Flight of the Conchords

Komédia / Hudobný
USA, (2007–2009), 9 h 54 min (Minutáž: 25–29 min)

Jemaine Clement, Bret McKenzie, Rhys Darby, Kristen Schaal, Arj Barker, Frank Wood, David Costabile, Sutton Foster, Rachel Blanchard, Judah Friedlander (viac)

Komediální seriál z původní produkce HBO představuje dvojici Breta McKenzieho a Jemaine Clementa z Nového Zélandu, které proslavila stejnojmenná show i pořad One Night Stand vysílaný na HBO. V novém seriálu se Jamaine a Bret (hrají v prostoduchém provedení sami sebe) stěhují na Manhattan. Ve snaze dobýt New York navštěvují bohémské večírky, dohadují se se svým (jediným) fanouškem Mel i se svým neobratným manažerem Murrayem. Oberou je nešikovní zloději, zraňují vzájemně své city a bez úspěchu usilují o nepolapitelné ženy. Jsou to vlastně nevinní chlapíci, kteří se snaží získat lásku nebo alespoň mimořádně vynášející dividendy, ale místo toho na ně čeká hojnost melodií o životě, lásce a prchavém štěstí.

V původní produkci HBO vznikla druhá řada hudebně komediálního seriálu, jehož protagonisté Jemaine Clement a Bret McKenzie získali před dvěma lety mimo jiné cenu Grammy za Nejlepší komediální album. Jemaine Clement a Bret McKenzie se přestěhovali do New Yorku, aby tu zúročili svou popularitu nejoblíbenějšího parodického dua z Nového Zélandu. Nový život v East Side ovšem přináší řadu úskalí, jimž dvojice čelí po svém, což vytváří řadu neuvěřitelně zábavných situací. V seriálu se objeví i postavy z předchozí řady - nešika Murray (Rhys Darby), který jim dělá manažera, nadšená fanynka Mel (Kristen Schaalová) a její manžel Doug (David Constabile), kamarád Dave (Arj Barker), který stále žije u svých rodičů, a další. (oficiálny text distribútora)

gudaulin

Seriál s alternativním druhem humoru, zaměřený spíš na menšinu fajnšmekrů než na hlavní proud. Kdybych nevěděl o americké produkci, považoval bych ho za typický výrobek BBC. Hodně současných sitcomů přináší ztřeštěný ulítlý humor a la Ajťáci, kdežto tohle dílko je pravým opakem podobné produkce. Vždycky jsem se považoval za příznivce suchého humoru, ale tady je dovedený až do extrému. Hlášky pronášené naprosto nezúčastněným, vysloveně flegmatickým způsobem, stále stejně unuděné obličeje s minimem emocí a sled událostí odvíjený stále stejným tempem. Oživení přináší rapové písničky typu "Zotročujou malý prcky, aby šili levný kecky, jenže ani tak ty kecky nejsou zdaleka laciný všecky. Ať se zlevní každá kecka, když je šijou zotročený děcka." Musím ocenit vtipný překlad textů, které dokážou přenést ironický podtext do češtiny. Některé momenty a především hlášky jsou opravdu parádní, ale některé zanikají v tom apatickém přednesu. Celkový dojem: 65 %. ()

Bounded

Ústřední duo je vtipné, ale jen jako samo o sobě. Flight of The Conchords jsou lepší jako vtipná kapela, než jako seriál. Písničky jsou někdy báječně zpracované a vtipné jako francouzská Foux Da Fa Fa nebo I Told You I was Freaky. Jinak mi to ale nějak nesedí. Náplň jednotlivých dílů je buď nudná, a má dobré skladby, a nebo je to přesně naopak. Soucítit s klukama opravdu můžete, ale je to přesně na hranici snesitelnosti. Seriál totiž z neúspěchu netěží tak suše jako třeba anglický Extras, a nechává oba zpěváky trmácet se doslova od ničeho k ničemu. Najdou se zlaté momenty jako závěrečná scéna celého seriálu, zmiňované písničky nebo skvělá narážka "New Zealand town", ale taky jsem zažil spoustu momentů, kdy jsem vyloženě čekal, až se stane něco zajímavého nebo až konečně padne nějaký vtipný vtip. Přisoudil bych to trochu otupělosti ze seriálů, kde se hraje na každou "punchline", ale jenom to ten problém nebude. Vždyť třeba na osobitý humor hraje i Fry s Lauriem. Jednoduše řečeno, tohle nebyl úplně můj šálek čaje. Bret a Jemaine pro mě vítězí zcela jistě na jevišti před živým publikem. ()

LakiyL

I´m the boom king...toto si spieva partia dvoch kamarátov, ktorí nie sú schopní zbaliť žiadnu babu, a keď sa im to podarí, vzťah za chvíľu stroskotá. Každá časť je doprevádzaná ,,hudobnými číslami" (výborné texty, ktoré pobavia). Obaja majú jedinú fanynku Mel, ktorá je z nich posadnutá. Škoda preškoda dvoch sérií. I need another one :( ()

Fleur6

Zo začiatku mi to veľmi pripomínalo svojou uletenosťou The Mighty Boosh (i keď samozrejme v omnoho menšej miere), ale keď teraz tieto dva sitcomy porovnám, tak u mňa jednoznačne vyhráva The Flight of the Conchords - reálnejšie prostredie a lepšie diálogy s geniálne suchou intonáciou. Jediné, čo ma mrzí, je, že Bret a Jemaine nikdy nemajú peniaze. Chudáčikovia. ()

kuri-noha

Polodokomentární šílená komedie o ničem, parodující všechno - tak jako ústřední dvojice ve svých písních. Miluju jejich absurdní humor. Navíc pár písniček má tak chytré a vtipné texty. Mluvím o "I'm not crying" nebo "The Most Beautiful Girl (InThe Room)" či "Jenny". Seriál se bohužel postupem času trošku vyčerpá a úroveň pozdějších dílů jde dolů. I proto nedám 5/5, ačkoli si to některé díly zaslouží, ()

• Seriál vznikl na základě stejnojmenného rozhlasového seriálu BBC, vysílaného v roce 2005. Na rozdíl od filmové verze se však odehrával v Londýně. (skudiblik)
  • V epizodě "Drive By" Murray používá ve svojí kanceláři stařičký Commodore 64 s programem "New Zealand Government Internet 1.1". (Saku)
  • Murray má v kanceláři propagační plakáty na Nový Zéland s logy, jako "New Zealand...Rocks!!!", "WOOLcome to New Zealand", "New Zealand, take your mum", "New Zealand: Why Not?", "New Zealand, Better Than Old Zealand", "New Zealand: Worth a Go", "New Zealand: Not Part of Australia", "New Zealand: Don't expect too much — you'll love it", "New Zealand Eve Should Come", "New Zealand Only 18 Hours From New York", "New Zealand Like Scotland But Further" a "It's Not Boring In New Zealand". (Saku)

Novinky ze Středozemě

Novinky ze Středozemě

10.04.2011

Vypadá to, že prozatím oficiálně nepotvrzený Orlando Bloom si opravdu znovu zastřílí z luku. V aktuálním interview potvrdil, že už čte výňatky ze scénáře, které se týkají Legolase. Rovněž dodal, že… (viac)