Ben Affleck, Jennifer Aniston, Drew Barrymore a Jennifer Connelly v romantické komedii o moderních vztazích a především nesnázích plynoucích z nedorozumění s opačným pohlavím… Ženy a muži. Jedny jsou z Venuše, druzí z Marsu, společně obývají Zemi, a třebaže jsou jako oheň a voda, musejí a hlavně chtějí spolu žít. Jen to občas nejde tak lehce, jak by si obě zúčastněné strany představovaly. A ani hlavní hrdinky a hrdiny superhvězdně obsazené adaptace stejnojmenného bestselleru Grega Behrendta a Liz Tuccillové rozhodně nečeká lehký boj. Skupina mladých lidí z Baltimoru totiž momentálně prochází velkou krizí vztahového života a hledáním velké osudové lásky. Místo ní ale přicházejí stále komičtější a úsměvnější situace, které dokáže napsat jen sám život. Ono i takové rande se totiž během několika málo minut může stát absolutním peklem a stačí k tomu opravdu málo. Ostatně všichni to známe... (oficiálny text distribútora)

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $93,953,653Tržby Celosvetovo $165,041,806Tržby za predaj DVD v USA $23,362,320 //počet predaných kusov 1,375,063║ Tak aspoň jedna z mála romantických komédii, čo nie je zbytočne presladčená. Aj keď pekný happy end samozrejme nechýba, bez toho by sa to asi ani nedalo. Nuž, treba ale povedať, že celkovo ide o celkom slušne zostavený námet pre daní žáner. Týkajúci sa detailného vysvetlenia situácii ohľadne balenia, randenia, či svadieb a prirodzených chýb z týmito situáciami spojenými. V tomto nás pekne oboznámia asi tri súvisle rozohrané príbehy, kde ide o rôzne sklučujúce situácie vo vzájomných vzťahoch... Všetko to je zabelené v peknom iskrivom obale, nechýbajú aj nejaké tie odľahčenia scénok, výborne zahrané postavy, ktoré si zamilujete, minimálne čo sa týka „sexi“ Scarlett Johansson či tápajúcej nešťastnice z úprimným pohľadom Ginnifer Goodwin. Možno trošku skresať nejaké tie hrany(myslím ubrať nejaké tie zbytočné postavy v deji ako Drew Barrymore), prestrihať miestami trošku rozvláčni dej a mohlo to byť za plné hodnotenie ale aj tak ako hovorím je to milá stráviteľná romantická komédia. /videl v kine: 75%/ ()

kleopatra

Ale tohle mě tedy potěšilo moc. Film s tváří naprosto nenáročný zábavy, uvnitř velmi pravdivá lidská komedie o vztazích tak, jak se to pořád opakuje. Naděje umírá poslední a někde ten náš/naše opravdu žije a taky nás hledá. Jen to chce si v překlenovacím období moc nenatlouct kokos a neztrácet víru. Hézounký ... ale soudě dle zdejšího hodnocení (64%) mně stačí málo :). ()

Lima

Jo, je to tak, jak zpívá Karel Plíhal na svém debutovém albu: „Od A-dur je jenom kousek k A-maj, proto všem těm, co se v lásce zklamaj: vyždímejte kapesníky a nebuďte smutní, každá holka pro někoho má sluch absolutní.“___ Tenhle film jsem docenil až po letech, tehdy možná ovlivněn tím, kdo to spáchal na režisérské židli. Ohromně milá podívaná, vkusná, nepodbízející se a s nejednou životní pravdou. Hlavně je obdivuhodné, jak Kwapis celý film balancuje na tenké hraně a nikdy nesklouzne k tomu, aby se z jeho vyprávění stala plytká červená knihovna. A postava, kterou tady ztvárňuje Justin Long, je ohromně sympatická, nebýt hetero, tak se asi zamiluju :o) ()

Matty

Pěkná (romantická komedie), ale moc kecá. Je fajn, že teorii mezilidských vztahů mají hrdinové nastudovanou dokonale, trochu jim ale uniká praxe. Jejich poznatky se dobře poslouchají, protože nejsou hloupé ani nepravdivé, ale když budu chtít poslouchat, pustím si rádio. Čím bych se ale připravil o pohled na tváře (a těla) známých a povětšinou i dobrých herců (a hereček). Délkou a množstvím postav připomíná film Lásku nebeskou, bohužel ničím dalším. U každé nové scény, protože jde v zásadě o sérii lehce provázaných dialogů na podobné téma, jsem si musel ujasnit, co k sobě dané postavy cítí a které další postavy znají. Možná na tom nakonec moc nezáleželo, ale chtěl jsem mít jasno, v čem mi zamilovanými živými bytostmi přehlcený scénář nepomáhal. Na rozdíl od jiných romantických komedií mne zde neschopnost „položit“ se do příběhu mrzela – hrdinové byli sympatičtí a minuty s nimi strávené příjemné. Až tak moc tě nežere svým vyzněním navíc není tak moderní romantickou komedií, jak zkouší předstírat (moderní technologie, ženy volající mužům): párují se výhradně heterosexuálové, být sám znamená být nešťastný a nevěra je v závěru potrestána. Takže 70% Zajímavé komentáře: imf, Madison, Mat21 ()

