Můžete utíkat, ale on vás stejně vždycky dožene. Můžete se schovávat, ale on si vás přesto najde. Bývalý člen speciálních jednotek a armádní hrdina Calvin Dexter nyní pracuje jako tajný námezdný žoldák, který po tragické smrti manželky a dcery vyhlásil s pověřením vlády válku zločineckým kartelům a kriminalitě. Při poslední misi se ale jeho zájmy zkříží s cíly mocné CIA a na zádech se mu rázem ocitá zaměřovač ostřelovací pušky. Z lovce se stává kořist. Ale Cal svůj boj nikdy nevzdává a navíc nemá skoro co ztratit. Panama, Washington, Bosna a Hercegovina i Jihoafrická republika, to jsou místa, kde se odehrává příběh spravedlnosti i pomsty, který v roce 2006 natočil režisér Robert Markowitz podle stejnojmenné románové předlohy Fredericka Forsytha. V hlavní roli přichází legendární americký stříbrovlasý kovboj Sam Elliott. (oficiálny text distribútora)

Lacike

Zacne sa to ako detektivka v ktorej hlavny hrdina patra po stratenom synovi nejakeho bohaca v Bosne a Hercegovine. Po par minutach sa to zmeni na spionsky film v ktorom musi hlavny hrdina vyriesit politicke spojenie medzi vojnovym zlocincom a americkou vladou. Cize celkom zaujimavy namet, ale prevedenie zraza tuctova rezia. Prilis casto sa tam nezazivne keca. Skutocne napinavych scen je minimum, rovnako ako akcie. Takze za jedno zhliadnutie film stoji iba vdaka charizme Sama Elliota, ktory dodava celemu filmu aspon trochu šťavy. 5/10. ()

genetique

Filmu s tak kvalitnou predlohou, akou je bestseller od Forsytha jednoducho nemôže stačiť televízna produkcia a béčkoví herci, i keď Elliott ako 62ročný zvládol túto postavu s prehľadom. Scenár je okrem zaujímavého začiatku pomerne dosť nekompaktný a rozhádzaný, skoro vôbec si nedrží líniu thrilleru a napätia. Čo je škoda, pretože idea nie je vôbec na zahodenie. Ale všetko to potvrdzuje fakt, že poslednú polhodinu som zdriemol, v polospánku som vnímal približne každú druhú minútu, záverečné tri minúty som statočne odpozeral a ak sa to stane aj niekomu z Vás, niť určite nestratíte a ešte s čerstvou hlavou napíšete kvalitný komentár. :) 45%. ()

lennyd

Člen speciálních jednotek Dexter (Sam Elliot) nyní pracuje jako nájemný detektiv (a v případě potřeby i nájemný vrah). Jednou si jej najme milionářský tatík, který by rád našel vraha svého syna, který byl zavražděn na pravdoláskové misii kdesi uprostřed válečné jugoslávie. Dexter sice vraha najde, ale zjišťuje, že ten právě pracuje pro senátora Devereaux (James Cromwell) a tajná služba vůbec nemá zájem, aby se profláklo, že se stýká s bývalými bosenskými zločinci. A tak se Dexter musí kromě samotného Zorana Žiliče (David Hayman) postavit i vlastním lidem ... Čekal jsem totální béčko, ale byl jsem docela mile překvapený. Kdyby hlavní roli hrál někdo známější (např. Tom Cruise) a přihodilo se pár miliónků, bylo by klidně možné Mstitele vydávat za další díl Mission Impossible. Od prvních minut do posledních je film nabit akčními scénami a kromě několika fakt trapných (omráčíte stráž, nastražíte nálož a počkáte až se stráž probere a zavolá všechny komplice a odpálíte bombu) je relativně fajn. Na televizní film dost dobrý! ()

Mr.Hackels

Ačkoli je film natočen podle výborné knižní předlohy, má s ní pramálo společného. Všechno co bylo na knize vynikající, se do filmu vůbec nedostalo. Navíc byl děj i lokace dost změněna, takže to můj zážitek ještě víc zkazilo. Kdybych knihu nečetl, asi z toho nepochopím vůbec nic, protože to tady není vysvětleno. Nemá to ani myšlenku, ani napětí ani akci. Nevěřícně jsem zíral jak tvůrci "vymysleli" závěr. Opravdu vtipné proniknutí Dextera bez jediného škrábnutí. Vojáci měli IQ opravdu vysoké a sám hlavní hrdina byl neviditelný :) Jediným kladem je Elliott, který hraje dobře. Ale jinak to byla ztráta času. 40% ()