Tom měl na Štědrý večer uzavřít největší případ svojí kariéry, ale místo toho ho muž zvaný Lev donutil zabít vlastní manželku, jinak by zemřelo víc lidí. Tom od policie odešel a žil osm let v Mexiku. Tam ho teď našla agentka Isabela z FBI. FBI je blízko k dopadení Lva, ale Tom se nejprve odmítá zúčastnit. Nakonec se přijde aspoň podívat na Lvovo zatčení, Lev je ale o krok napřed a policii uteče. Tom se přidá k FBI... Lev požaduje od FBI 100 milionů dolarů, jinak bude město trpět. Nastražil bomby do hotelu, kde pracuje Amy, dcera Ryana, který také pracuje u FBI a navíc je to starý Tomův kamarád. Lev využije Amy a vydírá skrz ni FBI. Požaduje i televizi a v přímém přenosu pak vyhodí do vzduchu celý hotel, jen Amy mohla odejít. Lev teď chce už 200 milionů, nebo bude město trpět ještě víc. Tom a Isabel se při pátrání ke Lvovi přibližují, protože získali stopy díky jeho falešným identitám. Navíc se při společné práci sblíží. Lev o všem ví, protože má v budově FBI štěnice, ale Tom je odhalí a dojde mu, že Lev plánuje útok na budovu FBI. V ohrožení je také senátor, kterého Ryan chrání. Lev ale znovu unese Amy a požaduje, aby Ryan senátora zabil... (TV Prima)

MickeyStuma

Šílenec s výbušninami hrající si s policajty. Tak tento námět mi nedal vzpomenout na skvělý už poněkud starší popkornový snímek ´Zděšení´. Tohle zpracování se však nenese v rádoby nadnesených efektivních explozivních akčních scénách, čímž se příběh zdá být daleko reálnější. Na scénáři to ale chtělo ještě daleko více zapracovat, neboť je tu přeci jen několik zbytečně hluchých míst. Každopádně byť se nejedná o nic napínavého, rozhodně stojí snímek za zvážení. Nebo si někdo myslí, že v životě to chodí stejně jako ve vzpomínaném ´Zděšení´? ()

Dale

Desná fušerina, ktorá pôsobí väčšinu času nechcene komicky a chcene lacno a nebyť skvelého Pantolianiho, tak by si to koledovalo o odpad. Vďaka nemu tu je solídny záporák, dostatočne inteligentný, aby mal navrch nad bandou agentov FBI aj pošahaný, aby nechal bez mihnutia oka zhebnúť masu ľudí. No práve pre tú jeho inteligenciu mi bolo záhadou, prečo sa vždy s Flanerym hraje na mačku a myš a neposlal ho do večných lovíšť, aj keď na to mal dostatok príležitostí. No ale rozmýšľať pri tomto filme radšej neodporúčam, lebo by tu nedávalo zmysel takmer nič. ()

vegetol.mp

Dedly Impact je už od pohledu jasné béčko (dle závěrečných titulků tv film pro MGM), což mi ovšem nezabránilo v tom si ho náležitě užít a vydržet u něj do 5 do rána. Příběh není nic nového, souboj policista vs. terorista už tu byl milionkrát, ale tenhle film si naštěstí nehraje na to, že objevuje Ameriku. Vše je sestaveno z použitých dějových dílů. Polda s traumatem, geniální terorista se zálibou v převlecích, rafinovaný plán, vydírání představitelů města, atd... Rozovory mezi Flanerym a Pantolianem navíc připomínají rozhovory mezi Reevesem a Hopperem v Nebezpečné rychlosti. Scénář zcela zbytečně obsahuje několik logických chyb, kdy jde např. zkušená agentka prověřit zásadní informaci úplně sama, ačkoliv ví, jak je protivník nebezpečný. Film trpí i tradiční nemocí podobných levných filmů, kdy hudba a (některé) triky vypadají jako ze špatné videohry. Zamrzí i digitální kamera, která film zbytečně obrazově zlevňuje. Takhle to vypadá, že je Deadly Impact totální průšvih. Naštěstí není. Scénář je i přes výše popsané problémy neobyčejně hustej. Hlavní hrdina hned v úvodu zabije svou manželku, aby zachránil jiné policisty. Terorista se s ničím nesere, nemá skoro slitování a Joe Pantoliano ho nehraje jako nějakého výstředního génia, ale jako krutého profíka, který dělá co podle něj musí. Ani Flanery není špatný a tvůrcům se poměrně dobře daří vytvářet dojem, že konflikt mezi nimi je osobní. Film má navíc výborné tempo a i přes několik lapsů v logice se mu daří diváka neustále něčím překvapovat. Nemůžu si pomoct, ale Deadly Impact je na béčko velmi solidní práce. ()

Tommassi3 odpad!

"Co chceš ??" - "No, já nemám žádnou rodinu a ani nejsem zamilovaný, takže peníze !! Peníze tu prázdnotu zaplní.." ;) Jak skutečně platí Robert Kurtzman za dost šikovného scenáristu, o to je ještě tragičtější v pozici režiséra, díky čemuž jeho tvůrčí úmysly v důsledku v téhle šmíře vyznívají jako regulérní a ve všech směrech důsledná neúmyslná sebeparodie.. ()