Malarkey

Ta ho teda tak moc nežrala, jen co je pravda. Já jsem 3/4 filmu taky moc nežral, ale ten konec mě dostal. Skončilo to klasicky, hezky, a mně to hodnocení zlepšilo. Když už na romanťák koukám, tak se těším, že to hezky dopadne a tady to líp dopadnout opravdu nemohlo. Prostě klasika, která nezestárna. Tady taky s celou řadou velkých hereckých jmen, které si Hollywood objednává jako na stříbrném podnose. ()

imf

Velmi ambiciózní, skvěle obsazené, vkusně nakroucené. Potíž je v tom, že dvojic je příliš a divák se mezi nimi ztrácí. Morálka příběhu i jednotlivých point je navíc dokonale černobílá, tempo skřípe kdykoliv není v záběru Scarlett Johansson a Ken Kwapis je fušér. Proč tolik hvězd naskákalo do projektu, který kormidluje autor filmů jako Kněz je poděs nebo Dunston: Sám v hotelu, je mi věru záhadou. V rukou někoho zručnějšího (a s tříčtvrtinovou stopáží) to mohla být komplexní vztahovka s přesahem. Takhle jen plýtvání talentem, filmovým materiálem a vaším časem. ()

Djkoma

Nechtěl jsem se koukat, opravdu nechtěl. Přítelkyně však byla docela nadšená a ta hromada hvězd mě přemluvila. Ještě bych měl zmínit, že romantické komedie jsou asi to poslední, na co se rád dívám (těsně před pohřby), protože kvalita je často hrozná. Až tak moc tě nežeru je však skvělá výjimka, která plejádou hvězd v pěkných rolích, které připomínají skutečný svět více, než v milionech dalších obdobných komedií. Krom toho je vtipně ukázána naivita i hloupost žen/mužů a celé té havěti:). Všichni zúčastnění jsou vynikající, své role si užívají a třeba Ginnifer Goodwin si svou naivitou diváka dokáže omotat (asi stejně jako Scarlett odhozením svého oblečení). Co tedy zbývá? Asi jedno velké děkuji za skoro 5* romantickou komedii, která mě velmi bavila a chvílemi dala vzpomenout na kyselost některých vztahů.Tohle určitě neurazí. PS: Justin Long má na to být hvězda:) PPS: jsem asi jediný muž, který by nahé Scarlett v bazénu odolal, až tak jí teda nežeru:) ()

larelay

Velka spokojnost... Nemam k tomu viac co dodat, len to, ze amores perros :D PS: V jednom pribehu ako keby som videla samu seba... Neuveritelne. ()

Superpero

Moc hezká romantická komedie. Takový ty s hodně postavama mám nejradši. Nejsympatičtější mi byla Jennifer Aniston s Benem Affleckem a Justin Long s tou bláznivou holkou jak jí furt radil a pak se do ní (nečekaně :) sám zamiloval. ()

Dever

Soundtrack Cliff Eidelman: 1. I'd Like To - Corinne Bailey Rae ,2. I'm Amazed - My Morning Jacket ,3. Don't You Want Me - Human League ,4. Supernatural Superserious - R.E.M. ,5. Madly - Tristan Prettyman ,6. This Must Be The Place - Talking Heads ,7. By Your Side - Black Crows ,8. I Must Be High - Wilco ,9. You Make It Real - James Morrison ,10. If I Never See Your Face Again - Maroon 5 ,11. Can't Hardly Wait - The Replacements ,12. Fruit Machine - Ting Tings ,13. Smile - Lilly Allen ,14. Somewhere Only We Know - Keane ,15. Love, Save The Empty - Erin McCarley ,16. Friday I'm In Love - Cure ,17. Last Goodbye - Scarlett Johansson , ()

Slasher

Svěží vztahová komedie, plná starých známých tváří. Charisma, sranda, doják, nevidím jediný mínus. Jako jediný podobně laděný a srovnatelně dobrý film vidím samotnou LOVE ACTUALLY. I když ta je jak jinak než naprostým vrcholem, tohle je moje číslo dvě. Tak mě zaráží to nízké hodnocení, ale co, hlavně že to sedlo mně. ()

Flipnic

Zdlouhavá, nudná blbina, která je ale až neuvěřitelně přesná v jednom základním bodě - všechno co v ní je, všechny ty pravidla a poučky, platí v životě PŘESNĚ NAOPAK... ()

