Tengoku wa matte kureru

• Japonsko 天国は待ってくれる (viac)

Sysel_CZ

Byl bych pokrytec, kdybych filmu ze svého nejoblíbenějšího žánru, kvůli kterému tyhle filmy sleduji, nedal pět? Byl, pokud by nebyl dobrý, a on je. Co na tom, že je trošku pomalejší než by být mohl, je plný krásných scén a hořkosladkého rozuzlení, kterým si tyto filmy moje srdce kdysi získaly a já doufám, že nikdy nepustí. ()

Ceres

Mám rád filmy na podobné, téma, ale tohle, co mi Japonci přichystali, je docela průser. Prvních 30 minut je vcelku skvělých, ale pak už to jde z kopce, zhruba od 45 minut filmu sem se začal brutálně nudit a měl co dělat, abych se teda dočkal nějakého vyvrcholení, jenže to byla taky slabota. Přiběh byl ok, podání scén jako např. zaběry z běžného života na rybím trhu, to bylo ok, ale zásadní byla totální nevěrohodnost herců, až přes přílišná komečnost a klišovitost, což by vůbec nevadilo, kdyby to fungovalo, jenže to je ten průser, že to vůbec nefungovalo. Se zatnutnýma zubama sem to dokoukal, ale radši bych se tomu filmu už vyhnul. Pět nebo 4 hvězdy? No to ani nááhodou, chlapci si asi něco šlehli. Já dávám 28% a to jen kvůli Japonsku a prvních 30minutám. ()