Priviedli vojnu do jeho vlastného domu. Zabili mu ženu a dcérku, ktorá sa ešte ani nestihla nadýchnuť vzduchu na tomto svete. John Kelly (Michael B. Jordan), veliteľ špeciálnych námorných jednotiek, nikomu nič nedaruje a všetci budú od teraz hrať podľa jeho pravidiel. (sochoking)

T2

Rozpočet $-miliónov║ Tom Clancy mal asi v ešte v 80.rokoch strašne slabú chvíľku a tvorcovia ani nehovoriac, dať do pozornosti takúto priam prvoplánovú blbynu, ktorá pripomína skôr nešťastný parody-mix na Komando. Michael B. Jordan sa snaží byť ako tak vážny ale časom sa aj jeho postava utápa v úplnej banálnosti a akčné kreácie sú skôr neefektívne, až komické. Hlavne keď si z postreleným ramenom prebíja cestu cez ruských ozbrojencov. Rovnako tak zle pôsobí aj ďalšie obsadenie taký Jamie Bella tu je za nejakého CIA odborníka ale skôr pripomína rozmaznaného krpatého fagana, čo poriadne nevie čo chce, zle je obsadená aj nejaká vychrtlá černoška Jodie Turner-Smith ako správna veliteľka sa nezľakne žiadnej akcie, vôbec sa ale do takejto vodcovskej polohy nehodí, tú autoritu a vodcovstvo je jej ťažko uveriť. Stefano Sollima neponúka ani len zručnú rutinu, toto je tak maximálne dobré ako Horúce strely 3. Fakt podes neskutočný toto vznikol. /25%/ ()

verbal

Skvělý režisér, vynikající scénárista, solidní a osvědčený autor mnohovrstevnatých, řádně zamotaných a ve finále překvapivých předloh (Kdo nesouhlasí, ať hodí Rájenem!) u jednoho filmu! Tak co se, kurva, jako posralo, že je to příběhově laciné jako narkáčská štětka, průhledné jako podprda pornoherečky, povrchní jako mentalita Paříže Hiltonové a tupé jako instáčová influencserka? Já Vám to teda povím! Jeden ze strůjců a hlavních beneficientů apokalyptické pandemence, zmrd Bezoš, potřeboval do konkurenčního portfolia vůči Netflusu něco se zvučnými jmény. A tak zřejmě řádně zašustil před až dosud precizním a kvalitativně pečlivým Krejčím Šerydanem, proměnil jej v námezdního prostituta a bangladéšského šiče triček za dolar, načež společně nasrali na hrob chudáka Tomíka Klensyho, vytřeli si prdel jeho jménem a brutálně análně zprznili jednu z jeho knih, která je tak trochu úplně o něčem jiném. A tak tu místo plnotučné a chytré devadesátkové akční reminiscence máme další krystalickou ukázku účelově geopoliticky korigované plytké idiocie, plně poplatné komplexnosti müsli a nevkusu nadcházející vypláchlé degenerace. Idiocie, která posouvá hranice absurdní společenské negrózy až téměř k absolutní demenci a trumfla snad i čokoelfy ve slovanské mykologii a ebenové rytíře u kulatého stolu krále Artuše. No posuďte sami. Taková krutopřísně utajovaná špionážně vraždící operace speciálních jednotek na území nepřítele, která při identifikaci kohokoliv z účastníků může vyvolat celosvětový válečný konflikt, dozajista vyžaduje pečlivé strategické plánování, dokonalou evaluaci rizik a perfektní únikový scénář v případě selhání, kdy by všichni měli okamžitě nenápadně, beze stop a svědků jejich přítomnosti co nejrychleji zmizet z hostilního státu, což v tomto případě letecky zjevně nešlo. Murmansk, jak jistě víte, je ruské město za polárním kruhem, jen co by dementem dohodil od finských hranic. Takže všude samé kokosové palmy, žirafy, malárie, gorily v mlze a rap. Čili poslat tam Džordna a totálně prkennou modelku moskytiér z delty Okavanga, která se mimochodem v současnosti již usilovně připravuje na roli Aničky Bů-lejnové, ženy kmenového náčelníka Jindřicha VIII., to je prostě výstřik ryzí geniality a něco, jako poslat modrookého blonďáka, aby se nenápadně infiltroval mezi politické špičky a pomohl zorganizovat státní převrat v Angole. No, mohl jsem si u toho hlavu ukroutit a do plocha oplácat vystouplé nadočnicové oblouky, tudíž bez výčitek pálím jednu, a to jen díky propagandisticky nechutně zneužitému Štefanovi Solimovi, který to řídké přitroublé hovno alespoň kulantně porežíroval. Nicméně bič neupletl. ()

