Peter Gaulke a jeho partner Fred Wolf se zoufale snaží podpořit sledovanost televizního seriálu Skandály ze života zvířat, který původně moderoval Peterův otec. Zachrání je expedice do divočiny?  Poté, co oblíbený televizní seriál Skandály ze života zvířat převezme po populárním moderátorovi jeho syn Peter Gaulke, sledovanost začne záhy klesat. Není divu, protože Peter a jeho partner Fred jsou sice zvířecí nadšenci, ale jen to pro vysílání dobré show nestačí. Když už to vypadá, že pořad definitivně zajde na úbytě, dvojice se rozhodne, že musí přijít s něčím „opravdu velkým“, aby jej zachránila. Co kdyby se pokusili vystopovat tajemného nepolapitelného tvora, který se ukrývá v jeskyních uprostřed džungle, a odhalili tak největší tajemství přírody? Vydají se proto ještě se dvěma členy filmového štábu do jihoamerické divočiny, ale jejich expedici od samého počátku provázejí nejrůznější katastrofy. Hlavní role v americké komedii režiséra Freda Wolfa hrají Steve Zahn a Allen Covert. (oficiálny text distribútora)

eraserhead666

Když jsem zjistil, že to produkuje Sandler, začal jsem se i těšit. A nakonec jo, podobně debilní humor, který není trapný proto, že se nepovedl, ale je trapný proto, že má být trapný, mám docela rád. Jako celek to sice moc nefunguje, ale určité scény a vtipy jsou hodně fajn. A zhulený Justin Long je skvělý. ()

ArdathBay odpad!

Nekomedie s tak trapnými nevtipy, že by jeden blinkal. Ty rádoby vtipné situace ( konkurz, žralok napadnuvší řidiče výpravy, troubící magoři vyrazivší přední zuby "hrdinům" atd) mě donutili po 20 minutách vypnout tuto zhovadilost a momentálně se nachází v oblasti věčných lovišť. Ať si ji sežere třeba Yetti. ()

Spooner

Docela povedená komedie o jedné divné výpravě za Yettim. Justin Long věčně hulí, Jonah Hill má pořád blbý keci, Ashley Scott to docela sluší a Steve Zahn rozhodně nic nezkazí. Celý to navíc hodně rychle uteče. Śkoda jen některých trapných scén (natáčení s Yettim, konec se žralokama), které to docela kazí. ()

salamandrr

tenhle snímek je naprostá sračka i mezi B komediema(felující krůta? to snad ne...), ale pokud překousnete stupidní snímek, dočkáte se neuvěřitelně vtipných komentářů ala... žralok se vyskytuje pouze na dvou místech na zemi, na jižní a severní polokouli.... Medvědi ročně zabijí tisíce lososů, oproti tomu, lososi ročně nezabijí žádného medvěda.... Opice ročně snědí stovky mravenců a vědci se domnívají, že kdyby mravenci byli stejně velcí jako opice, tak by jich opice tolik nesnědly. ()

JohnCZ

Filmy z produkce Adama Sandlera mám celkem rád - člověk se u nich příjemně zrelaxuje a vůbec nevadí, že to jsou většinou jen brakové komedie na jedno použití. Strange Wilderness má ale jeden zásadní nedostatek: chybí humor. Vtipných scén je děsně málo, pořád se žvaní a žvaní, pak se někam cestuje, do toho nějaké prostřihy na záběry ze zvířecí říše, kdy na jednu dobrou hlášku připadne 10 nezábavných... A hlavně: film vůbec nevyužívá jak komediálního talentu Jonaha Hilla a Justina Longa, tak ani krásu Ashley Scott. Hvězdu za scénu se pštrosem a za závěr s yettim. ()

• Přestože byl film natočen už v listopadu 2005, byl vydán až v únoru 2008. (Petr_Vacikar)