Se školou to nejde, ale bez ní také ne. Lásky, výhry, prohry - v lavicích i za katedrou, to vše čeká diváky v novém třináctidílném rodinném seriálu České televize. (Česká televize)

VMa

Ten seriál může být a je svým způsobem katastrofou a z toho důvodu jsem nedal všech pět hvězdiček, kteréžto čtyři rozdané patří jen výběru z celého seriálu. První patří nápadu, jehož zhmotnění však nedopadlo nejlépe. Seriálů z prostředí základních škol je tak málo. Druhá patří nasazení skutečně hluché osoby. A zbylé dvě patří místu natáčení - že se to nenatáčelo v Praze nebo jiném velkém městě a že to bylo zrovna v Ratajích nad Sázavou. ()

xaver

Další důkaz úpadku české televizní tvorby, která s odřenýma ušima přežila rok 2000, ale systematicky si kope svůj hrob. Ti tvůrci těchto seriálů jsou snad podplaceni komerčníma televizema s cílem zlikvidovat veřejnoprávní televizi, popř. s cílem dokázat, že když oni natočí slabý TV seriál, tak Česká televize je vždy trumfne a natoči něco ještě horšího. ()

Bay_watch odpad!

Pokud tvůrci chtěli zachytit dnešní školní prostředí, tak se jim to opravdu krutě nepodařilo. Při jeho sledování mi bylo u některých scén až trapně, protože s jistotou vím, že takhle to ve třídách našeho školského systému ROZHODNĚ nechodí. Tak odporně a zcestně idealizovaný seriál á la "Nábor do první třídy pro nevinné předškoláky" se jen málokdy vidí (a to jsem si už prošel výplachem typu My všichni školou povinní)... O hrůzostrašných hereckých výkonech se snad ani nemá cenu zmiňovat. ()

lolaloka odpad!

Tak to je další slátanina, která kdyby nevznikla, vůbec nic by se nestalo, o nic vás neobohatí, nedotkne se vás a hned s titulkami zapomenete, co že to dávali... A ti herci by taaaak hráli a nemají co....tak končí v takových pitominách, až je člověku stydno ( škoda jich, Javorský, Steinmasslová, Vladyka, Kříž, Táborský, Vízner...to musí hrát takové stupidity o ničem?proboha scénáristi, dejte si s tím aspon trochu práce.. achjo) ()

• V seriálu se v jedné z epizod objeví i drastická scéna, kdy rotvajler napadne malého chlapce. Rotvajler jménem Archie byl však ve skutečnosti svou povahou velmi hodný a poslušný pes. Na place ho měl na starosti cvičitel Václav Tomšovský. Při natáčení této scény Archie sice na chlapce skákal, což vypadalo, že skutečně útočí, nicméně ve skutečnosti si Archie jen hrál. Aby scéna však působila opravdu drastickým dojmem, sestříhaly se záběry jiného téměř stejného rotvajlera podobného Archiemu, který byl však vycvičený k obraně a uměl cenit zuby. Takže v této scéně hráli ve skutečnosti 2 psi, přestože ve výsledku scéna působí, jako kdyby byl rotvaljer jen jeden, a to hlavně kvůli tomu, aby hercům nic nehrozilo. (Lynette)
  • Seriál byl natáčen v malém městečku Rataje nad Sázavou. (VMa)