Pelargónie

• USA Geranium (festivalový názov)
Animovaný / Krátkometrážny
Česko, 2004, 12 min

V baru s velmi pochybnou pověstí a názvem Pygmalion se do sebe zamilují muž a žena. Rozhodnou se žít spolu krásný život v zahradnictví za městem a pěstovat spolu květiny – pelargonie. Ale jejich osudové předurčení jim v tom zabrání a oba se dopustí chyby, která jejich naděje ukončí. Zbyde jenom vzpomínka a pelargonie za oknem. (oficiálny text distribútora)

Tommassi3

Lucia Šimková-Sunková, zjevně fascinovaná motivem mamonu, patří jednoznačně co do technik k našim nejoriginálnějším tvůrcům, s obsahem i dramaturgií svých kraťasů si ovšem až zoufale neví rady.. A opakovaně tak přichází s vizuálně skvostnými dílky tak hloupoučkými a narativně špatnými, až se jeden nestačí divit.. ()

Beastmaster4

Možná dobře výtvarně zvládnuté, ale myšlenka není nijak originální – poznání - láska – důvěra - zklamání. To všechno jsou známé povahy vztahů. Na druhou stranu, co čekat od takového vztahu, jehož počátek je spojen s ne zrovna poctivým podnikem. To, že se vztah a lidé dají z velké části poznat a odhadnout dopředu podle toho, kde se zrovna setkali, je jasná věc. Kdo chce žít s prostitutkou z ulice, nemůže očekávat krásný vztah do smrti (ne, že by tu šlo o stejný případ, jde jen o přehnaný příklad). ()

ostravak30

Já na ty romantické bláboly moc nejsem. A romantické bláboly obalené v animovaném hávu to mi teprve nesedí. Animace byly zajímavé. I nehýbající se předměty a lidé jsou jakoby v pohybu neboť obrazy jsou neustále pře- nebo domalovávány. Kytarový podres byl jak od Nohavici než jsem zjistil, že ho nahrál stejně výborný Merta. ()