Puto najsilnejšie

(TV film)
  • Československo Krátke stretnutie (viac)

Anna Jessonová pracuje ve Winchesteru, aby si odpočinula od manžela a dvou dětí. Na železniční stanici se potkává s doktorem Alecem Harveyem, který taky není v manželství šťastný. Náhodné setkání vyvrcholí vášnivým vztahem, i když ho Anna zpočátku odmítá. Prožívá však nejpěknější chvíle života ženy, kterou nikdy předtím tak nikdo nemiloval. Vzdává se i práce, aby se úplně oddala vášni. Po veřejném odhalení v zapůjčeném bytě si zahanbená uvědomuje, že zradila ty, které v živote nejvíce miluje svou rodinu. Teď musí vše napravit. (oficiálny text distribútora)

kleopatra

O něco málo slabší remake skvělého stejnojmenného filmu z roku 1945. Richard Burton a Sophia Loren jsou ale herecké persony, ke kterým se moc herců ze současných zásob nemůže rovnat, a kteří se v tomto filmu právě díky úspoře slov spolehají na hraní tělem a tváří. A takové drobnosti jako řev projíždějícího vlaku, když Anna stojí na nástupišti a v jejím pohledu je tolik smutku..........to mě dostává. ()

Faidra

I krátké setkání může poznamenat na celý život; já jsem se takhle ve svých dvanácti letech na hodinu a půl setkala s Richiem a vzniklo z toho pouto nejsilnější k jednomu z mých nejmilovanějších herců. ()

pm

Dva výborní herci ve zkostnatěle natočeném starosvětském příběhu plném bezkrevných dialogů, dík kterým jsem měla problém jejich postavám uvěřit ten emocionální zlom. Ze všech variant na "(ne)zamilovat se" podle hry Noela Cowarda je tahle nejslabší. Škoda. ()

Willy Kufalt

Neviděl jsem zatím slavný film Davida Leana Pouto nejsilnější (1945) dle stejné předlohy, ale časem snad napravím a předpokládám, že by mě původní kino snímek s černobílou kamerou mohl zaujmout o cosi víc, než tato televizní inscenace. Sophia Loren má v sobě obrovské kouzlo osobnosti, navíc jí role ženy na rozcestí mezi dvěma muži (dlouholetým manželem a náhodnou novou známostní) výborně sedí. Oproti ní mi ale Richard Burton do podobně „obyčejné“ role muže středního věku neseděl, možná je to tím, že mám tohoto herce zatím dost spojeného s hororovým žánrem, ale nepocítil jsem v tom z jeho strany moc té vášně, kterou měla postava doktora projevovat. Jako celek za mě je Krátké setkání sledovatelný film, žel bez patřičné atmosféry, která by dokázala ve mě po celý čas vzbudit plný zájem o příběh a opravdu silné emoce. 60% ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 2 = 24.1.1988 - réžia slovenského znenia (ČST Bratislava) = ZDENO DŘÍNOVSKÝ (15.5.2009) ()

MissJ

Prostě ne. Snažila jsem se naladit na pomalé tempo, ale po úvodní půlhodině, v níž nejdramatičtějším momentem byl okamžik, kdy Richard vytahoval Sophii smítko z oka, mi bylo jasné, že tohle nebude můj šálek čaje. První polovina filmu je vyloženě ubíjející, ve druhé už to bylo lepší. Film se snaží o sofistikovanost, ale na mě působil úzkoprse a připomínal mi spíš telenovelu. Domácí scény jsou nadbytečné a zabírají místo na úkor hlavní dvojice. Navíc obsadit do rolí "obyčejných" lidí Lorenovou s Burtonem je podivný tah. Za mě konstatuji, že remake Leanovy klasiky byl ztrátou času. ()

1frida2

Jemně, citlivě natočený snímek o vášni, lásce, zradě. Věčné téma, takovýmto způsobem zahrané a vedené znovu zasáhne a zapůsobí, jak má. ()

IdaHutt

Ze všech tří zpracování příběhu (tj.pův. britské Pouto nejsilnější, americký film Zamilovat se a tento snímek) jde o nejslabší verzi. Přesto stojí za zhlédnutí. ()

rivah

Proti původní verzi jen slabý odvar a dojem zkazil i "obvyklý" čili mizerný dabing určený negramotným neumějícím číst titulky. ()