Lásku nelze jen tak naplánovat. To nakonec zjistí i "svatební zprostředkovatel" Pimm (Charles Boyer) po pokusu spojit ve svazek manželský milionovou dědičku Millie (Hope Lange) s Gaspardem (Ricardo Montalban), jenž je sice pravým, zato ale zcela zchudlým šlechticem bez potřebných znalostí rivierského stylu života. Proto Pimm angažuje dva specialisty, kteří mají Gasparda podrobit intensivnímu kursu. Bývalý oxfordský docent se stará o jeho dovzdělání a ex-kovboj a závodník John Davis (Glenn Ford) o sportovní schopnosti... Podle knihy Lindsay Hardyho. (Pohrobek)

Pohrobek

Slušná romantická komedie s výborným Glennem Fordem, milou Hope Lang a šarmantním Charlesem Boyerem. Možná s poněkud přemrštěnou stopáží - rozhodně však nesklouzává k větší nudě. Věčné téma, co je důležitější - pravá láska, anebo titul a milionové dědictví - řešené jak jinak než tradičně. Výrazným plusem jsou skutečné exteriéry i interiéry Monaca a Nice. ()

Kenneth

Což o to, Boyer a Savalas hráli skvěle a začátek vypadal slibně, ale bohužel celý film připomínal Titatnik. Pomalu ale jistě se potápěl do romantického bahna, až se v něm celý utopil. Komedie, kde největším vtipem je, že se chlap rozjede s autem dozadu místo dopředu a to se pro domělý úspěch u diváků ještě ve filmu několikrát zopakuje, není pro mě žádnou komedií. Film možná ocení ženské publikum, kterému se líbí všechny ty mdlé romantické komedie, ale pro mě to byla špatná volba něčeho, čemu se jinak zásadně vyhýbám. 1,5* ()