Hlavními hrdiny amerického nezávislého snímku je šestice typických obyvatel New Yorku. Televizní producent Tommy se právě rozešel se svou přítelkyní a zažívá tedy typické trauma z odloučení. To mu ovšem zpříjemní krátkodobá známost s dívkou z videopůjčovny Mariou, ovšem nepohrdne ani vdanou realitní agentkou Annie, se kterou se seznamuje při hledání bytu. Annií vyšla v životě většina věcí, kromě manžela Griffina, se kterým prožívá partnerskou krizi. Není divu, když ji Griffin, úspěšný devětatřicetiletý zubař, soustavně podvádí s devatenáctiletou servírkou Ashley, kterou potkal jednoho dne v parku. Když jí otevře oči jejich společná kamarádka, Annie se začne zajímat o nadějného muzikanta Bena. Ten se totiž zrovna před rokem rozvedl s Mariou, dívkou z videopůjčovny a potřebuje slova útěchy. Zdá se že v miliónovém městě se kruh partnerství, podvodů a nenaplněných lásek uzavírá. Jak se tedy pozná, že právě to je ten jediný a pravý, když po ulicích potkáváme denně tolik tváří? To je otázka, na kterou se v dokumentárně laděném filmu ze života společensky tepajícího New Yorku snaží odpovědět režisér a scénárista Edward Burns, který si zahrál rovněž jednu z hlavních rolí. (oficiálny text distribútora)

oLí

Ulice New Yorku je velmi zajímavá, místy vkusně vtipná a místy znamenitě dramatická, upřímná a zábavná sonda souvislostí našich životů, které prožíváme sami se sebou a mileneckých vztahů, které jsou odrazem právě toho našeho individualního bytí. Ulice New Yorku jsem prozatím viděl vždy sám. Rád je nejednou prostuduji s nadrženou přítelkyní. Tenhle film totiž dokáže vyvolat mnohé příjemné diskuze, i když osudy téměř všech jeho osob příjemně nepůsobí. Všichni herci byli skvělí - od role "píchače" Dennise Fariny, přes pravou ženskou Rosario Dawson až po sympáťáka Burnse. Zákuskem je ta buchta Ashley, roztomile něžná charakterem i vzhledem. ()

kleopatra

Inspiraci Woody Allenem by musel přehlédnout jen slepý, naštěstí Edward Burns zůstal jen u ní a mozaiku vztahů nešrouboval do allenovského vtipu, naopak ji rozehrál poměrně civilně a při zemi, aniž by ale na humor rezignoval, udělal to po svém a velmi sympaticky."Sex a láska jsou složité". Jo, Edwarde, to mi povídej, a nejen za to, že jsem na tvé pokusy být emancipovaným tvůrcem už párkrát protáhla ksicht, ti teď dávám 4. ()

claudel

Woody Allen napadne asi každého filmového fanouška už tak po pěti, deseti minutách. Edward Burns to ale z mého pohledu zvládnul na výbornou. Film se mi trefil přesně do nálady, ačkoli nejsem silný angličtinář, zvládl jsem to bez titulků a výjimečně si filmovou angličtinu vychutnal. Nemohl jsem se vystříhat sentimentálních vzpomínek na moji oblíbenou herečku, která již není mezi námi, zato jsem se výtečně bavil u eskapád poměrně mladistvě vypadajícího Stanleyho Tucci. Špičková záležitost, pro niž nemám nic jiného než chválu. ()

Dudek

Rozhodně překvapivý film o prolínání vztahů několika lidí žijících v New Yorku. Scénář a hlavně některé dialogy mi dost připomínali snímky Woodyho Allena (například neustále omílaný vtip o velikosti penisu nebo rozhovory manželů,...), jejich kvalita ale těm Allenovým nesahala ani po kotníky. Přesto je však zajímavé, jak se režisér k filmu staví. Díky volné kameře se může zdát, že se jedná o dokument - tento pocit je ještě více umocněn rozhovory s postavami, které jsou volně vloženy mezi jednotlivé části příběhu - a kameraman samotný je součástí děje, přihlíží, ale v žádném případě do něj nevstupuje, divák si tak v některých situacích může spíše připadat jako někdo kdo sleduje video natočené nějakým šmírujícím zvrhlíkem sledujícím vztahy několika obyčejných lidí. Právě obyčejnost postav je největší zbraní snímku, hrdinové jsou totiž naprosto normální a chovají se přirozeně, možná i tak jako my sami. Přesto však filmu chybí nějaké překvapení a silnější momenty, které by mu pomohli zůstat déle v naší paměti. ()

igi B.

Upovídaný nezávisláček, který je stejně tak zajímavý, jako zbytečný - a to v dobrém myslím - protože Woody Allen nakonec stejně může být jen jeden. A tím nechci ani v nejmenším naznačovat, že bych si něco takového myslel, natož že bych tím něco myslel, protože si přece vůbec nemyslím, že by tenhle filmek nějak W.A. připomínal. Protože bych jinak téhle flmové maličkosti nedal ty čtyři maličké hvězdičky. Tak zase někdy v Novém Yorku, Woody - tedy Eddy - Sorry... :o)) - - - To jsem ale zase nějakej upovídanej... ()

• Kvůli teroristickým útokům z 11. září 2001 byla odložena premiéra ze září na listopad. (blackrain)
  • Na původním plakátu se vyskytovala dvojice věží World Trade Center, což bylo po teroristickém útoku důvodem k jeho pozmění. (blackrain)