James Cagney ve špionážním dramatu, které získalo Oscara za nejlepší umělecký počin roku 1945. Nick Condon je majitelem deníku Tokyo Chronical v době těsně před začátkem 2. světové války. Jeho investigativní přístup ho přivede na stopu zásadního dokumentu, ve kterém Hitler Japonska – baron Tanaka plánuje útok na Čínu a Spojené státy. Myšlenka na ovládnutí světa byla přísně tajná, a tak není divu, že se Nick zamotává do stále nebezpečnější pavučiny zrady, korupce a touhy po moci. Přestože jde o víc než šedesát let starý film, výprava si ničím nezadá se současnými špionážními thrillery. Famózní výkon předvádí také JAMES CAGNEY (RAGTIME, HŘÍŠNÍ ANDĚLÉ, MILUJ MĚ, NEBO MĚ OPUSŤ), který coby trénovaný judista absolvoval všechny souboje sám. (oficiálny text distribútora)

MickeyStuma

Dalo by se říci že se jedná o filmový skvost, protože špionážních filmů odehrávajících se v Japonsku není zrovna moc. Tento snímek natočený už v roce 1945 zřejmě aspiruje na určitou agitku, ale na svou dobu je překvapivě natočen velmi dobře a do dnes může být inspirací. Vlastně by to mohl být i předchůdce slavného James Bonda. Po technické stránce a atmosférou už možná asi neohromí, ale to je jen svou dobou. I přes své stáří by mohl soukmenovce klasik zaujmout. ()

Jara.Cimrman.jr

Ti zlí Japonci chtěli ovládnout svět? Tak atomovku na ně a nebo radši dvě. Já tedy nemám žádnou zákulisní informaci o důvodu vzniku tohoto snímku, ale lehký závan politické objednávky jsem tedy zacítil. Je to škoda, protože snímek je to poměrně napínavý, disponuje i nejedním zábavným momentem a techniky juda, zápasu, boxu i karate jsou prezentovány v tak jednoduché podobě, až je to roztomilé. ()

D.Moore

Povedená špionážní podívaná, která má i po tolika letech slušný šmrnc a spád. Sice z ní čiší americký patriotismus, ale to lze rokem vzniku snadno omluvit. James Cagney je dobrý drsňák, kterému nedělá problém pohazovat Japonci z jednoho konce pokoje na druhý (akorát v té závěrečné bitce jeden na jednoho se zřejmě nechal zastoupit kaskadérem) a zároveň charizmaticky svádět nebezpečnou krásku. Vše je více než dobře natočeno, nechybí velice dramatické okamžiky (harakiri)... Dávám čtyři a půl hvězdy. Škoda té poslední věty o "odpouštění nepříteli až poté, co se vyrovnáte", která byla zbytečná a skoro až nevhodná. Stačilo prostě nepodat ruku a mlčky odejít. ()

cheyene

Skvělá atmosféra, charismatický James Cagney v kladné roli, což je spíše netradiční, solidní zpracování a zvlášť hvězdička za souboje ve stylu judo, které Cagney coby judista vystřihl sám. ()

Flego

Slušný špionážny film so šťavou a rýchlym tempom, ktoré ocenia priaznivci nenáročných zápletiek. Lepší priemer. ()

Orlau32

Skutečnost, že tento film je 68 let starý, vás musí fascinovat. Nezadal by si s dnešními akčními filmy, když přihlédneme k tomu, že hlavní hrdina JAMES CAGNEY se sám zůčastňuje bitek, protože byl absolventem kursu juda. Samozřejmě, že tam neteče tolik krve, ale špionážní zápletka z druhé světové války je dobrá. Japonci tomu dodávají "šmrnc." ()

Mol

YOU GO DOWN INTO THE SEWER WITH DIRTY RATS LIKE TANAKA. THEN COME TO ME WITH YOUR FREEDOM FOR WOMEN, EQUAL RIGHTS FOR ALL PEOPLE, LOVE OF HUMANITY! WELL, WHO KILLED THEM? Slabší kousek, který jediný před potopením do hlubin nudy zachraňuje James Cagney a jeho tvrďácký postoj. Film na, který jisto jistě brzy zapomenu, ale již do smrti si budu pamatovat závěrečný karate-judo souboj Oshima vs. Condon, který se změnil v pouliční polízanici. ()

hans500

Slušný válečný snímek, dobrý scénář (pár drobností se dá omluvit rokem vzniku), tradičně vynikající Cagney, výborně zpracované judo scény, velmi dobře natočené finále. ()

Kragujevac

Typický americký špionážní film slušně okořeněný akcí a bitkami (Judo). Jinak je film celkem průměrný, ale ničím neurazí. Mě se to celkem líbilo. ()

Kenneth

Film natahovaný zbytečným tlacháním. Komické souboje, u kterých je nutné používat jiné techniky než doma v USA. Hlavní postava se podobá hrdinovi z pohádkově akčního filmu té doby, což podtrhuje zcéna z ulice ke konci filmu. Usměvaví Japonci, kteří nemají problém zabíjet, protože je to pro "dobro" Japonska a možná taky dokonce světa. Z poslední věty mě teď trochu mrazí, protože to silně připomíná aktuální dění na východ od nás. ()

Johgas

Mně se film líbil, měl spád a švih. Novinář Nick Condon působící v Tokiu těsně před 2. světovou zveřejní kompromitující materiály na japonskou vládu ohledně jejich plánů na ovládnutí světa. Nezůstane to bez odezvy - strhne se peklo - a to ve všech směrech. Peklo šarvátek, vražd, svůdných špionek, o kterých se neví, na čí straně vlastně jsou. Dokonce i seppuku se objevila.Nick Condon se stane v Tokiu štvancem s malými vyhlídkami na přežití, a netuší, kdo je jeho přítel a kdo zrádce. Závěrečná honička a judistický zápas byly opravdu napínavé. ()