Dva kamarádi jsou propuštěni ve stejný den z věznice. Zatímco Cliff (George Raft) se chce stát spořádaným občanem, Chuck (Humphrey Bogart) neuvažuje o nápravě ani minutu. Cliff se tedy sice s pomocí své rodiny snaží o nápravu, ale zjišťuje, že to bude mnohem obtížnější než čekal, ne-li nemožné. Po ztrátě všech iluzí se staří známí opět sejdou v gangu nejtěžšího kalibru. Film bez příkras ukazuje fakt, že kriminálníci se do normálního života často vrátit nemohou, a to i kdyby chtěli sebevíc. (worm14)

Dale

Ďalšia z kvalitných gangsteriek z 1930s, aj keď záverečná prestrelka trochu kazí dojem. Kvitujem kvalitný príbeh o tom, aké ťažké to majú prepustení z väzenia, keď si chcú nájsť normálnu prácu a žiť slušný život. Filmov s touto témou je dosť, ale toto je asi jeden z prvých. Pokiaľ ide o hercov, George Raft mi vždy pripadal zvláštny, nielen pre jeho oči. Nie že by to nebol dobrý herec, snaží sa, ale nie je to úplne ono. Aj tu ho s prehľadom zatienili mladučký William Holden s Bogiem. ()

liquido26

Dva kriminálnící se vrací z vězení. Humphrey Bogart se vrací na dráhu zločinu, zatímco George Raft se chce živit poctivě a udělat vše pro to, aby na šikmou plochu nesklouzl taky jeho brácha. Což se ukáže jako docela obtížné. ___ Typicky třicátkové krimi drama o propuštěných vězních. Díky skvělým hercům se na to hezky dívalo. ()

hanagi

Já si na George Rafta asi nikdy nezvyknu, jeho výraz "leklé ryby" je možná pro někoho fascinující, ale já při něm trpím. A když se v jednom filmu potká s temným, živelným charismatem Bogarta, je to fakt v háji... ()

Flego

Dobrá práca. Krimi dráma o navrátilcovi z väzenia, ktorý sa chce začleniť do spoločnosti. Nič však nie je jednoduché... George Raft podáva uveriteľný výkon a typologicky sa hodí do postavy. Druhá recenzia. ()