Henry Fonda - tichý muž z Hollywoodu

(TV film)
  • USA Biography: Henry Fonda - Hollywood's Quiet Hero
všetky plagáty

Henry Fonda se narodil roku 1905 a za svůj život stačil vytvořit na devadesát filmových rolí. Byl nositelem dvou Oscarů, jen jednoho však získal za roli (v roce 1981 byl touto soškou oceněn za celoživotní dílo). Za svůj výkon ve filmu Na zlatém jezeře, kde si zahrál se svou dcerou Jane, získal rok na to, bohužel si jej ale nemohl převzít osobně. Zemřel několik měsíců poté. (oficiálny text distribútora)

golfista

Výborný dokument o výborném herci kazí asi jediné - absolutní ignorování podle mého jedné z nejvýraznějších Henryho rolí ve filmu Tenkrát na západě. ()

Karlos80

Skvělý člověk, dobrý otec (dvě děti Peter a Jane, oba známí herci) a především výborný charismatický herec, jeden z nejzaměstnanějších hollywoodských herců své doby a jeden z nejušlechtilejších westernových hrdinů jaké kdy stříbrné plátno poznalo...V dokumentu se v časové posloupnosti setkáte nejen se všemi jeho důležitými filmovými rolemi tedy až na tu jednu nezapomenutelnou, která tu je z nepochopitelných důvodu opomenuta, a místo ní se tu podle mého úplně zbytečně vzpomíná na filmy jako byly Roj ap., ale i třeba s výpovědmi rodinných příslušníků a lidí od filmu... ()

sud

Henry Fonda je jedním z mých nejoblíbenějších herců a tento dokumentární pořad se velmi povedl (stejně jako ostatní dokumenty z této dílny o filmových tvůrcích), pouze s jedním znatelným nedostatkem - absolutní ignorací Henryho životní role Franka z filmu "Tenkrát na Západě". 75%. ()

Deimos

TV/// Obsazení 9/10 Děj 10/10 Hudba 9/10 Efekty 9/10/// +úplně vše -vůbec nic/// Naprosto dokonalý. Nejsem si jist jestli to jde udělat lépe. Tento dokument je výborná pocta Henrymu Fondovi ale především pro díváka je to ten nejkomplexnější pořad, který může vidět. Až na pár vyjímek jsou zde uvdeny všechny fimy z Henryho filmografie. Vše je to podáno, od začátku do konce s časovou posloupností. Takže jestli někoho zajímá jak herec vypadal v tom nebo jiném roce, jak postupně stárnul, za jakých okolností dostával filmy apd. tak ten bude uchvácen. Vše navíc doplněno o komentáře herců a dalších lidí, kteří ho znali. Narovinu, takové dokumenty o hercích mě zajímají, ale ještě jsem neviděl lepší zpracování něčí beografie. Jsem naprosto spokojen. A Henry je legenda./// Celkem 95%/// ()

MrCreosote

Dokument dobrý, ale jak to, že se proboha ani slovem nezmínili o Tenkrát na západě!? Je vidět, že Američanům ten film ještě pořád leží v žaludku ()

YURAyura

8/10 Super dokument o jednom z tech nej - jenom nechapu jeho nasazeni na CT2 do brzskych rannich hodin - dramaturga za gule do pruvanu!!! ()

Zik2

Sledoval jsem dokument s tátou, který zná dobu, ve které Henry Fonda hrál, lépe než já, a měl stejnou výtku, jako, jak koukám, Golfista - ani zmínka o Tenkrát na Západě. Jinak hezké a populární načerpání nových filmových vědomostí. ()