Po prijatí zákona, zakazujúceho výrobu a predaj alkoholických nápojov, nastala v USA v dvadsiatych rokoch éra prohibície, ktorá bola zároveň aj érou vzostupu mocných zločineckých gangov, ktoré mali z nelegálneho alkoholu výnosný obchod. Hlavou najmocnejšieho z nich bol známy chicagsky mafián Al Capone. Na druhej strane stoji mladý a ambiciózny policajt plný ideálov Eliot Ness. (RTVS)

Flexkillah

Tak tady, pánové a dámy, klobouky a čepce dolů, pistole zajistit. Film více než autenticky opsal tehdejší dobu, De Niro jako capo di tutti capi Al Capone mistrovsky zahrán, dobrej a zlej polda Connery a Costner jako spolehlivě fungující team, za zmínku stojí pán v bílém, Billy Drago, herec malých rolí, za to ovšem kvalitních. Při sledování na Vás dýchne atmosféra Chicaga tak, že máte tendenci se otočit, jestli za vámi nestojí sicilian s luparou. Příběh je podle událostí, které se opravdu staly a znamenaly konec Al Capona (Mimochodem, jeden vlivní obchodník světové úrovně kdysi prohlásil, že kdyby Capone veškerý svůj um využil pro podnikání a business bez špinavostí, byl by z něj nejlepší obchodník na světě). Ale zpět k filmu - Výborné herecké obsazení, skvělé kostýmy, vystihnutí města hříchu na výbornou, příběh jak lusk..na co ještě čekáte? na výpalné? film doporučuje pět z pěti majitelů hospod v Chicagu. ()

Trachta04

Jeden z nejhorších filmů o italsko-americké mafii, na první pohled si hraje na fundovaný obraz jednoho z mafiánských bossů druhé kategorie Al Capona, ale vzápětí nedržením se historických faktů celý film sám sebe deklasuje. O hudbě se nebudu snad ani zmiňovat, ale rozhodně působila rušivým dojmem, jednu chvíli jsem měl dokonce pocit, že zní z vedlejšího bytu. PS: přestřelka na střeše soudu, kde se Costner několika lišáckými kotouly překulí přes okraj střechy mi nadosmrti zůstane před očima, nedivím se, že Al Capona postiženého syfilisem nemohl dostihnout. ()

Lord_Okurka

Nějak nemůžu přijít na to, čím si tento film zasloužil tak vysoké hodnocení. Jednak mám dojem, že se na něm dost silně podepsal zub času a z dnešního pohledu působí papundeklově, vyumělkovaně a naivně. Pro mě byla obzvláště iritující postava Maloneho v podání Seana Conneryho, který hraje svou typickou mentorskou polohu už tolikrát viděnou (Vilém z Baskervilu ze Jména růže, Ramirez z Highlandera...), zde oděnou v rouchu "obyčejnýho policajta z ulice, který ví, jak to v životě chodí a neváhá udělat tu správnou věc, když je potřeba..." Což navíc vlastně zní jak popis Krytonova Jacka Buchara z Červeného trpaslíka - jenže tam to bylo myšleno jako parodie, zde se to bere smrtelně vážně. Film se sice opírá o dobové reálie, ale mnohem víc by se mi líbilo, kdyby příběh stál víc nohama na zemi a více zachycoval, jak to bylo doopravdy, než takováhle přezdobená pohádka. Takže nevím, věřím sice, že v době vzniku to mohla být pecka, ale z dnes film podle mě nemá mnoho co nabídnout. ()

MythbusterCZ

Výborný film, výborný De Niro, výborný Connery, výborný Costner. Člověka to úplně do té doby přelomu 20. a 30. let vtáhlo. Pátá hvězda utekla kvůli hudbě, která mě vytrhla z jinak skvělé atmosféry filmu. ()

monia

Je zbytočné k takýmto filmom písať komentár. Zlatý fond preverený časom, výborné výkony, hutná atmosféra, povinnosť pre každého fanúška. ()

dansimon

Zdařilá gangsterka a vykreslení tehdejší doby se skvělým obsazením Kostner, De Niro a Connery. Možná jsem od filmu čekal trochu víc, co se týká děje a napětí, ale i tak hodnotím kladně - (85%) ()

Marek.Skalka

Dal jsem plný počet. Dílem i proto, že jsem zaujatý, protože se mi tenhle film opravdu moc líbí. Takže i když si odečtete jednu hvězdičku (více však rozhodně ne!), budete mít před sebou výtečný film. ()

Mr.Neutron

Skvělá gangsterka z období americké prohibice v staromilském kabátu se skvělým de Nirem o nesmyslném boji proti alkoholu, ale především o důležitosti účetnictví. Sice ne tak dobrá jako modernější dílko, ale i tak stojí za vidění. Poselství: 9/10 maminek doporučuje používat při přepravě kočárku výtah ... ()

andy60

Těsně před tímto filmem jsem zhlédnul Tenkrát v Americe a tak chtě nechtě musím srovnávat. A srovnání těchto dvou filmů - tématicky zpřízněných, nedopadne pro Neúplatné dobře. Tenkrát v Americe je prostě lepším filmem a to po všech stránkách (režie, scénář, herecké výkony...). Tady některé scény působily netotaženě až komicky (viz vystřílený zásobník kulometu do S. Conneryho a ten se v pohodě plazí, zvedá, komunikuje (LOL). ()

r6AndrEw

Ani napodruhe me to upe nenadchlo, neco mi chybelo, nevim co. Proste to neni film, na ktery zaujate koukam, je to film, u ktereho klikam internety a jdu na zachod i mimo reklamy. Takze vitejak, neco tomu chybi.. ()

sbinda

V době vzniku možná nadprůměrný film. Jedná se však o snímek s velmi zkratkovitým dějem, plným amerických filmových klišé nahony vzálených nějaké realitě. Dle mého názoru jde o vykrádání pozůstalosti Al Pacina za účelem kasovního trháku. 35% ()

