Ve městě Tatsumi záhadně mizí lidé. Ve snu má Kiriya vizi, ve které se mu zjeví záhadná krásná dívka se špičatýma ušima a sdělí mu proroctví. Poté se nalezne také kniha, která popisuje Snový svět spolu s informacemi, jak se dá nalézt. Mezi tím Mao z jiného světa hledá svého ztraceného přítele Zera a přichází do našeho světa. Co však neočekává, je setkání se Soumou a Kurehou. A aby toho nebylo málo, shodou náhod je přenese s sebou do jejího světa. Nyní musí Souma a Kureha najít způsob, jak se vrátit zpět. Avšak v tomto světě hrají svou roli také temné síly a Souma s Kurehou zjišťují, že návrat zpět bude těžší, než si zpočátku mysleli. (Me-myska)

strougy

Souma a Kureha se náhodou střetnou s Mao, dívkou s kočičíma ušima, co hledá v naší realitě bytost zvanou Zero. Vinou nenadálé nehody jsou přeneseni do jiného světa a donuceni bojovat o své životy se spoustou nepřátelsky naladěných monster, co se na ně vrhnou. A tím celé dobrodružství začíná... Jak já příšerně nenávidim, když se postavy chovají jako naivní pitomci a ono jim to nejen prochází, ale ještě za své naprosto nelogické jednání sklízejí obdiv davů a přízeň dívek. Všechny postavy, co se zde objeví, jsou neustále rozervány vlastními emocemi, takže nikdy nevědí, jak se rozhodnout a tak po většinu času člověk vůbec neví, kdo je proti komu, kdo se s kým má rád a proč se vlastně zase na sebe za doprovodu sentimentální hudby tak dlouze dívají a pronášejí pitomoučké věty o smyslu kamarádství a jak si musí stát stále bok po boku a jiné odporné uslzené žvásty, u nichž si nikdy nejsem jistý, zda takový nesmysl mohli vůbec autoři myslet vážně. Na seriálu je navíc strašně vidět, že se jedná o adaptaci herní předlohy, takže plytký příběh se pojí ruku v ruce s klaickou strukturou počítačové hry, kdy se postavy postupně lepší a v lokacích se objevují podivné příšerky, jejichž anatomická stavba by sítem evoluce nikdy nemohla projít, jelikož by takový tvor vyhynul během velmi krátkého období. Celkově se jedná o zhůvěřilost, s kterou nemá cenu marnit čas. ()

DaweForeman

Tohle sesledovat do konce jsem zvládnul snad jen ze setrvačnosti. Potencionál by tam i byl, jenže je naprosto zabitej. Pokud jsem pochopil dobře, tak by to mělo být podle nějaké RPG hry, ale když to vezmu samostatně bráno jako takové, je to o ničem. Veškeré napětí je uzemněno a jakákoliv zápletka taktéž, protože vše je hnedka vyřešeno bez jakéhokoliv zdržování, což je obecně na škodu. Jednoduše řečeno se zde snaží nacpat hodně široký příběh do 13 dílů. Člověk se ani nemůže s daným prostředím a postavami sžít. Hvězdičku jsem snad dal jen za to, že sem tam to má své chvilky. Dalším velkým mínusem bych viděl ono kombinování nesourodých prvků technologie a fantasy. Animace i hudba jsou průměrné. ()