Jane (Katherine Heiglová) je mladá, inteligentná, úspešná a pracovitá žena, ktorá je posadnutá prípravou svadieb svojich kamarátok. Má ich za sebou už dvadsaťšesť a dve posledné dokonca stihla zvládnuť dokonca za jediný večer. Je nešťastne zamilovaná do svojho šéfa Georgea (Edward Burns), ktorý ju má rád, ale do intenzívnejšieho vzťahu sa nehrnie. Jane je nesmelá, takže to vyzerá tak, že ich vrelý vzťah sa nikdy nenaplní. Kevin (James Marsden) je mladý novinár, ktorý je teraz nútený písať do New York Times články o svadbách, aj keď by sa radšej venoval niečomu poriadnemu. Jane ho však pri stretnutí na jednej zo svadieb na prvý pohľad očarí a Kevin sa rozhodne na jej príklade konečne čitateľom dokázať, o čom sú dnes svadby. Kevin sa však vysmieva tomu, čo je pre Jane také dôležité – teda svadbám, čo – samozrejme – vedie k tomu, že sa stále hádajú. Do New Yorku prichádza Janeina mladšia sestra Tess (Malin Akermanová), ktorá pracuje ako modelka a pri prvom stretnutí totálne okúzli Georgea, a tak sa Jane musí vyrovnať s tým, že jej dvadsiata siedma svadba bude pre jej sestru a Georgea. To by sa snáď aj dalo prehryznúť, keby Tess neklamala Georgeovi o svojej povahe, nechcela svadbu na mieste , ktoré si vysnila Jane a nenechala rozstrihať matkine svadobné šaty. Keď potom Kevinova editorka vytlačí Kevinov nedokončený článok, z ktorého Jane vychádza ako naivné dievčatko omámené svadobným biznisom, je jasné, že ani nečakané zbližovanie s Kevinom nie je na najlepšej ceste. Jane sa musí nadýchnuť a rázne konať... (TV JOJ)

HoneyBunny

Tenhle film vypadá, jako by vypadl ze sterilního stroje vyrábějícího filmy s předvídatelnou zápletkou. Dejme k sobě blonďatou sympaťandu a fešáka s vyběleným chrupem. A pak postupně přidáváme klišé č. 5 (ona miluje svého šéfa, ale bojí se mu to říct), č. 8 (ona potkává fešáka s vyběleným chrupem, který se do ní zakouká, ale ona si ho nevšímá), č. 11 (přijíždí sexy mladší sestra), č. 12 (sympaťanda a fešák se opijí a stráví spolu noc), č. 15 (fešák nechtíc provede podraz a sympaťanda se urazí) a č. 15 (sympaťanda běží/jede taxíkem/škáče na loď za fešákem, aby mu sdělila, že ho miluje). Omlouvám se, pokud předchozí řádky někdo považuje za spoilery, ale já osobně jsem tenhle vývoj tušila už v patnácté minutě a vy na tom asi budete podobně. 27 šatů těžko obstojí - i pokud máte malá očekávání a těšíte se na průměrnou romantickou komedii. Pokud jste zběhlý divák, spíš se rozčílíte nad tím, jaké z vás tvůrci dělají blbce. ()

katasta

Hezká romantická komedie na odreagování. Koukat se na Katherine Heigl je vždycky příjemné a tady se člověk ještě ke všemu kouká na hromadu svateb, což je další velmi příjemná věc :o) Jediný takový nedostatek je, že zápletka je značně neoriginální, protože to, že muž využívá ženu a v tom se do ní zamiluje a nakonec se o využívání dotyčná doví je stará věc použitá už v mnoha filmech podobného typu. ()

Lateef

Další romaťárna, která zejména ve své druhé polovině vrší jedno filmové klišé na druhé, nicméně disponuje zábavnými postavami a hlavně jí v ochranném objetí drží výborná Katherine Heigl, podávající svěží, přirozený, energický a sebevědomý herecký výkon. A scéna v baru je parádně odvázaná. 30 miliónů dolarů(rozpočet)/160 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Ivoshek odpad!

NÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ OK, nebyl to film pro mne a věděl jsem to, ještě než vůbec začal. Koukal jsem na to s přítelkyní. Ale sakra když napíšu, že je to KOMEDIE, tak bych se měl sakra obtěžovat dát tam aspoň jeden vtip. Aspoň jeden. Copak tvůrcům nedochází, že na tyhle filmy občas koukají PÁRY? A že i ten chlapík by se chtěl občas zasmát? Je to fakt tak přehnaný přání? Nebo tam ty fóry někde byly, a já si jich, tupec, nevšimnul? Teď jsem kouknul, co ještě režisérka tohohle veledíla natočila a vida - Step Up! Tak tím se to vysvětluje... Jediné pozitivum je, že při tomhle trendu už to snad nemůže být horší. ()

ladko

Kritizovať pri romantickej komédii predvídateľnosť a klišovitosť, to je ako keby človek kritizoval to, že v animovanom filme sú kreslené postavy. 27 šiat aj napriek tomu, že do žánru neprináša nič nové(čo ani nikto nemohol čakať), neurazí a celkom pobaví. Prvých 50 minút je dokonca výborných a dosť som sa bavil. Potom však film stratil akosi šťavu, humoru ubudlo, pribudlo romantiky a patetických diálogov. Ešte stále to však drží pokope vďaka Katherine Heigl, ktorú som si obľúbil už v Grey's anatomy a Knocked up a aj v tomto filme dokazuje svoj komediálny talent a ako vždy jej to pristane. Niekedy doslova cítim potrebu zhliadnuť takýto typ filmu(po všetkých tých "náročných" filmoch ako No country for old men, There will be blood a podobne) a preto mi 27 šiat prišlo vhod. ()

• Do kin byl snímek dodáván pod krycím názvem Wardrobe. (darek kartac)
  • Celosvětová premiéra proběhla 9. ledna 2008 v Los Angeles (Kalifornie, USA). (BMW12)