Rok po zážitku probouzejícího se vědomí bojují členové decimované a utlačované populace Synthů o přežití ve světě, který je nenávidí a bojí se jich. V rozdělené Británii se Synthové a humanoidi vší silou snaží zprostředkovat těžko dosažitelný mír, ale když se v synthské komunitě začnou objevovat trhliny, jsou v ohrožení všechny naděje na stabilitu. Proti divokému víru politického chaosu stojí etická komplexnost úsvitu nového druhu, dovršeného vzrušujícím mnohozvučným narativem. Zatímco rodina Synthů, Mia (Chan), Niska (Berrington) a Max (Jeremiah) pokračuje v boji za své právo na přežití, Joe (Goodman-Hill), Laura (Parkinson) a jejich děti Mattie (Lucy Carless), Toby (Theo Stevenson) a Sophie (Pixie Davies) se chtějí uspokojivě vyrovnat s následky kataklyzmatu, ke kterému došlo v předchozí řadě. (AMC Czech)

Monggol

Ach jaj, ja som to vedel, že sa to zvrhne do nejakého zástupného problému a tým je integrácia migrantov. Kurva, to je tak viditeľné v každej druhej vete (scéne) celej tretej serie. S tým bežte do psího boha! ()

warrenur

Velmi vydarene pokracovanie paradnych Humans. Kvantum etickych, humannych a moralnych otazok, velmi slusny psychologicky vyvoj a prakticke rokovanie "komisie", co "nas" ma "ochranit". Rozhodne zaujimavy napad a vyborny zaver. Zrejme ukoncenie celej serie, ale rozhodne stal za to. Briti sa opat predviedli. Odporucam. ()

stitch7

/// Třetí řada dává logice sbohem, což po pěkně stavěných prvních dvou sériích zamrzí. Čtvrtá zrušená série by podle toho, co sliboval poslední díl asi byla slušná blbost. Je dost zřejmé, že si tvůrci ukousli až moc velké sousto. Nicméně ta atmosféra... místy tentokrát docela depresivní, měla co do sebe. Jsem ze třetí série celkem vytočení, hlavně kvůli smrti postav, kterým se nikdo ani nepokusil pomoci a z toho, jak se některé chovali úplně mimo svůj charakter - zejména Max. Mimochodem si myslím, že nemuseli Hester z dvojky zabíjet, když tu máme naprach stejnou Agnes :D I tak jsem ale rád, že jsem sérii viděl a dal jí šanci, narozdíl od rasisty Monggol :3 A to víte, že bych se na čtvrtou sérii podíval, Niska mě zajímá až příliš moc :3 ()

neo93

Již třetí řada výtečného dramatického-sci-fi seriálu, z blízké budoucnosti. Ano, je sice seriál brán jako sci-fi, ale nemůžeme jej tak úplně považovat, jelikož to, co nám zprostředkovává, se za pár let (maximálně desítek) může (a velmi pravděpodobně stane) stát skutečností. Už v současnosti můžeme pozorovat neustálý technologický vývoj v umělé inteligenci, proto bychom se neměli divit, pokud se dostaneme do bodu, jako v případě tohoto seriálu. Roboti s vědomím, s city, bolestmi, emocemi, přesně s tím, co dělá člověka, člověkem. Přesně na tom, staví celý seriál, ale v právě v této sérii se na to klade asi největší důraz. Třetí řada začíná rok po událostech Dnu nula, tedy dnu, kdy všichni synthi nabyli vědomí, čímž se zhroutil veškerý systém, do něhož synthi zasahovali, což mělo za následek několik desítek tisíc lidských obětí. Většina těchto anomálních synthetiků, jak jsou označováni, je nuceno se shromaždovat v uzavřených oblastech, kde nebudou ohrožovat sebe ani, a to především, lidi. Naopak jsou vyráběni úplně noví synthetici, kteří nevykazují známky anomálie a jsou tedy naprosto bezpeční. Vracíme se rovněž k rodině Hawkinsonové, která je hybatelem celého příběhu. Mattie, která se vzpamatovává z toho, že spustila kód, jenž měl za následek probuzení synthů do „reality", Lauře, jenž je odhodlaná bojovat za práva synthů nebo Joeovi, který se odstěhoval od své rodiny a začíná otevírat obchod. Nechybějí ani klíčoví synthi, kteří si jsou samozřejmě v centru dění, jako např. Mia, Max nebo Niska, tak i noví synthi, kteří dostávají více prostoru. Je stále skvělé sledovat, zejména v této sérii, jakým způsobem se vyvíjí vztahy či konfrontace mezi lidmi a synthi. Na jedné straně lidé a synthi, kteří chtějí žít v poklidu a míru, zapadnout jen do společnosti a na straně druhé, agresoři a odpůrci z obou stran, kteří naopak za každou cenu musí zachovat pouze svou vlastní rasu. Co je na seriálu tak dobré již od první řady je však skutečnost, že si zakládá na reálnosti a autenticitě, a ne na nějakých bláznivých utopických hloupostech, či přemrštěné nebo nevěrohodné akci. Vše zase výborně do sebe zapadlo a budu s nadšením očekávat další řadu. ()