Skamenelý les

• Česko Zkamenělý les (viac)

Arizona žhne jako rozpálená pánev. Na tajném místě se ukrývá hledaný vrah Duke Mantee se svými rukojmími - spisovatelem Alanem Squierem, mladou Gabby Maple a dalšími. Mantee ví, že je hledán a že se kolem něj stahuje smyčka. V jedné sebezpytné chvíli dokonce připouští: "Vypadá to, že zbytek života budu mrtvej." (oficiálny text distribútora)

majo25

Viacmenej ukecaná drámička, kde sa na odľahlej pumpe stretne rôznorodá partička ľudí, ktorí kecajú o svojich životoch. Silne z toho cítiť divadelnosť, jak z prostredia - príbeh sa prakticky odohráva v jedinej miestnosti, tak z kvetnatých dialógov, väčšinou so značkou dávkou vaty. Trocha vzruchu prináša až príchod gangsterov. Výhodou je zvučné obsadenie - vtedy menej známeho Humprey Bogarta a Alžbetky Davisovej. Celkovo však iba priemer; noir s porovnateľnou témou a zápletkou - Key Largo (rovnako s Bogartom) - je omnoho zdarilejším filmom. ()

Hwaelos

Těm hodnocením nějak nerozumím. Ten příběh měl obrovský potenciál a promrhal ho ve spoustě pseudointelektuálských keců, které si hrají na nový romantismus. Žádná postava není uvěřitelná, krom starého ukecaného dědy. Dokonce ani Bogart se nijak nepředvedl a jeho pozér z dlouhým přízvukem byl skoro otravnější než hlavní hridna. Místy jsem nevěděl, jestli se dívám na gangsterku nebo komedii. Ale kamera je špičková, to se musí nechat. ()

Vampireman

Snímek, co dává Americe sežrat její nerovnoprávnost, vykořisťování a protivný lidský manýry a co předvádí největší paskvil v kontrastu postav, který prezentuje. Příběh se z 98% odehrává v restauraci benzínové pumpy v isolované díře Arizony, kde začíná zuřit písečná bouře, co sílí postupem filmu do enormních rozměrů (nutno říci, že atmosféra je 100% účinná). Jako písek je jasné a oslepující i všechno, čeho se dotýká. V první části balí pseudointelektuální Leslie Howard servírku Davisovou a ani o tom neví a hrozivě u toho žvaní. Jeho moralizování skutečně LEZE na nervy a místy nedává smysl (viz. spoiler). Potom přijde střet s neoholeným Bogartem, co vypadá jakoby vypil litrovku Jägermeistera a ještě se pořádně nemůže narovnat a většinu času sedí na židli a kouká, jak se pod ním fackují největší "esa" americké společnosti. Ironií je, že jeho postava symbolizuje pád desperátů a zároveň je pro něj vstupenkou do rolí mafiánů (s jejichž filmy se postupem času také protrhl pytel) a téměř ho zaškatulkovala do podobných rolí. Osobně jsem za Zkamenělý les rád a divím se, že se nevyskytuje ani v 1001 filmech ani jinde a je celkově takovej pozapomněnej. ()

jojinecko

80 minút konverzácií a posledné tri minúty akcie.. Napriek tomu som sa nenudil, hoci celý príbeh sa odohráva v jednej reštaurácii uprostred arizonskej púšte. Keď Humprey Bogard ako najhladanejší vrah v USA rozprával svoje repliky, spomenul som si na Woodyho Allna a jeho výstup v Play It Again,Sam a musel som sa smiať:) ()

El Indio

Herecký projev Leslieho Howarda a vůbec celá ta jeho postava mi šla už od začátku šíleně na nervy. A vzhledem k tomu, že to byla hlavní role, měl jsem docela problém ten film dokoukat. Učinil jsem tak pouze kvůli Bogartovi, který, jak se později ukazálo, byl taky to jediné, co zde za něco stálo. A pak vlastně ještě konec, který sice nebyl nijak objevný ani výjmečný, avšak pro mě byl po hodině Howardovo nesnesitelného žvanění velkým zadostiučením. Takže ve finále dvě hvězdy s odřenýma ušima. ()

• Ve snímku absolvoval přelomovou roli Humprey Bogart, kterého si do role přál Leslie Howard. Na jeho obsazení trval Howard prý dokonce natolik, že zaslal studiu krátký telegram s textem "Trvam na Bogartovi. Zadny Bogart, zadna dohoda." Díky tomu byl nakonec protagonista také obsazen. Bogart a Howard se spolu objevili už v původní divadelní hře téhož jména a stali se velkými přáteli. (džanik)
  • Inšpiráciou pre postavu menom Duke Mantee (Humphrey Bogart) bol legendárny lupič John Dillinger. (beso74)
  • Rozhlasová stanica The Screen Guild Theater odvysielala 7.1.1940 polhodinovú adaptáciu tohto filmu, v ktorom si svoju úlohu zopakoval Humphrey Bogart. (beso74)