Douglas

BEZ VÝČITEK (Without Remorse, 2021) je podivně nesourodý a vykořeněný film, a to svým fikčním světem, svým vyprávěním, svým hrdinou, svým koncem, svým stylem i svými těžko uchopitelnými snahami napojit se na reálný svět. Na film, který byl původně natočený pro kino, má překvapivě "stístněný" fikční svět. Svět, v němž jsme uzavřeni v pokojích, chodbách, budovách a halách - a ven se podíváme zpravidla v noci. Nevím, zda jste z něj měli či budete mít podobný pocit, ale osobně jsem cítil velký problém vnímat BEZ VÝČITEK právě jako svět, v němž za zobrazenými prostorovými rámci pokračují nějaké nezobrazené - a v němž skupinka postav reprezentujících politiku, armádu, tajné služby či věznici představuje jen jedny z mnoha dalších politiků, vojáků, agentů a vězeňského systému. Jak píšu rozsáhleji na blogu, je to asi dáno tím, jak málo se propojuje jeho prostor a čas, jak skokově se střídají žánrové rámce, jak mechanický je vlastně postup hlavního hrdiny odvíjený od nahrazujících se cílů - a kupodivu i volbou jinak pozoruhodného stylu, který tyto aspekty stístěnosti a uzavřenosti světa vlastně jen podporuje. Je to škoda, těšil jsem se, ale výsledek působí (nejen kvůli poslední scéně) spíše jako pilot televizního seriálu z přelomu osmdesátých a devadesátých let. Bez výčitek vás směřuji spíše k NIKOMU, který překonává tento podivný origin úplně ve všem - překvapivě i včetně efektu napojení se na problémy skutečného světa. ()

MrHlad

Mám hodně rád Toma Clancyho, Taylora Sheridana, Michaela B. Jordana a vlastně docela i Stephana Sollimu. Takže to, co nakonec vylezlo z Bez výčitek, nesu docela těžce. Čert vem, že s předlohou nemá příběh skoro nic společného, ono by to asi ani moc nešlo, ale že je to celé zábavné jako trhání osmiček, to už docela problém je. Jordanovi ten drsňák v hlavní roli docela jde a poměrně prostinká zápletka s devadesátkovým feelingem by za jistých okolností mohla fungovat, jenomže… prostě je to sakra nuda k podělání. Sollima točí všechno neskutečně staticky a bez jakéhokoliv náboje nebo snahy cokoliv vymyslet. Až jsem ho jednu chvíli podezříval, že film sabotuje, protože to, co se na obrazovce dělo, prostě nebylo a snad ani nechtělo být akční. Bez výčitek nijak nevrcholí a negraduje. Ten film prostě plyne odnikud nikam a v podstatě ani nikdy nezačne být zajímavý. Dokonale promarněná šance pro všechny zúčastněné. A ztráta času pro diváky. ()

