (oficiálny text distribútora)

Allien.9

Zatímco většina lidí by v podobné situaci popadla spíše kabelku (kvůli dokladům, ne šminkám), hlavní hrdinka zvolila bednu s nářadím a, světe div se, udělala "dobře". I když je námět stokrát zrecyklovaný, provedení přesto příjemně překvapilo a nebýt té závěrečné čtvrthodinky + lehce tupé závěrečné scény, bylo by to za 4*. P.S.: Co jiného s takovými idioty?!? ()

hippyman

jestli by nebylo lepší vzít těch šest mega a místo natočení takový zhovadilosti se radši pořádně vespolek vožrat... z 82 minut hodinu pobíhat ve tmě po lese s kamerou, čtyřma idiotama a vyklepanou kim a doufat, že mi vznikne rambo pět, bylo fakt dost naivní... pokud tohle bylo myšleno jako něco víc než jen recept na alternativní použití automobilové magic-red-tool-box pro kozlika šikulu, tak to byl sakra šlápanec vedle... 30% ()

Rosomak

Blondýna běhající v noci po lese s bednou šroubováků? Že scénárista s režisérem fetovali při tvorbě tohohle filmu je naprosto jasné. Jak jinak vysvětlit takové věci jako, že jde Kim Basinger do supermarketu v holinkách, týpci jí chtějí zastřelit kvůli jednomu vzkazu za stěračem, v lese jí stopují podle vůně parfému, pouští si hudbu z rádia, které zde zapomněl zřejmě nějaký houbař, ona si při honičce stíhá číst přání od dětí, močit do potoka a to vše při nočních scénách, které jsou tak nasvětlené, že si každou chvíli říkáte, že si osvětlovači dali asi taky práska... Není to zajímavé, natož strhující ale je to setsakramentsky vtipné :) ()

sona123

Kim Basinger (která vypadá pořád dobře) běhá v lese potmě s kufříkem nářadí z auta a vždy, když se jí nachomýtne pod ruku neřád, který ji pronásleduje (protože mu dala za stěrače výtku za špatné parkování), vytáhne hever nebo cokoliv jiného (no jo, moc se v tom nevyznám) a odkrágluje ho...až do zdárného konce. To se prostě nepovedlo. Matky jsou emancipované, člověk se někdy fakt naštve, ale toto? ()

Agatha

Tak se mi zdá, že tady každý hodnotíme asi jinej film. Jak je vidět tak někomu se líbí dost a někomu spíš ne. Já bych to viděl asi na takových 65% a stejně jako "odborníci" v časopise PREMIERE dávám s přivřenýma očima 4*. Ruku na srdce, žádný megahit to není, ale princip thrilleru to myslím splnilo. Aspoň mně to napínavý přišlo. Zápletka je slušná, hlavní postava zdaleka neni tak uťápnutá, jen jí asi nebaví pořád uklízet, a manžílek je trošku výbušnější a ne zrovna milující. Partička mladých gaunerů, zřejmě posilněná alkoholem a ještě něčím lepším se začne navážet do opozdilé zákaznice z obchoďáku a... dopadne to jak to dopadne. Celkem věrohodná hra na kočku a na myš. Della neztrácí duchapřítomnost a z auta si bere jedinou věc, která by jí v případě potřeby mohla pomoct - bednu s autonářadím, převážně s francouzáky. Proč by se to tak nemohlo stát? V Americe se dějou ještě divnější věci. Sice se tam vyskytují nelogičnotsti, které by s trochou usílí nebylo těžké odstranit, ale viděl jsem daleko větší koniny, které měly hodnocení vyšší než toto, takže proto 4*. Konec je sice trošku nadsazený, ale proč ne? Zahrané je to slušně, Kim Basinger je přesvědčivá, ostaní průměr. No ono se toho za 82 minut moc nestihne. Hudba slušná. Nevim jestli mi něco extra vadilo. A ani těch sprostých slov tam nebylo tolik, jak tady někdo předesílal. Kdyby se do toho vrazilo ještě víc peněz, důvtipu a usílí, tak z toho mohl být solidní trhák. Ale i tak mi těch 400,- za DVD líto není. ()

• Thriller Svědkem zločinu je režijním debutem Susan Montford pocházející ze Skotska. Filmový rozpočet byl 6 milionů dolarů. (Agatha)
  • Natáčelo se v Kanadě v Burneby (Glenlyon Parkway), ve Vancouveru (Lougheed Town Centre) a v North Vancouveru (Princes Park). (Agatha)
  • Chuck (Lukas Haas) má ve filmu zbraň Beretta 92FS ráže 9x19mm (dc125)