Starnúci bývalý policajt Matt Conlin (Steven Seagal) si vďaka svojej chorobnej hráčskej vášni narobil množstvo nepriateľov a obrovitánske dlhy, ktoré splatiť rozhodne nebude ľahké – presiahli už totiž milión dolárov! Keď však jedného dňa diskrétne skúpi akási tajná vládna organizácia všetky jeho dlhopisy, zdá sa, že sa naňho konečne opäť usmialo šťastie. Na oplátku za túto „láskavosť“ má Matt vypátrať zopár mocných kriminálnikov, ktorým sa vďaka ich hriešne veľkému bohatstvu až dosiaľ darilo stáť nad zákonom - a zlikvidovať ich! Nemá s tým v podstate žiadny väčší problém... No keď odmietne eliminovať skorumpovaného policajta, ktorého mylne považuje za čistého, je zrazu nútený pokúsiť sa prestrieľať na slobodu. Ocitne sa totiž v nezávideniahodnej situácii, v ktorej každý pohyb môže byť jeho posledným... (TV Markíza)

Lacike

Pustit si tuto Seagalovku po jeho prvych styroch klasikach je dost sokujuci zazitok. A to Pistol Whipped patri medzi to lepsie z jeho srackoidneho video obdobia. Pritom, co sa týka velkoleposti, tak velmi nezaostava za jeho rannymi filmami. Jedna nahanacka, 2 väcsie prestrelky a par bitiek boli u Seagala standardom aj v jeho zaciatkoch. Hlavný rozdiel je v prevedeni. Seagal sice nikdy nepracoval so spickovymi rezisermi, ale rutineri na prelome 80/90 rokov mali o niekolko tried vyssi standard ako sucasni video beckari a na akciu bolo radost pozerat. Pistol Whipped sice netrpi bleskovym neprehladnym strihom a Seagal sa tentokrat snazil absolvovat väcsinu bitiek bez vyrazneho pouzita kaskaderov, ale choreografia je podstatne menej napadita, Seagal posobi unavene a je sterilne natocena. Takisto prestrelky pôsobia monotonne. A kratka nahanacka je vylozene k smiechu. Co prekvapi este viac, je ze nefunguje ani zapletka. Sice sa snazili Seagala stylizovat do ineho typu postavy ake bezne hrava, ale prilis mu to nesedi a Seagal posobi vylozene nesympaticky. Nema tu jedinu scenu v ktorej by posobil nejak impozantne a dialogy su totalne trapne. Napriek tomu vsetkemu sa bohuzial stale jedna o jeden z tych lepsich novodobych Seagalovych filmov. Co len svedci o tom ako strasne hlboko klesol a je mi to strasne luto pretoze dakedy davno patril medzi ultimativnych akcnych hrdinov. Dnes je uz nepouzitelny a dufam, ze sa mu nepodari dostat do ziadneho dielu Expendables. 5/10 v ramci Seagalovych videosraciek. 3/10 v ramci jeho klasik. ()

mzss1

Pro mě velké překvapení! Nejlepší film od roku 2002 s mým nej hercem Stevenem Seagalem. Film je pro něj netypický v mnoha směrech ... jednak Stevenova postava Matta pije a zanedbává svoji malou dceru. Musím pochválit i příběh,který byl hezky sladěn s hudbou jejiž hudební motivy se ve filmu opakovali v různých variací a tak... Akční scény bojové byly vynikající , zejména na parkovišti nebo u těch karet... přestřelky se také povedly , hlavně konec. Tudíž nedám nic jiného než 5*. Mé hodnocení je 96% = ***** ()

Jino

Tento Seagalův nový film mě moc nesedl. Je tam pár dobrých momentů, kde Steven bojuje, ale když střílí tak je to o ničem a bolí z toho oči. Ještě, že kamera aspoň při těch soubojích neuhýbala. Jinak děj a scénář je trochu zmatený, jak to koneckonců u posledních Stevenových filmů bývalo zvykem. Škoda, že film nepřínáší více akcí, zvláště toho kecání je tam zbytečně moc na to, aby film dokázal více zaujmout. Ale někdy jsem se docela pobavil, např.: Když padla slova na Stevenovo přirození. A jako vždy se tradičně bavím u přebalů na dvd a kazety - tady taky není současný Steven :-D, ale jen jeho kopie před cca 15 lety. Slabé, Zákon ulice se mi líbil víc - 40%. Jen takový dodatek - Steven pořád umí lámat ruky a s rychlostí dokáže odzbrojit nejednoho parchanta - takže bych ho určitě nechtěl potkat na ulici, když je pěkně namíchnutý. ()

