Ičigo Marshmallow

• Japonsko 苺ましまろ (viac)
Hudobný videoklip

Hudobný videoklip

Lettanea

Najprv musím poďakovať Yennovi že som sa vďaka jeho profilovke ku tomuto seríalu dostal :).Geniálne dielko, vtipné a osviežujúce. Nobue som si obľúbil asi najviac, je prirodzená a dokonalá vo všetkých ohľadoch. Keby sa mi však Mio dostala pod ruku tak je už asi v detskom domove, najhoršie je že som také decko zažil na vlastnej koži. Smial som sa vyšak celý seriál, 5* ako remeň ()

yenn

V žánru „slice of life“ není chutnějšího zákusku než Jahodového marshmallow, úžasnější osoby než Miu Macuoky ani vtipnějšího násilí než nezobrazeného. 9/10 ()

Subjektiv

Děj a postavy - Sotva dospělá Nobue to nemá v životě lehké. Peněz málo, skútr nejezdí zadarmo a vytouženou cigaretku si kolikrát nemůže dovolit nejen kvůli nedostatku financí, ale také proto, že musí dávat pozor na 4 malé holky. Na druhou stranu se s nimi nikdy nenudí. Nejmenší problémy působí její svědomitá praktická sestra Chika, která si nenechá líbit žádnou křivdu. Maličká Matsuri sice nezlobí, ale je to nešika a je třeba dávat pozor, aby se jí něco nestalo a často tišit její pláč. Ana, Angličanka, která neumí anglicky (za což se stydí a všemožně to skrývá), která nemá sebemenší problém s japonštinou (což také skrývá), je sice nešikovná méně, ale je hrozně citlivá na to, jak ji vnímá a chová se k ní okolí. Největší dáreček je sousedka Miu. Je neposedná, až protivná, žárlivá, často zlobivá, a neustále tropí nějaké rošťárny, často velmi originální. Když tenhle ďáblík skočí skrz okno Nobue do pokoje, klid určitě nebude. Žánr a verdikt - Komediální anime ve stylu Azumanga Daioh, ovšem s mladším osazenstvem. A IMHO ne tak kvalitní, nicméně ne špatné. 13 dílů je rozsah tak akorát. Na TV seriál pak navazuje stejnojmenné třídílné OVA, které se v podstatě vůbec neliší. Slabší ****. Navazující OVA - Nepřináší žádný posun oproti předchozí TV sérii, kvalita je též nezměněná. Vše je mírně okoukané a tak se člověk již tolik nebaví. Lepší ***. OVA Encore - Líbilo se mi o něco více než předchozí OVA, ač je to možná díky dlouhé pauze. Pokračuje samozřejmě v duchu a stylu předchozích dílů. Kdo má tyhle holky rád, jistě se podívá. Slabé ****. ()

Mantis

Téměř vše podstatné o seriálu již napsal Subjektiv. Jediné, s čím nesouhlasím, je, že tento seriál je podobný Azumanze (ta je víc orientovaná na "brutálnější" humor. Veskrze pozitivní a oddechové dílko pro děvčata, kde se moc zajímavého neděje, ale je to Kawaii ! ()

Jeoffrey

"Cute girls do cute things in cute ways" - přesně tato slova jsem našel v popisu tohoto anime na stránce, kde na anime běžně koukám a musím potvrdit, že naprosto vystihují to o co tady jde. Zkrátka tento počin je díky své roztomilosti něco naprosto neskutečně úžasného a díky roztomilým děvčátkům a naprosto skvělé Nobue i něco co je prostě balzám na duši. Také je to nádherně vtipné a zde musím vyzdvihnout Miu, to děvče je správně praštěné a v dnešní době by jí nejspíš doktoři označili minimálně za hyperaktivní, ale jak kdysi správně poznamenal jeden můj kamarád: "Takovéhle děti jsou požehnáním, protože se s nimi nikdy nenudíš" a já se při pozorování Miu nenudil ani vteřinu. I ostatní charaktery měli své momenty a své kouzlo a já neměl nejmenší problém ani s jedním z nich. Jako jediné mínus za sebe vidím možný negativní dopad na mé zdraví, protože mě bolí obličej od toho, jak jsem měl při sledování seriálu neustále takový ten sladký přiblblý úsměv. 10/10 ()