A_Shearer

Tak nějak nevím. Zvláštní směsice kvalitná filmařiny a zároveň popíku. Na půl zatraceně vážné, na půl bizarně holywoodské. Pokud jste ochotni uvěřit, že děda, co 40 let šlape chodník Chicaga a furt je pochůzkář, nakonec dostane Scarface do basy, nebo aspoň vycvičí své kolegy, pak je to film pro vás. Já bych asi potřeboval buď pohádku nebo realitu, tahle směska je taková divná. Jinak ovšem bod navíc za ten výslech mrtvoly. ()

J1R1K04

Výborná gangsterka, která sice nedosahuje kvalit legendárního Kmotra ani zábavnosti Zjizvené tváře, ale stále se jedná o stylovou jízdu. Herecké výkony jsou naprosto skvělé, ať už jde o parádního Kevina Costnera, výborného Sean Conneryho nebo dokonalého Roberta De Nira, který mě dostal hlavně svým monologem o baseballu. Natočeno je to vážně skvěle, hudební stránka je opravdu krásná a ta dobová atmosféra je naprosto parádní. Co mě ale na Neúplatných bavilo opravdu hodně, byla ta žánrová proměnlivost - chvíli se jednalo o kriminální drama, chvíli o western, chvíli o akční thriller - to všechno zabalené v gangsterském kabátu. Zkrátka opravdu zábavná gangsterka, které se dá vytknout snad jen trošku pomalejší začátek, ale pak to nabere tempo, které až do konce nepoleví. 90% ()

D.Newman

Tady budu zkrátka proti všem.. Když jsem byl teenager, tak jsem hltal tyto příběhy a navíc celá ta atmosféra kolem.. Úžasný.. A tak jsem se po x letech těšil, že si tuto perlu kinematografie vychutnám ve vysoké kvalitě. Přišlo ovšem obrovské zklamání. Já myslím, že by u toho Eliot Ness nadával, kdyby viděl, jak je to celé takové hloupoučké, nesmyslné a naivní. Postavy se chovají jako naivní děti.. Eliot rozpoutá válku s Caponem a když je u něj před barákem podivný chlápek úlisně se ptající na jeho rodinu, tak by mu hloupoučký Ness ještě nejraději pro pochlubení ukázat fotky svojí dcerky z peněženky.. Nevím jak moc se autoři drželi skutečných událostí, ale nevěřím, že by skutečný Ness působil takto natvrdle jako Costner ve filmu.. Celé jeho chování velice nelogické, naivní.. Takovými scénami je totiž film prošpikován skrz naskrz od začátku až do konce.. Je to zkrátka neskutečně hloupě natočené.. Přestřelka na mostě?? Borci jedou neohroženě vstříc tommygunům, nejlepší policejní střelec (Andy Garcia) se při přestřelkách otáčí zády k nepřátelům. Connery si povídá s Costnerem uprostřed bitevní vřavy, jede na něj auto a místo toho aby uskočil, tak si lehne na zem. Mezitím jeden jejich neohrožený borec likviduje gangstery, kteří mu skákají do samopalu, aby se pak "vtipně" napil z prostřeleného sudu.. Tohle se mi líbilo když mi bylo 11.. Ale jak někdo dospělý může natočit takovou scénu a říkat si "hmm to je chytře natočený.." Costner brečí že ztratil "nejlepšího" kamaráda, kterého zná 14dní a vy v tom vidíte jak extrémně se tam přehrává, De niro u soudu? Jakkoliv ho mám rád tak tady je to tak strašně čitelné a trapně klišovité všechno, že až jsem se musel smát.. Což je u filmu, který není myšlený jako komedie trochu blbý.. Slowmo scéna na schodech? Nedostižný kočárek, borci na sebe házej dementní pohledy, z ničeho nic se tam vynoří nějakej námořník, nebo co to bylo. Celý to působilo neskutečně směšně.. Rozpočet, hollywoodské obsazení, kulisy, atmosféra doby - to tam je.. Chytrost a smysluplnost bohužel totálně chybí.. Já prostě nechápu jak tento film může mít 80%+.. za mě 30.. ()

Richmond

Vždy som mal rád gangsterky. Toto je film prešpikovaný vecami, ktoré obľubujem. Napätie, akcia, úžasné herecké výkony, autenticita a v neposlednom rade skvelá hudba. 95% 5* ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Říká se, že prý bude zrušena prohibice. Co potom uděláte?" - "Zajdu si na skleničku." Robert Al Capone se svou bandou porušuje snad všechny zákony Ameriky. Najdou se však muži zákona pod vedením Kevina Costnera, kteří se nebojí. Ti takzvaně neúplatní dostanou Al Capona za daňové úniky, přičemž rozstřílí celej jeho gang. Démonickej Robert De Niro jako Al Capone fakt super! Sean Connery jako ostřílený irský policajt taky. Ten tehdy za to ztvárnění získal i Oscara. Jinak je to všechno krásné, skvěle zahrané, hudebně podtržené a příběhově kvalitní. Mafiánské filmy to je prostě moje. - 80%. ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

16.05.2023

Oznamování velkých projektů těsně před začátkem festivalu v Cannes pokračuje a po novince Rona Howarda tak dostáváme zprávy také o chystaném a poměrně unikátním filmu amerického režiséra a dramatika… (viac)

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery