Poněkud trpkou komedii o citové nezkušenosti, neznalosti sebe sama i nedostatku sebekázně natočilo ostravské televizní studio v roce 1990. Příběh vypráví o všem, co z příčin ve skutečnosti zcela nicotných, může nakonec přinést opravdové utrpení. Manžel Štěpán odjíždí na služební cestu do Ljubljany a nechává doma svou ženu Jindru s nemocným synem Marcelem. Let je přesunut na další den, Štěpán přečkává noc společně se sympatickou mladou inženýrkou Vandou v letištní hale. Manželka náhodou zjišťuje odložený let a začínají ji pronásledovat žárlivé myšlenky. Odjíždí za přítelem Vandy ing. Fraňkem a nemocného syna nechává samotného doma. Manželova nevěra i její nevyzrálé chování nakonec způsobí bolest všem. (Česká televize)

ostravak30

Mě zaujalo z pozice rodiče hlavně to, kterak matka nechává syna samotného doma a ani po návštěvě ing. Fraňka domů nijak zvlášť nespěchá. Vůbec převážila žárlivost nad důvěrou a péčí o syna. Jejich manželství asi nestálo na pevných základech, když tak nevěřila svému muži. Bohužel je tato hra bez špetky náboje nebo dramatu či čehokoli, díky čemu by byla zajímavá. ()

milos.bradik

Skvostné herecké obsazení, tedy až na Jakoubkovou, kterou nemusím. Herci dělali co mohli, Krausová byla krásná, ale ten příběh se mi nezdál uvěřitelný v tom, že by matka odešla od nemocného dítěte. Navíc tam Bartoška špatně citoval z toho Shakespeara. Říkal, že žárlivost je zelenooká příšera, která požírá sama sebe, ale Shakespeare ve své hře Othello ústy Jaga říká, že požírá ty s kterými si hraje a to je přesnější. ()

Lish84

Téma nevěry dnes sice dokonale rozmělnily seriály typu Ordinace v růžové zahradě, nicméně je to něco, co má šanci zaujmout pokaždé, protože situace, kdy někdo zatlouká, lže a je nucen nést následky svého jednání, jsou divácky vděčné. Bohužel zrovna toho se ve filmu Dětinské hry dospělých moc nedočkáme. Zápletka se vyvíjí pomalu, leč zajímavě. Jenže když má přijít to nejzajímavější, tedy že postavy si budou muset důsledky učiněné nevěry "vyžrat" do důsledků, tak tvůrci děj milosrdně ukončují... Kdyby tak neudělali, pointa by tolik neztratila na síle. ()

Jonatthan

Omlouvám se, ale možná napíšu i nějaký spoiler. Na to jaká herecká esa v tomto příběhu hrají - velice slabé a nepravděpodobné. Asi za to může nejspíše scénář, protože ty zápletky jsou opravdu krkolomné. Např. hlavní hrdinka nechá šestileté dítě samotné doma a odjede na letiště. Nebo dítě leží první noc v nemocnici po úraze a hrdinka si to z pomsty manželovi v pohodě doma rozdá se známým... ()

JSYSMHJF

Vzorec nevěry a jejích následků, dohnané trošku do extrému a neuvěřitelných náhod, spíš taková zkratka, než že by se dalo příliš pochopit a uvěřit, proč ten je nevěrný s kým, ale jako varování, jakou paseku tahle spirála může nadělat, dobře sestavené...hvězdně obsazené...malý Ondřej Brzobohatý jako přejetý synek ;-) ()