Držitel Ceny Akademie® Kevin Costner se představuje v roli čerstvě rozvedeného otce, který se se svou dospívající dcerou Louisou (Ivana Baquero) a malým synem Samem (Gattlin Griffith) stěhuje na venkov do Jižní Karolíny. Když se Louisa v novém domově začne chovat zvláštním způsobem a probudí se v ní sklony k násilí, John musí odhalit pravdu, která se za její proměnou skrývá. Může za to šokující tajemství bývalého majitele domu? Jak daleko bude otec ochoten zajít, aby svou dceru ochránil před dávným zlem, které si ji chce podmanit? Ve vedlejších rolích napínavého thrilleru, anglickojazyčné režijní prvotině Luise Berdeja, spoluscenáristy napínavých hororů [REC]Karanténa, se představují Samantha MathisErik Palladino. (oficiálny text distribútora)

petero

Luis Berdejo (scenárista [REC]) nenapísal scenár k The New Daughter. Ten by nebol sviežim závanom ani pred 30 rokmi a zdá sa že ako režisér tiež nemá čo ponúknuť. Nech len pekne vypiluje svoj ďalší scenáristický kúsok s Pacom Plazom - [REC] Genesis. Ivana Baquero (El Laberinto del Fauno) tiež akosi sklamala a tak jedinou istotou je stále dobrý Kevin Costner. ()

MareT.

Rozhodoval jsem se mezi dvěma a třema a nakonec budu mírný a dám tu třetí. A to hlavně za tu vcelku propracovanou atmosféru, která celý film pozvedává do průměru. Místama ale na mě film působil, že ani neví, jestli chce být mrazivou podívanou nebo monstr film. Obě půle filmu nejsou zrovna souměrné žánrově a proto to jako celkem působí zmateně. ()

Arsenal83

Film už na začiatku úplne rezignoval na moment prekvapenia, keď nám vysušených a sporne oblečených horolezcov na streche ukázali hneď v úvodných sekvenciách. Takže už šlo len o boj kto z koho, ale že to tomu Costnerovi trvalo, kým sa do toho boja dal, asi bol ešte vysílený z naťahovania tetivy v Sherwoodskom lese. Pomerná nuda je vyslobodená záverečnou akciou s výborným ukončením, ktoré síce koncom nie je, ale ja milujem takéto závery. Len toto, že okrem toho záveru tu veľa toho nie je a rozlíšenie ako keby to bolo natáčané za púštnej búrky. ()

sona123

Tak s některými uživateli musím nesouhlasit! Vůbec mi nepřijde, že by to stálo za nic, pro mě to bylo naopak příjemné překvapení. Kolik parády se dá udělat s několika málo děsivými zvuky! Indiánská mohyla, to můžu vždycky, nějak mě tyhle věci děsí, člověk nikdy neví....:-) Costner? Je to už postarší pán, má i tak trochu bříško a ano, tak se toulá deset yardů od baráku, ale bohatě to stačí. Jako otec dospívající dcery byl velmi věrohodný a vůbec, viděla jsem ho v roli, ve které až tak často nebývá a moc mu sedla. I když film měl řadu atributů béčkových filmů, béčkový mi nepřišel. Bavila jsem se, bála jsem se a i ráno jsem si pamatovala, co jsem viděla. Dobré to bylo. ()

Omnibus

V červnu dětem zdrhla máti, s dceruškou puberta mlátí...  kočka už je na cucky, jak to skončí? Drasticky.“ Louisa náměsíčnice mě zaujala, naložená ve vaně i bahnem pomatlaná. Bráška moc ne, ten jen přicmrndával. A co taťka? Stojí s pěstí? Kdepak, žena mu totiž zdrhla. Njn. S vlky se dá dotančit až k sedmi Oscarům, s mravenci se doťape leda tak do...  špajzu pro Marmeládu (btw, fakt blbé jméno pro kočku). SPOILEROIDNÍ OKÉNKO MOHYLY: [][] Jaký barák potřebuje tříčlenná rodinka? Samozřejmě obří, se třemi patry a třiatřiceti pokoji. Ideálně i s temnou animální minulostí a zlověstnou indiánskou mohylou, dutou jako bambus a plnou problémového hmyzu. Což ocení zejména problémová dcera, která právě prochází složitým obdobím pubertálního larvení. Sbohem taťko, růžoví poníci a koťátka. Až dětská skořápka pukne, vztyčí se na štíhlých sexy nohách dospělá termití královna a tisíce samečků se jí budou klanět! [][] Divný hybrid mezi duchařinou, mravenčím hororem a srdceryvným dramatem o těžkém životě otce samoživitele, který má na krku nejen své dvě děti, ale i spoustu blanokřídlých záhrobních oblud, vrčících jako porouchaný vysavač. ()

• James Gammon, představitel Rogera Wayna, zemřel šest měsíců po uvedení filmu do kin. (Terva)
  • Natáčení probíhalo ve městě McClellanville nedaleko toku řeky Santee v Jižní Karolíně. (Terva)

Costner bojuje s vlastní dcerou

Costner bojuje s vlastní dcerou

27.10.2007

Ne, tohle není zpráva bulvárního charakteru, snažící se dokázat, jak mizerné vztahy mají u Costnerů doma. Je to námět nového Kevinova filmu. V kinech právě řádí Mr. Brooks, a hlavnímu představiteli… (viac)