KarelR

Michael B. Jordan do toho jako obvykle dává všechno, ale… moc toho chudák nezmůže, když mu všichni kolem podrážejí nohy. Bez výčitek očividně měla být docela ambiciózní akční jízda, výsledek ale zaostává v obou důležitých směrech. Na jedné straně tu je řemeslně jistá a přehledná akce, která však nikdy pořádně nestrhne a nenabídne žádný památný moment. Na druhé pak scénář zoufale přebíhající mezi revenge dramatem a politickým thrillerem, aniž by dokázal pořádně rozfungovat alespoň jednu rovinu. Kde je zajímavější zápletka? Kde je alespoň špetka humoru? A hlavně… kde je pořádná záporácká výzva pro hlavního hrdinu? Jako malá žánrová jednohubka Bez výčitek relativně funguje. Na něco víc ale filmu chybí spousta věcí a za potitulkovou scénu, v níž se tvůrci v podstatě plácají po zádech, jak stvořili totálního borce a budují celý clancyovský vesmír, bych někomu uštědřil menší pohlavek. ()

DaViD´82

"I´ll show them what a pawn can do to a king." Nablblé přímočaré devadesátkové VHS béčko, které jakž takž (u)táhne nekompromisně zavilý Jordan, Sollimova chladně odtažitá režie a přehledná nepřepálená akce. ()

EvilPhoEniX

Stefano Sollima a Taylor Sheridan je osvědčená dvojka, ale očekávání byla rozhodně výše. Akční Dubnový Duel hravě vyhrává Nobody. Without Remorse je dle očekávání technicky precizně natočený Akční Spy Thriller, s výborným Jordanem, který je v parádní formě, skvělou kamerou, solidní hudbou, slušným tempem a poměrně temnou atmosférou, ale samotná akce bohužel nestrhne. Jednak jsem měl pocit, že to není Rko, takže na krvavé headshoty můžete zapomenout a slibované Stealth akce jsem se taky téměř nedočkal a trošku tomu chybí intenzita a fighty jsou většinou velmi krátké, ale na druhou stranu je té akce poměrně dost, takže nuda nehrozí a zábava je rozhodně nadprůměrná, každopádně vyloženě k zapamatování zde není nic. 6/10. ()

tron

„Ako je to možné, že vždy, keď sa v mojom živote niečo pokazí, ste pri tom vy?“ – „Asi nosím smolu.“ Od detstva som vo filmoch zbožňoval vedľajšie postavy, ktoré hlavnému hrdinovi helfli a hneď nato pokorne zmizli z deja. V tomto smere dosiahol vynikajúce renomé agent Clark, ktorého v clancyovkách stvárnil najskôr Willem Dafoe a potom Liev Schreiber. Čakal som ho aj v seriáli s Johnom Krasinskim, ale nedočkal som sa. Preto ma potešilo, keď som sa dozvedel, že skúsený, chladnokrvný drsňák, ktorý kancelárskej kryse menom Jack Ryan toľkokrát zachránil život, dostane svoj vlastný film. Tým pádom sa ale paradoxne zo šťavnatej podpornej figúrky stáva hlavný hrdina, čo je zaujímavý obrat. Nie som si však istý, či k lepšiemu. Michael B. Jordan z Creedov sa síce snaží, je namakaný a disponujúci istou dávkou charizmy (nie vysokou, ale ani nízkou),ale čo z toho, keď je nejaký, ja neviem... neviditeľný? Tak či onak tento film vidím predsa len skôr pozitívne, než negatívne. Po vlažných recenziách som sa na výsledok prestal tešiť, ale možno napokon aj práve vďaka opatrnejšiemu prístupu som bol napokon vlastne celkom milo prekvapený. Na štvrtú hviezdu to síce nie je ani omylom. Na to je to v druhej polovici predsa len dosť nemastné-neslané. Ale 2* mi pripadajú málo. Pripomínalo mi to akčniaky z 90. rokov, také tie menej náročné á la Šerifovia, čím som vás teraz asi vyľakal, ale keď si Šerifov pozriete dnes, uvedomíte si, že ste im v 98-om možno krivdili. Akcia je nevýnimočná, ale slušná, najviac asi tá z cely. Príjemne ma prekvapilo, že hrdina nehrá one man show, ale de facto je súčasťou sympaticky obsadeného tímu (najpozitívnejšie zarezonuje zrejme Jodie Turner-Smith v úlohe, ktorú pár desaťročí pred ňou preslávil James Earl Jones). Potešil ma Jamie Bell, ktorý filmu ako cynický vlk z CIA dáva veľmi veľa. Zaujala ma i celková drsnosť (likvidácia tímu, likvidácia v posteli, to bolo brutálne aj na mňa, ešte kómu by som pochopil, ale toto???), niektoré fakt originálne nápady (pokec v horiacom aute, pokec s mŕtvou osobou) a typicky clancyovská atmosféra (tiché rozhovory v kanceláriách plných mužov a žien v drahých oblekoch alebo uniformách, blikajúce monitory, ustavičná neistota ohľadom toho, komu môžete veriť a komu nie atď.). ()