Tommassi3

( POZOR !! OBSAHUJE SPOILERY !! ) "Matte, takový zranění bude hodně bolet !!" - "Já mám bolest rád, vždycky mě probere k životu !!" O jedné věci nemůže být pochyb, totiž že Steven "Sádlo" Seagal má rád bolest, a tak ji jednoduše touží dopřát i všem filmovým fanouškům, totiž bolest pramenící z naprosto otřesných noční můry přinášejících filmových zážitků, nicméně Smrtící zbraň kupodivu mezi největší Seagalovy (s)hity opravdu nepatří !! Příběh policajta Matta Conlina, který přijde o práci, rodinu a všechny úspory, protože karta nepadá a koně špatně běhaj, aby se nakonec jen povaloval na gauči a snažil se najít pravdu, no, možná spíš útěchu, na dně sklenice, už tu jistě byl mnohokrát, o tom žádná, nicméně málokdo by se mohl do podobné role naprosté lidské trosky hodit více, málokdo by v podobné poloze mohl působit v kontextu se svojí kariérou působit věrohodněji než právě Steven Seagal, kdysi zářivá kometa na poli filmově akčního nebe, která právě zde, soudím pouze na základě zhruba poloviny jeho filmů, kterými jsem se prokousal, aspiruje na cenu Nejvyžranější Seagal v historii !! Panáček Michelin, personifikovaná pneumatika a jedna z nejznámějších světových ochranných známek, by jistě při sledování tohoto snímku musel blednout závistí, protože takřka stopadesátikilový Seagal vypadá, že by ho rád připravil o práci, co by ne, když u policie ho už nechtějí, ačkoliv není o co stát, protože v Bridgeportu jsou nejspíš všichni policajti pěkný svině !! I Steve Shacter, kterého si s chutí zahrál překvapivě velmi dobrý Mark Elliot Wilson, který ho nahradil v pozici otce i manžela, nutno podotknout, že Mattova bejvalka Liz v podání sexy Blanchard Ryan je neskutečná kočka, ačkoliv to zprvu tak rozhodně nevypadá, zde bych tak chtěl opravdu ocenit scénáristu J.D. Zeika, který má na svědomí třeba takového Ronina, že přišel s velmi dobrým a šokujícím rozuzlením ku prospěchu věci ne až v samotném závěru, byť jinak příběh obsahuje spoustu klišé, naprostých zhovadilostí a idiotských dialogů, na druhou stranu však některé hlášky překvapí svou úderností a nadhledem, stejně tak mě prostě bavila střelba na hřbitově a dokonce i v kostele, což se zrovna často nevidí !! Jako naprosto geniální pak prostě se vším tím nadhledem okolo vnímám scénu, kdy Matt v samotném závěru, aby uchránil svoji dceru pravdy o otčímovi, vystrojí Stevovi improvizovanou kremaci !! Steven se moc nepere, až na dvě, tři scénky, tentokrát hlavně střílí a láme ruce a nohy, což vidím jako velmi příjemnou změnu, protože Seagal v této formě by to své aikido jistě neudejchal a najít dubléra potřebné tělesné konstituce by casting donutilo hledat spíše v řadách bojovníků sumo, navíc celý snímek nepůsobí až tak směšně !! Jistě, pořád se jedná o záležitost na pomezí béčkové až céčkové kvality, což odpovídá Seagalově filmografii už notně dlouhou dobu, nicméně především díky výbornému střihu i rozpohybované kameře velmi dobrého Richarda Crudoa, který švenkuje, krouží, vybírá si velmi netradiční úhly, a všem těm zrychlovačkám a zpomalovačkám, byť některé mi přišly jednoduše zbytečné, vypadá Pistol Whipped opravdu velmi dobře, příjemně se na to kouká, film má neskutečný drajv, příjemnou svižnost a opravdu minimum hluchých míst, což spolu s miniroličkou Lance Henriksena a více než zdařilým soundtrackem Geralda Brunskilla dělá z tohoto filmu opravdu slušný akčňák a pravděpodobně i nejlepší režijní počin Holanďana Roela Reiného !! () (menej) (viac)

Dubro

Segal nikdy nevedel, nevie a ani nebude vedieť hrať. V tých jeho bývalých B-čkach stačilo, keď sa so žulovým xichtom pretrmácal celým filmom a sánky nám padali pri bojových scénkach. Na nejaký prerod hlavného hrdinu jednoznačne nemá a jediný náznak zmeny som zaregistroval v tom, že si v prítomnosti dcéry nenalial poldecák. Dosť slaboduché. Scény som nepretáčal, film si už druhý krát nepozriem. Zápalky zapaľovať streľbou z pištole je fajn, no následne pri prestrelke na ulici nikoho netrafiť je trochu od veci. (Teraz mi zas sánka padla pri pohľade na 4 či dokonca 5 hviezd pri hodnotení užívateľov.) ()

• Natáčeno ve městě Bridgeport v americkém státě Connecticut. (ssfan)
  • V přestřelce na hřbitově na závěr filmu dojdou Stevovi (Mark Elliot Wilson) ve zbrani náboje, přesto na Matta (Steven Seagal) zvládne s prázdným zásobníkem ještě dvakrát vystřelit. (rublik05)