Dadel

Celovečerní portrét (spíše než dokument) Lisy Gerrard, který není žádným suchým shrnováním faktů, ale obsahuje mnoho niterných výpovědí samotné zpěvačky a další uslyšíme od téměř všech jejích významných spolupracovníků (ti zde uvedení jsou jen pouhý zlomek), přátel i některých rodinných příslušníků. Plus samozřejmě velké množství hudebních ukázek. Při sledování tohoto snímku si nejlépe uvědomíte, o jak velká osobnost to je. ()

darkrobyk

Úchvatná koláž o životě, světě okolo nás, vnímání, cítění, jazyce, slovech, hudbě a tichu. Léta sleduji tvorbu Dead Can Dance i sólové projekty Gerrardové a Perryho, ale tenhle dokument jsem si nechal stále unikat. Je tolik věcí na světě.... Napadá mě nekonečně dlouhý komentář plný superlativů a filosofování, ale jak říká Lisa: ani slova ani hudba ani zvuky....nejdůležitější je ticho. Učí nás naslouchat. A tak budu mlčet a při tom doporučovat...nebeskou hudbu Lisy, Brendana a jejich přátel. p.s. se smyšleným, nově vytvořeným jazykem pracovali také Cocteau Twins rovněž ze stáje 4AD. ()

Rover

Skvěle udělaný dokument o Lise Gerrard. Intimní zpovědi jí samotné i většiny lidí z jejího okolí, jejich spolupracovníků... Plus skvělé živáky (u jednoho mi zvlhly oči dojetím nad jejím úžasným přednesem). Ona je osobnost, nejen hudebně, ale i názorově. Doporučuju všem, upřímně. ()

Midori_Mike

Lisa Gerrard - zpěvačka věhlasného hudebního projektu Dead Can Dance, spoluautorka a pěvkyně několika světoznámých soundtracků jako např. k filmu Gladiátor a především - vyjímečná osobnost, nádherný člověk. Musím se přiznat, že až po zhlédnutí tohoto filmu jsem pochopil, jak úžasnou hudbu Lisa tvoří a z jaké podstaty to všechno vychází. Dozvíte se zde i několik zajímavostí, které také dokážou posunout vaše vnímání její hudby na úplně jinou úroveň. Např. že Lisa si sama vytváří umělé jazyky, ve kterých poté zpívá značnou část svých skladeb (jeden příklad za všechny - skladba "Now we are free" ze soundtracku ke Gladiatorovi). Lisa je opravdu osvícený člověk a už jenom těchto 90 minut, ve kterých nás nechala trochu nahlédnout do jejího myšlení, ve mě zanechalo opravdu transcendentální zážitek. Díky Liso! :) ()

insurgentes

Doufal jsem, že se nebude jednat o slepenec sestřihů různých mouder hlavní interpretky, rozhovorů s rozličnými dementy jako producenty a hudebníky, kteří vždy mají něco vtipného a trefného na srdci, a rozervaných útržků jinak skvělé hudby. Takhle se přece dá dělat film o Oasis, ale ne o Lise Gerrard, říkal jsem si. No, mýlil jsem se. ()

arcticsky

Unylý portrét geniální zpěvačky zaobalený do mnohdy až ezoterických žvástů...těšil jsem se zbytečně na záplavu ukázek její skvělé hudby... ()

Prolog

Skvěle natočený dokument o skvělé ženě, kterou Lisa jistě je. Jsem rád, že o ní vím zase o něco víc. Tenhle dokument je prostě intenzivní!!! ()

RomanT

Asi to vypovídá o osobnosti mé oblíbené hudebnice, ale pro mě to byl příliš smutný, utrápený portrét. Géniové to nemají jednoduché. ()