Po smrti svého bratra Andyho odhaluje Matt Trakker (Doug Stone) síť mezinárodní zločinecké organizace zvané VENOM. Matt a několik jeho přátel se zvláštními schopnostmi vytvářejí organizaci MASK, jejímž hlavním cílem je zničení skupiny VENOM a jejího šéfa Milese Mayhema (Brendan McKane), který nese vinu za smrt Mattova bratra Andyho. (Terva)

corpsy

Ďalší z vynikajúcich animovaných seriálov, ktorý vo mne vyvolajú silné spomienky. V tých dobách mali tvorcovia to, čo terajším dnes chýba. Fantáziu. ()

Stejšn

Celý princip M.A.S.K. vychází ze dvou skutečností: bojují tu proti sobě dvě skupiny (M.A.S.K. a VENOM), které mají k dispozici vozidla, co se umí změnit na jiná vozidla (auto může být létající, motorka se změní v ponorku, jiná motorka ve vrtulník, tahač se rozděluje na dvě nezávislá vozidla apod,), případně se z nich vysouvají různé skryté zbraně. A navíc členové obou skupin mají každý k dispozici unikátní masku, která má nějakou schopnost. Jeden má masku co střílí laserem, další má masku co umí hýbat na dálku předměty a tak dále, většinou jsou to různé zbraně. Každý z členů každé skupiny má svou charakteristickou masku (která má vlastní jméno) a svoje vozidlo (taktéž pojmenované). Marketingově velice chytrý nápad, protože děti se mohly s hrdiny lehce ztotožňovat. Já jsem vyrostl na komiksech a figurkách MASK, které jsem miloval, vozidla byla ale v Západním Německu drahá, takže mi nikdy nikdo žádné nepřivezl a vždycky jsem jen slintal nad katalogy Neckermanna. Kreslený seriál ale měl oproti komiksu dost mizernou kresbu a špatnou animaci, především vozidel. Pro mě sotva za 3. ()