Jara.Cimrman.jr

Ve svém životě jsem vychytrale zaznamenal, že muži rádi vrážejí klíny do hlav důvěřivých žen a ženy často bezchybně dešifrují signály, které nikdo nevysílá. Životními moudry a s nadhledem odpozorovanými situacemi disponuje tento snímek v míře vrchovaté, ale nějak mi hlava nepobrala množství chlapů dávajících kontakty na svou maličkost ženám, které už nechtějí nikdy vidět. Buď jsem staromódně zabržděný nebo jsem ve své podstatě špatný lovec, ale to je jedno, protože až tak moc mě to moje nepochopení nežere. ()

EdaS

70% Není to tolik povznášející jako třeba Láska nebeská a tolik ze života jako například Manželé a manželky, ale bylo to fajn. Zejména když uvážíme, kdo to točil... ()

Psema

Ken Kwapis je lama. Klidně bych mu odpustil vskutku kýčovitý vizuál, s nímž mě "fascinoval" už v Sesterstvu putovních kalhot, ale nevyváženost jeho filmu přehlížet prostě nejde. Dobrá půlka linií je prachsprostá nuda bez jakékoliv logiky, kde se všichni chovají jako totální mimoni a nikomu to zjevně nedochází. Co scénář provádí s postavami Connollyho, Connelly či Coopera je naprosto neuvěřitelné a kolikrát jsem měl dojem, že jde snad o špatný vtip na téma z koho uděláme většího vola, aniž bychom to něčím podepřeli. Ještě že jsou Long s Goodwin dost sympatičtí a jejich vztah založený na popírání vztahových klišé dokáže zaujmout jak frázemi očividně cucanými z prstu, tak vychytávkami jako ze života. Vtipné to ovšem příliš není a celé dvě hodiny působí jako zvláštní slepenec, jenž si neumí vybrat, jakým žánrem chce vlastně být. Tuctovka, která měla soudě z obsazení a tématu na mnohem víc. ()

Aluska88

Myslím, že pan Graham Bell by se velmi podivoval nad tím, jakého "nepostradatelného" užitku jednoho dne jeho vynález jménem telefon dosáhne. Přemýšlím nad tím, že pokud by dámy z toho filmu neměly po ruce tento přístroj, nejspíše by dostávaly v zástupech hysterické záchvaty:) A taktéž uvažuji nad tím, co by ze samotného příběhu zbylo, pokud bych si odmyslela všechny scény, v nichž figurují velmi "podnětné" hovory na téma jako "telefon", "e-mail", "SMS", "nevolal mi, mám mu zavolat, zavolá mi?" Nejspíše by toho moc nezbylo, protože těmto pasážím je věnována podstatná část filmu. To, co v tomto příběhu ženské postavy nejvíce tolik "žralo", byly ony samotné telefony. Film je nehorázně žensky užvaněný, komediálně americký a jednoduchý. Prezentuje problémovost vztahů v úsměvném balení. Nejde zde o žádný hluboký příběh s propracovanými charaktery, které prožívají těžko vyjádřitelné a silné pocity, nýbrž právě naopak. Zde jde o sexuální přitažlivost, "obyčejné" srovnávání muži versus ženy a celkově je film věnován jakoby těm obyčejným a průměrným vztahům. Tento styl mi není příliš blízký, ale přece jen jde o americkou romantickou komedii, ne o syrové drama, takže čekat od toho nějakou hloubku je nesmysl, že:) Každopádně i přes to, jak "jednoduše" na mě vše zapůsobilo, tak ukecanost mi nebyla vůbec protivná, charaktery mi byly sympatické a celkově má film velkou jiskru. ()

Madison

Nemám príliš v láske nasladené hollywoodske komédie, ale v otázke nasladenosti je toto dielo určite o triedu vkusnejšie než "Skús mne rozesmát". Človek si myslí, že akonáhle sa do scenára vmiešajú partnerské či medziľudské vzťahy, tak všetko musí byť neprirodzené a umelé - čo je poväčšine pravda, no netýka sa to tohto filmu. S výnimkou jednej jedinej postavy, a to nechutne afektovanej Ginnifer Goodwin - je smutné sledovať, že mnohé ženy sa jej aj v realite podobajú, takže jej afekt nie je tak celkom lžou - ide o príjemnú, obsahovo prepletenú komédiu, ktorá pomerne pravdivo predkladá divákovi krutú realitu takým štýlom, že je mnohokrát ťažké ju v našom bežnom živote akceptovať. Osobne ma najviac zaujal vzťah dvojice Affleck-Aniston, ktorí sú skutočne roztomilí, taktiež sa mi pozdávala prchká Jennifer Connelly. Averziu som zas mala voči Scarlett Johansson, ktorá pre mňa nie je ukážkovou herečkou. Rovnakú úlohu si švihla už v Allenovej dráme Match Point a ja mám voči tomuto typu ženských postáv dosť veľký odpor :-) ()

Hellboy

Jediný, co se (samozřejmě) neodpouští, je nevěra. Jinak film ohromuje tím, jak se všechny jeho dějové linky na konci uzavřou, skoro by se chtělo říct logicky...škoda, že tak to v životě nechodí:) ()