Hlavními hrdiny amerického nezávislého snímku je šestice typických obyvatel New Yorku. Televizní producent Tommy se právě rozešel se svou přítelkyní a zažívá tedy typické trauma z odloučení. To mu ovšem zpříjemní krátkodobá známost s dívkou z videopůjčovny Mariou, ovšem nepohrdne ani vdanou realitní agentkou Annie, se kterou se seznamuje při hledání bytu. Annií vyšla v životě většina věcí, kromě manžela Griffina, se kterým prožívá partnerskou krizi. Není divu, když ji Griffin, úspěšný devětatřicetiletý zubař, soustavně podvádí s devatenáctiletou servírkou Ashley, kterou potkal jednoho dne v parku. Když jí otevře oči jejich společná kamarádka, Annie se začne zajímat o nadějného muzikanta Bena. Ten se totiž zrovna před rokem rozvedl s Mariou, dívkou z videopůjčovny a potřebuje slova útěchy. Zdá se že v miliónovém městě se kruh partnerství, podvodů a nenaplněných lásek uzavírá. Jak se tedy pozná, že právě to je ten jediný a pravý, když po ulicích potkáváme denně tolik tváří? To je otázka, na kterou se v dokumentárně laděném filmu ze života společensky tepajícího New Yorku snaží odpovědět režisér a scénárista Edward Burns, který si zahrál rovněž jednu z hlavních rolí. (oficiálny text distribútora)

Superpero

Opravdu hodně vtipná konverzačka (hlavně Stanley Tucci perlí), která sice nijak extra nezahřeje u srdce, ale nakonec se vše k aspoň trochu dobrému obrátí. Edward Burns se u mě vyšvihl, nečekal jsem že by mohl splodit něco takhle dobrého a navíc to okořenit tak příjemným obsazením. Rosario a hlavně Brittany no comment, fakt beezvaaaaaaaaa. ()

darwin

Další zajímavý nezávislý film zasazen do prostředí města New York. Herecké výkony jsou naprosto přirozené, nejvíc sympatický mi byl samozřejmě David Krumholtz. Volná kamera dobře vystihuje dynamičnost města a přispívá také k tomu, že i film je naprosto dynamický a uteče jako voda. Konverzační humor je také na úrovni; Ben (David Krumholtz) se ptá Ashley (Brittany Murphy): "Vy nejste z New Yorku, že?" - "Jsem z Iowy" - "Jednou jsem byl v Atlantě." (Brittany Murphy pochází z Atlanty). "Odkud je?" - "Z Iowy." - "Z Iowy? Kde to kurva je?" :) ()

kleopatra

Inspiraci Woody Allenem by musel přehlédnout jen slepý, naštěstí Edward Burns zůstal jen u ní a mozaiku vztahů nešrouboval do allenovského vtipu, naopak ji rozehrál poměrně civilně a při zemi, aniž by ale na humor rezignoval, udělal to po svém a velmi sympaticky."Sex a láska jsou složité". Jo, Edwarde, to mi povídej, a nejen za to, že jsem na tvé pokusy být emancipovaným tvůrcem už párkrát protáhla ksicht, ti teď dávám 4. ()

claudel

Woody Allen napadne asi každého filmového fanouška už tak po pěti, deseti minutách. Edward Burns to ale z mého pohledu zvládnul na výbornou. Film se mi trefil přesně do nálady, ačkoli nejsem silný angličtinář, zvládl jsem to bez titulků a výjimečně si filmovou angličtinu vychutnal. Nemohl jsem se vystříhat sentimentálních vzpomínek na moji oblíbenou herečku, která již není mezi námi, zato jsem se výtečně bavil u eskapád poměrně mladistvě vypadajícího Stanleyho Tucci. Špičková záležitost, pro niž nemám nic jiného než chválu. ()

Tosim

Edward Burns IMHO inspiraci Woody Allenem nepopírá a proč by to taky dělal, že. Nejde o pouhou napodobeninu, tvůrce téhle inteligentní zábavy si jede svou vlastní cestou a jde mu to sakra dobře. Má navíc škálu perfektních herců (Heather Graham, Stanley Tucci, David Krumholtz), což je zásadní fakt. Vzhledem k Burnsově pověsti jakožto herce i režiséra a velkému překvapení musím taky něco přidat! JESTLI NÁS ROZESÍRÁ SEX NEBO LÁSKA? NEVÍM. JSEM KATOLÍK. ASI JE TO SEX. ()

• Kvůli teroristickým útokům z 11. září 2001 byla odložena premiéra ze září na listopad. (blackrain)
  • Na původním plakátu se vyskytovala dvojice věží World Trade Center, což bylo po teroristickém útoku důvodem k jeho pozmění. (blackrain)