18 mnichovských singles se zůčastní seznamovací akce, konkrétně seznamovaní se v 5-ti minutovém taktu. V takové časové tísni je nutné zachovat chladnou hlavu, pevné nervy a hlavně vyměnit co nejvíce informací. Vždyť hledáte lásku svého života. Úsměvný pohled na dnešní generaci singels. (5150)

tombac

Od teď se nemusí filmový divák za sympatickými singles trmácet až do amerického Seattlu, ale může to pohodlně napálit po dálnici přes Rozvadov až do německého Mnichova. Němečtí singles se v Shoppen neseznamují v terénu, leč prostřednictvím netradiční seznamky. 9 mužů a 9 žen proti sobě sedí a konverzují o čemkoliv. Po pěti minutách se muži posouvají o jedno místo. Po této konverzační seanci můžou zakroužkovat osobu, s kterou se chtějí seznámit. Třeba se na ně štěstí usměje... Různorodé typy lidí a vtipně napsané dialogy zaručují parádní zábavu. V takové míře jsem se neřehtal snad ani při Superbad. Vůbec celý slušně zaplněný Velký sál Světozoru často pukal smíchy. Na několika místech sice probleskne vážnější tón, ale film je veskrze skvělou komediální pohodovkou. Štulec bych dal tvůrcům jen za krátkou stopáž, jelikož za hodinu a půl se divákovi ještě nechce hrdiny opouštět. Po Životech těch druhých další letošní jakostní filmový import z Německa. 9/10 ()

evapetra

Povedená sonda do duší nezadaných německých singles se z větší části odehrává v rámci rychloseznamovací akce, na které má každý pár na sebe jen pět minut. Během nich se oba snaží o tom druhém vyzvědět co nejvíc, aby si mohli s jistou zakroužkovat, jestli se zrovna s tímto protějškem budou chtít ještě v budoucnu setkat. Nejvíce mě pobavila závěrečná část filmu, ve které už dojde na skutečné schůzky vzájemně zakroužkovaných objektů. ()

Bobofon

Klobouk dolů před Němci, kteří si "jen tak" vysmrknou takovýhle filmeček - chytrý, svižný, vtipný, zajímavý. Ač jsem měl potíže s indentifikací některých holek (těch podobně vypadajících blondýn tam bylo přece jen trochu moc), neuberu ani hvězdu, protože - přesně jak říká tombac - nač se trmácet do Ameriky za málem kultovními Singles, když tady je něco podobného, pro mě dokonce lepšího. Neprávem pozapomenutý film. ()

Jansen

Lehká, zábavná a svěží romantická komedie postavená na výborném scénáři. Výběr herců pro jednotlivé typy láskou opomíjených jedinců vyšel více než dobře a filmu se tak podařilo (z valné části:) vyhnout zaběhlým charakterovým klišé, které potopí většinu filmů tohoto rázu. Nejsilnější zbraň Shoppena ale spočívá ve scénáři. Celková kompozice rozhovorů skvěle sestříhaných a seskládaných do konečné podoby působí, i díky dynamické kameře, zcela omračujícím dojmem a první část filmu, odehrávající se na „5ti minutovém seznamovacím dýchánku“, tak nemá chybu. Druhá polovina filmu už jen převážně zpracovává potenciál předchozí části a závěr je více než uspokojující. Tak nějak si představuji nenáročnou zábavu ve skvělém provedení. ()

Radko

Komentár užívateľky Swansea je dokonalý. K nemu niet čo dodať. Ale predsa sa pokúsim. Nemci sú maximalisti. Keď zabávať sa, tak do umŕtvenia, keď zoznamovať sa, do zamdlenia. Keď odkrývať vzťahové problémy singlov, tak rozpitvať všetko otvorene, dynamicky aj s možnými konfliktami. Nakukne sa pod rôzne masky osamele žijúcich jedincov. No zažratá pedantnosť, tuhosť a prkennosť nemeckého štatisticky & analyticky & dôsledného spôsobu myslenia ostáva. Pretože všetko je dokonalé v rámci dopredu daných limitov. Ale pozeranie to bolo príjemné. ()