dO_od

// Vlastně se opakuje to samé, co u dvojky Sicaria - s tím rozdílem, že jsem tady předtím nedostal ten vynikající první díl. Nová ryanovka je sice nekompromisní a má pár pěkných akčních scén, ale taky je bolestivě předvídatelná, má problémy s tempem, chybí jí údernější scény a je zbavená veškerých emocí. Což o to, Michael B. Jordan si to strašně dává a už chápu, co všichni vidí na Jodie Turner-Smith a proč měla hrát v novém Zaklínači, ale tohle zkrátka není ten start nové série, v jaký jsem doufal. Radši mi dejte třetí sérii klasického Ryana. Edit: Klesám na 5/10. ()

Jara.Cimrman.jr

"Ukážu jim, co může pěšák udělat králi." Kdopak je mrtvej pěšák je jasný. Na koho okatě falešně ukazujou všechny indicie je jasný. Kdo je skutečnej padouch je taky jasný. Přesto celej film hrajeme hru na to, že to rozhodně jasný není. To mi vadí a kdybych byl urážlivej, tak by mě to snad i urazilo. Jestli mě tedy něco zaujalo, tak to byl pokec v zapáleným autě a nenápadní černoši v Murmansku. To chtělo hodně fantazie. Ten zbytek byl jen o tom, jak obyčejnej černej hrdina bránil americkou demokracii před zlým bílým páprdou. A to je přesně to, proč BLM zatleská, Angličani pokleknou a já nevěřícně zakroutím hlavou. ()

sniper18

Na Without remorse som sa ako akčný fanúšik veľmi tešil, skvelá zápletka, výborný režisér, schopný scenárista a solídny rozpočet, ktorý už v tomto žánri dávno nie je samozrejmosťou, tu sa skoro ani nemalo čo pokaziť, ale nanešťastie som zistil, že dalo. Knižnú predlohu vôbec neriešim, chcel som len obyčajný akčný film, nič viac a ani nejaká tá politika mi nevadí, ale tu si tvorcovia vybrali trochu inú cestu, než som čakal a podľa mňa teda horšiu. Na začiatku sú karty rozdané skvelo, máme tu špeciálnu jednotku, operáciu v Sýrii, vraždu tehotnej manželky a nahnevaného vojaka, ktorý urobí všetko preto, aby sa pomstil, takže tú prvú polhodinu nemám čo vytknúť, všetko ide ako má a vo vysokej kvalite. Ale potom mi už ten scenár čím ďalej viac prestával vyhovovať, prestane to gradovať, celé to plynie akosi nikam, hlavný hrdina sa občas správa dosť mimo, aj som mu prestával rozumieť a fandiť mu, veľmi to pokazili. A teda ma to mrzelo veľmi, Sledujem špeciálnu jednotku na misii, v kvalitnom technickom prevedení s postavami, ktoré som už mal mať v obľube, ale akosi to šlo mimo mňa a ten motív pomsty vyšiel úplne do stratena. S obsadením nemám väčší problém, na tajnú misiu v Rusku je tu síce moc veľa černochov, ale to som si už zvykol a neriešim to, hlavne že Michael B. Jordan má na to herecky a fyzicky bez najmenších problémov, v tejto úlohe ma bavil, aspoň, kým sa nezačal správať úplne mimo, vo vedľajších úlohách potešia Guy Pearce a Jamie Bell, ktorých úlohy ma bavili, len by to chcelo zaujímavejších zvyšných členov jednotky a lepšie znázorniť záporákov. Akčná stránka je síce dobrá, ale predsa len trochu diskutabilná. Technicky je skvelo zvládnutá, kamera a strih sú bez akýchkoľvek námietok, prestrelky a súboje ma bavili, ale skôr v tej prvej polovici filmu. Potom to už akosi stratilo nápad a hlavne motiváciu vôbec niekomu fandiť, V akčnom filme o pomste si chcem finálnu akčnú scénu vychutnať a cítiť pocit zadosťučinenia, lebo záporáci dostanú, čo im patrí a nie sledovať hádzanie granátov po nevinných policajtoch a strieľanie nevinných vojakov, ktorí si na svojom území len plnia svoju povinnosť. Technicky je film úplne v poriadku, ale Stefano Sollima to natočil rovnako ako druhého Sicaria, úplne bez nejakých emócií, aby si len splnil svoju prácu. Takže zlé to určite nebolo, dostal som nadpriemerný akčný film, ale potenciál bol omnoho väčší. Všetko, čo sa budovalo v prvej polhodine tvorcovia zastavili a išli si cestou, ktorá má už moc nezaujímala. 62% ()

