Dokumentární snímek o historii studia Pixar. (formelin)

Samuel7

Na DVD jsem si tak procházel bonusy k Wall-emu, a narazil na tento velmi zajímavý a poutavý dokument, který mě i přes stopáž, dlouhou pomalu jako samotný Wall-e, ani jednou nenudil. Připomněl jsem si díla mého nejoblíbenějšího studia, a dozvěděl se i o problémech, kterými si za svou, již poměrně dlouhou historii prošli. Akorát škoda, že vynechali film Ratatouille. ()

guri

Vynikajuci dokument o studiu, ktore je uz teraz legendou (a nielen medzi animovanymi filmami). Mnozstvo informacii od uplnych zaciatkov, ked sa nikomu ani len nesnivalo o vlastnom studiu, cez prve skusenosti, splneny sen Johna Lassetera (prvy film kompletne vytvoreny na pocitaci) az po sucasne hity. Tlieskam tomuto dokumentu! ()

JADIM

Ak prirovnám pôsobenie PIXARU k periodizácií dejín, tak tento dokument prešiel cez dobu dinosaurov, veľký tresk, Pixarovský pravek až možno ku koncu Pixarovského stredoveku (Neviem presne, kde by som zaradil Autá). Bolo nevyhnutné ukázať, ako PIXAR a ľudia okolo neho vznikali, avšak mňa oveľa viac zaujalo to, čo sa dialo, keď PIXAR začal hviezdiť. K obrazovke ma prilepili výborné backstories okolo filmov Toy Story až dovtedy posledného filmu Autá. Toto si naozaj žiada pokračovanie v podobe backstories na následujúce Pixarovky. 8,5/10 (Videné 3.3.2021, Originálne znenie) ()

heyda

Asi jsem se na to příliš těšil, ale moje očekávání zdaleka nebyla naplněna. První půlku jsem se nudil k smrti a druhá půlka jen stěží mohla dohnat to, co první nenabídla. Zpracování mi přišlo v první půlce zbytečně chaotické a neuspořádané, spousta ukázaných lidí, kteří se navzájem chválí, jak jsou super a jak milují dělat kreslené filmy, ale kdo z nich dělá co a o co se stará, to už nevím. Jediné, co mě zaujalo, je skutečnost, že Steve Jobs byl hlavním investorem do Pixaru a následně i většinovým vlastníkem akcií. Mrzí mě, že zde nebyla téměř žádná zmínka o Dreamworks jako jediném pořádném konkurenčním studiu v USA. Sestřihy z Pixarovských filmů jsou krásné, ale ty zde přece nehodnotíme. 60% ()

Bat55

Tak tento dokument som práve dopozeral k originálnému bonusovému DVD k rozprávke Wall-E (parádny animák) a musím uznať, že je to naozaj dychberúce. Niektoré filmy mi dokážu vziať dobrú náladu a presvedčiť ma, že niektoré filmy sú strašné sračky. Niektoré filmy ma naopak dokážu potešiť alebo uspokojiť ma vo vnútri. Animáky od Pixaru majú to čaro, ktoré mi vždy spraví náladu. A všetky. Pixar je jedno z najlepších animačných štúdií zameraných na celovečerné animované 3D filmy. A tento dokument je o nich, o štúdiu, o Pixare, o jeho začiatku, o tom, ako veľa talentovaných umelcov bojovalo s malými finančnými prostriedkami na rozvoj. O tom, ako sa maličké štúdio Pixar zmenilo na giganta. O tom ako vznikali filmy Toy Story, Toy Story 2, Život Chrobáka, Úžasňákovi, Monsters inc., Hľadá sa Nemo a Autá. O talentovanom režisérovi Johnovi Lasseterovi, o tom ako sa spojil Pixar a gigant Walt Disney. 87 nesmierne zaujímavých minút, ktoré popisujú vznik Pixaru a dnes už legendárných animákov, ktoré boli obrovskými hitmi. ()