Sedemnásťročný Kazuya Shibuya je prezidentom spoločnosti, ktorá skúma paranormálne javy. Firma vyšetruje rozmanité podivné udalosti na prianie svojich klientov. Počas vyšetrovania týchto záhad rieši Kazuyova asistentka Mai Taniyama iný problém: lásku a zároveň nenávisť voči svojmu šéfovi. (Carol Pifková)

fmash

Zpočátku úplně bez šťávy a dokud se divák po nějaké době nedostane trochu „do týmu“, tak i bez emocí. Křesťanský kněz používá svůj otčenáš jako pokémony, duchové jsou všudypřítomní a dělají takové brikule, že těžko uvěřit, že by o nich nevěděli úplně všichni. Zkrátka nic moc, ale postupně, jak příběhy těžknou a jak postavy prozrazují kousky své historie, je to lepší a lepší. 2¾. ()

Subjektiv

Ghost Hunt je IMHO vcelku obyčejná duchařina s obyčejnými nezajímavými postavami, navíc epizodická. Postavy jsou s jednou či dvěma výjimkami na počátku úplně neschopné, v každém díle dělají ty samé věci, např. křesťanský kněz cáká svěcenou vodu a čte z bible, buddhista předříkává mantru, šintoistická miko mává mávátkem. Nakonec však samozřejmě všemu přijdou na kloub a vše se vyřeší. Záhady mají spirituální logiku, tedy blízkou lidské, ale nikoli s ní totožnou. Inu, důvod proč nemám duchařinu obecně moc rád. Snad jedině předposlední sedmý příběh z mnohokrát přestavovaného domu mě vytrhl z letargie, neboť ten barák v sobě měl cosi tajemného a dařilo se to tak i předložit. Ghost Hunt však úplně nezatracuji a příznivci poltergeistů, strašidel, posednutí apod., ať ho klidně zkusí. Pro mě ale jen lepší **. ()

JohnyTrava

Po dlhej dobe som prekusol odradzujúcu nálepku šódžo a pustil sa na lov duchov. Seriál ma epizodický charakter s nejakým tým prepojením, čo pre takýto seriál nie je vôbec zlé. Čo je však horšie, je dĺžka jednotlivých epizód, ktorá zaberá prevažne 3-4 diely, takže sa to niekedy tiahne. No a nie všetky epizódy sú trikrát vydarené (väčšinou sa to strieda), takže sa občas nudíte. No tie vydarené stoja fakt zato, majú v celku hutnú atmosféru, ktorá je podtrhnutá fajne doprovodom. OP i ED sú presne na mieru, ale dieru so sveta neurobili (s podobným hudobným tématom som sa už stretol). Čo sa týka postav, tak tu je možno trochu viac bádať obávanú nálepku, avšak dá sa nato zvyknúť, aj keď nejaký veľký vývoj nečakajte. Smutné je, že seriál končí keď začína byť najzaujímavejší, kde nie každý siahne po predlohe aby vedel čo dál. Niečo okolo 8 bodov. ()

Carol Pifková

Prvé 4 časti mám za sebou a anime Ghost Hunt má zatiaľ naozaj veľmi dobrú atmosféru. Vzhľadom na to aký som posera, tak počas riešenia druhého prípadu som sa naozaj bála a je mi fuk, že to je animák. Ale okrem toho, že je to mystery horror, Ghost Hunt ma vie aj celkom slušne rozosmiať. Uvidíme, či si túto desivú atmosféru s dávkou humoru tento seriál udrží i v ďalších epizódach. No takže 11 diel bol veľmi príjemnou zmenou, ktorú som vôbec nečakala. Také menšie odreagovanie po všetkých tých strašidelných epizódach...... Pri takýchto dobrých animákoch občas ľutujem, že, majú tak málo častí i keď na začiatku sa mi to zdá veľa. Posledné dva prípady prebehli tak rýchlo, že ani som sa nestačila spamätať a už som klikala na poslednú 25. epizódu. Koniec síce nebol podľa mojich očakávaní, ale 5 nevydarených (no ani nie nevydarených ale skôr niečo čo nebolo podľa mojich predstáv) minút oproti všetkým tým vydareným minútam zo seriálu je nič. Mrzí ma, že Ghost hunt nemá žiadne špeciálne diely ani pokračovanie. A naj postava pre mňa bol Bou-san, mal také čaro, ktoré ma na ňom strašne upútalo. ()

Scalpelexis

Pro mě osobně trochu neprávem opomíjené anime dílko, jež drží rekord v počtu vysloveného "Daijoubu?". Řemeslně je totiž zvládnuté výborně a i když nedosahuje ve většině sekcí výjimečných a nevídaných úkazů, tak si drží skálopevnou konzistenci v rámci kvality. Co se týče žánru, obsahuje všechny prvky, které by takovýto mysteriozní seriál měl disponovat: Tajuplné postavy, hutnou atmosférou, případy, které mají hlavu a patu a celkově nefalšovanou duchařinu, jejíž aspekty se mění každým příběhem. Epizodické rozdělení, kdy každý případ měl 3-4 díly mi vůbec nevadil, ba naopak tak získával slušnou hloubku a rozřešení komplotu nebyla otázka několika minut. Co částečně zamrzí je ona nekreativní repetitivnost způsobu vymýtání, když už je dopředu jasné, co jaká postava bude za chvíli předvádět, přičemž jsem se nemohl vyhnout uculování nad komickou náhodností budhistického zaříkávání. A i když se nám postavy pomalu ale jistě časem vyvíjejí, resp. objevujeme jejích zákulisí z minulosti, tak je to způsobem teskně pomalým a než se nadějeme a radost nám vyeskaluje k bodu nejvyššímu, je konec. Zamrzí. I přes onu absenci nedorozvité hloubky postav působí toto anime inteligentně, animačně povedeně, hudebně procítěně a celkově obtížně zklame ty, kterým jsou okultistické choutky bližší. ()