3DD!3

Nemohu skrýt své zklamání. Tvůrčí tým je hvězdný a vyleze z toho průměrná a banální Seagalovka z devadesátých let? Sollima nabízí pouze přehlednou, ale pomalou a ničím nezajímavou akci, bez jediného zapamatovatelného momentu. Chudák Michael Jordan tak nese na bedrech celý film, ale nemá moc co hrát protože Sheridanův scénář mu neumožňuje ponořit se do psychiky muže, který přišel o všechno. Chybí ona samota, i to utrpení rychle opadne. Zajímalo by mě jak moc (málo) má tohle zpracování s předlohou společného. P.S: Willem Dafoe byl lepší John Clark. ()

Spiker01

Na začátku filmu stále dlouholetý odpůrce Michaela B. Jordana (pouze toho s B), na konci jsem se přistihl, že mu začínám přicházet na kloub. Na druhou stranu jsem to říkal i po druhém Creedovi, který se mi také líbil mnohem více než většině ostatním. Za mě rozhodně není překvapením, že tenhle tvůrčí tandem uspěl, sice bych malinko pokáral mého oblíbence Sheridana za uboze předvídatelnou zápletku se zradou (pokud měl konkrétně v tomto prsty), ale možná je to jen mnou nakoukanou filmografií a znalostí typografie postav onoho herce, co zradu představuje (ať zbytečně nespoileruji). Stefano Sollima je zdatný akční režisér, celý film šlapal jak po drátkách a nenudil jsem se ani minutu. Akce není třeskutě originální, leč akurátní a dobře se na to kouká. Clancyovské thrillery zkrátka žeru a počítám týdny do premiéry třetího Jacka Ryana. Velká spokojenost a vyžeňte to do té červené...90% ()

Kaka

Překvapivě nesourodý akčňák. Místy velmi ambiciózně koncipované akční scény se skvělými triky a kaskadéry sráži do kolen ukrutně klišovitý scénář, který by měl tvořit reálné postavy a jejich motivace v reálném světe, avšak namísto toho vypráví báchorku o pseudo-špiónech a nevěrohodných záporacích. Takže ačkoliv to na konci všechno jakž takž dává smysl, těžko někdo bude mít chuť vidět tenhle až na skvělé momentky veskrze stísněný, potemnělý a příliš přímočarý akčňák, kde velitel komanda musí být černé pleti a žena, aby to bylo všechno korektní, vícekrát něž jednou. ()

Spooner

Je docela smutné, že zatímco na evropské a seriálové půdě sází Stefano Sollima jednu pecku za druhou, na hollywoodské scéně bolestivě tápe a jeho styl zde působí dosti vykastrovaně. Clancyovka Bez výčitek se totiž snaží tvářit jako nekompromisní drsná jízda, která má být však zároveň i chytrá. Jenže v obou směrech tvůrci naprosto selhávají. Sollimovi chybí při snaze o správnou chlapáckou podívanou pomyslné tvůrčí koule, tah na branku a totálně zklamává i v tom natočit alespoň jedinou výraznou scénu. Sakra, vždyť i ta v trailerových střípcích lákavá akce je nakonec natočena zcela bez energie, parádních momentů a vlastně i dost zmateně. Taylor Sheridan pak nejspíš sepsal scénář na place seriálu Yellowstone během natáčecích přestávek a ještě měl přitom jako kulisu puštěné nějaké thrillerové béčko z devadesátek. Snaha o zvraty či politickou hru jsou tu pak vyloženě směšné. Jediný, kdo při své urputnosti neselhává, je tedy opět skvělý Michael B. Jordan. Jenže k čemu to je, když zde zbytek obsazení nemá co hrát (Guy Pearce), nebo je rovnou otravný (Jodie Turner-Smith) a režisér jako by se ani nesnažil natočit zábavný film. Naprosto zbytečný příspěvek do filmových kousků podle Toma Clancyho, který jeho fandy naštve a zbytek diváků unudí k smrti. ()

Wacoslav1

Víte co? Jděte všichni do hajzlu i se slavným verbalem. Já jsem dostal příjemnou vzpomínku na dobu bohužel už dávno minulou kdy se ještě točily poctivý špionážní akční thrillery a ne ty super trouper rychlokvašky co dneska ze kterých jsou všichni udělaný. Nepochopím to hodnocení tady a kdo dal míň než 3 hvězdy už asi zapomněl jak vypadal tenhle žánr v dobách kdy se neřešily píčoviny. Člověk prostě vypnul mozek a bavil se a hlavně to byla poctivá filmařina! Dál už nebudu orodovat ti dotyční ať si to srovnají, ale já to mám stejně v prdeli.80% ()

Davies182

Džízis, jak může bejt thriller s tak parádním obsazením (herci, režie, scénář!!) tak šíleně nudnej? I vizuálně to vypadá skvěle a kamera je dobrá, jenže to má kulisy jak z třetích Expendables někde v zaprděným Bulharsku (nebo kde), a i když se tam střílí jako o život, ani jedna z těch kulek nezvedá hladinu adrenalinu byť o mikromilimetřík. [Amazon Prime] ()

filmfanouch

John Clark je po Jacku Ryanovi druhá nejslavnější postava vytvořená Tomem Clancym. Román Without Remorse, který sloužil jako Clarkův origin vyšel v roce 1993, přičemž práva na filmovou adaptaci byla zakoupena prakticky ihned po vydání. Od té doby se kolem případné adaptace motali herci jako Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Gary Sinise nebo Tom Hardy a jistou dobu film mohl režírovat například Christopher McQuarrie. Hlavní hrdina John Clark se sice v podání Willema Dafoeho objevil ve snímku Jasné nebezpečí a také v podání Lieva Schreibera ve filmu Nejhorší obavy, na filmovou adaptaci Without Remorse a sólovou jízdu Johna Clarka se ovšem muselo čekat dohromady 28 let a Tom Clancy se jí tak kvůli své smrti v roce 2013 nedožil. Přesto film ovšem konečně vznikl v režii Stefanoa Sollimy a s Michaelem B. Jordanem v hlavní roli. Ideálně měl studiu Paramount Without Remorse odstartovat novou franšízu, nakonec byl ovšem snímek prodán Amazon Prime, přičemž tak potencionální nová franšíza může odstartovat zde a především se Jordanův Clark časem potkat s Johnem Clarkem v podání Johna Krasinskiho a na propojený Ryanverse tak definitivně může dojít v hrané podobě. A minimálně Without Remorse skutečně slouží jako ukázka toho, že potenciál tohle zpracování Johna Clarka rozhodně má. Without Remorse je adaptací konspiračního thrilleru, který se odehrává v roce 1970. V rámci této filmové adaptace se tvůrci vydali směrem modernějšího přijetí, přesto zůstává základní zdrojový materiál funkčně zakotven. V mnoha momentech tak Without Remorse připomíná ony politické thrillery z 90. let, ovšem velmi sympatickým způsobem. V mnoha momentech jsem si osobně vzpomněl na předchozí adaptací Toma Clancyho jako Hon na ponorku, Vysoká hra patriotů nebo Jasné nebezpečí a v některých momentech dokonce na Nepřítele státu. Přitom ovšem neplatí, že by Without Remorse bylo naivní a vyloženě dementní. Polovinu scenáristického dua sice tvoří praktický neznámý Will Staples, tu druhou ovšem Taylor Sheridan, který jako scenárista a režisér stojí za Wind River. Především ale Sheridan napsal po Sicariu 1 napsal také pokračování s podtitulem Soldado, které rovněž točil Stefano Sollima. A právě tato dvojice vzala onen (dobovým kontextem) zastaralý román a dodala plnokrevnou a přitom na sobě zcela stojící adaptaci. Adaptaci, která funguje i díky skvělému hlavnímu hrdinovi. Spousta lidí bude film velmi pravděpodobně odsuzovat už jen kvůli tomu, že je v hlavní roli Michael B. Jordan neboli ČERNOCH! Proti takovýmto primitivním přestupkům se vlastně nedá žádným způsobem bojovat a tak stojí za zmínku to nejdůležitější: Michael B. Jordan je skvělý! Jordan nadále předvádí svůj výrazný herecký talent, kdy dokazuje, že dokáže obstát jako protagonista potencionální akční série. Dává Johnovi Kellymu/Clarkovi duši, divák mu snadno uvěří akční scény a především dokazuje, že sám Jordan může v budoucnu s rolí zajímavě pracovat, protože samotná postava má do budoucna rozhodně potenciál. Without Remorse je v mnoha ohledech okouzlující podívaná a to nejen díky pocitu, že se v jistých rovinách vrací do zdánlivě nenávratných časů. Sollima se totiž ukazuje jako naprosto ideální režijní volba. Může se nejen opřít o vynikajícího kameramana Philippa Rousselota, ale především zvládá akci. Nedá se úplně říct, že by Without Remorse předvádělo kulervoucí akci a že by posouvá akční žánr o level dál. Otázka ovšem je, zda vůbec byli podobné ambice na místě. Bohatě tak stačí, že je akční stránka na solidní úrovni, Sollima jí zvládá dirigovat a že je akce ve filmu dost a nikdy nezačne vyloženě nudit. To samotné jde brát jako úspěch, přičemž ovšem určitě akční stránka bude něčím, co příští díly mohou posunout o level dál. Taková scéna ve vězení je ovšem důkazem, že akce slabá rozhodně není. Přitom všem je z toho navíc nadále cítit stará solidní poctivá práce. O hudbu se poté postaral frontman islandské skupiny Sigur Rós Jónsi a potěší, že jde o výrazný a snadno zapamatovatelný soundtrack. Kromě Jordana jsou navíc ve filmu i solidní Jamie Bell, Jodie Turner-Smith nebo Guy Pearce, který sice ve finále vlastně tolik prostoru nemá, přesto je ve své roli poměrně výrazný. Film netrvá přes 2 hodiny a díky tomu v podstatě nestojí na místě a pořád se v něm něco děje. I přes lehký pocit starosvětského thrilleru to poté je pojaté víceméně vážně a přitom všem jsou postavy lidské a na politický konflikt se tu nekouká vyloženě černobílé. Jsou tam výrazné rozdíly oproti knižní předloze a přesto se dá říct, že zdrojový kód předlohy zůstává zachován. Především je ale skutečně potěšující vidět akční thriller, kde fungují herecké výkony, dialogy a snaha o něco víc. Without Remorse skutečně funguje jako revenge movie i špionážní thriller. Dost možná se od toho jen dá čekat tak trochu víc. Chvílemi je z toho možná cítit menší nevyrovnanost, z různých momentů šlo určitě vyždímat o trochu víc a rychlé odsýpající tempo ve filmu zároveň znamená, že se film možná hýbe až příliš kulometnou rychlostí a v jistých momentech by mu trochu přibrzdit a některé zajímavé momenty rozpracovat o poznání více rozhodně prospělo. Byl by Tom Clancy spokojený? Těžko říct už i vzhledem k tomu, že byla předloha skutečně výrazně překopána. V rámci samostatnosti je ovšem Without Remorse jednoduše bravurní podívaná, která funguje díky solidní Sollimově režii, vynikajícímu Jordanovi a celkově povedené práci. Mohlo to být ještě o poznání drsnější, velkolepější a lepší? Rozhodně ano. Přesto povedená práce, na dvojku AKA Rainbox Six se rozhodně těším......... () (menej) (viac)

HAL

Taylor Sheridan tu není za nadějného scénáristu, ale za primitivního řezníka - z docela komplexního geopolitického thrilleru mu zbyl v podstatě jen ten název, předlohu vykuchal a přepsal do podoby přímočarého a přiblblého béčka, intelektuálně zhruba na úrovni filmů Chucka Norrise. Ale tak ne že bych k Chuckovi cítil nějakou zásadní averzi. Zklamaný jsem, ale nemůžu říct že i překvapený - tušil jsem něco takového už při pohledu na skromnou délku, necelá hodina a třičtvrtě, když přitom Clancyho kniha má skoro šest set stran. Aspoň se to po první půlhodině už moc nevleče, a občas dokonce ani není otravné jak hrozně hloupě a povrchně načrtnuté tu všechno je, a jak zoufale Michael B. Jordan neumí hrát. U něj tady beztak stačí že je nazlobený nasvalený macho a vypadá dobře v akčních scénách. Respektive té jedné dlouhé která tu stojí jediná za zmínku - což je další věc společná s loňským Extraction, na které ale tohle kvalitativně nemá. Na druhou stranu, pořád o něco lepší než taktéž nedávné Outside the Wire. 6/10 ()

misterz

Špiónske filmy moc nemusím. V tomto prípade však nudné špiónske špacírovanie a tliachanie zatienila slušná akcia, takže niečo na unavené oči. Pohodová zábava, ktorá neurazí ale ani moc nenadchne. Priemer. 60/100 ()

Producenti oznámili třetí Sicario

Producenti oznámili třetí Sicario

22.09.2023

Snímek Sicario: Nájemný vrah z roku 2015 byl do velké míry tím, který definitivně nakopnul kariérní dráhy jak režiséra Denise Villeneuvea (Duna), tak scenáristy Taylora Sheridana (Yellowstone).… (viac)

Filmový Rainbow Six je na cestě

Filmový Rainbow Six je na cestě

17.01.2023

Studio Paramount čerstvě oznámilo novou adaptaci Toma Clancyho. Tentokrát se bude jednat o román Rainbow Six, jenž bude navazovat na snímek Tom Clancy: Bez výčitek a tudíž se v něm vrátí i Michael B.… (viac)

Čtvrtá řada Jacka Ryana bude poslední

Čtvrtá řada Jacka Ryana bude poslední

12.05.2022

Je to už, panečku, tři roky, co měla na Amazonu premiéru druhá řada povedeného seriálu Jack Ryan na motivy knih Toma Clancyho s Johnem Krasinskim (Tiché místo) v hlavní roli. Pak přišla pandemie,… (viac)

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

21.01.2022

Skoro to začíná vypadat, že se pokračování ze série Mission: Impossible už nikdy nedočkáme. Po několika odkladech a přerušování produkce z důvodu pandemie totiž přichází další smutná zpráva. Studio… (viac)