Prý že jen hory udělají z chlapců opravdové muže. Inu, o Krkonoše se asi v tomto tvrzení jednat nebude, ale jinak proč ne. Ostatně i půvabný nízkorozpočtový horor, natočený režisérem Stevenem Goldmannem jako adaptace v zámoří relativně známého hororového komiksu, to říká. Pobyt na horách skutečně zocelí. Jen je otázka, jak moc může být takový cesta k dospělosti pro její účastníky příjemná.
V případě snímku Útočiště hrůzy se do hor vydává skupinka šesti nepříliš přizpůsobivých adolescentů, vedená dobrosrdečným pastorem Lewisem a touhou zocelit skrze víru své poměrně svérázné charaktery. Při návratu do civilizace ale jejich autobus během prudké bouře havaruje a oni musí urychleně začít hledat jakoukoli skrýš, kde by mohli přečkat noc a venkovní slotu a posléze se vydat pro záchranu. V nouzi nejvyšší pak nacházejí liduprázdný přívěsový kemp, který vede zvláštní, svůdná a tajemná žena jménem Norma. Už za pár hodin ale začne být jasné, že tenhle příběh nemůže skončit happyendem. Maringotky totiž ožívají. A jejich obyvatelé rozhodně nejsou k návštěvám přátelští. Masakr nejhrubějšího zrna začíná. (oficiálny text distribútora)

malylada

Prvních půlka se rýsovala v povídkový horor, který se točí kolem osady odporných obyvatel. Poté však nastupuje banda idiotů z křesťanské školy, nechávají se masakrovat mrtvými osadníky a kvalita jde od desíti k pěti. Herecké výkony nejsou žádné, krom prsaté blondýny, která jediná je snesitelná. Masky, kamera až amatérská a samotné vyvražďování nic originálního nepřineslo. Celá druhá půlka se snaží být cool, ale vznikl pravý opak a zombie s kytarou podtrhuje vše. Vzhledem k začátku budu hodně mírný......3/10 ()

S.Quentin QUALE

No tak toto je další z béčkových úletů, který jsem za poslední dobu viděl - a vůbec není špatný! Nevím, kdo to Steven Goldmann je, ale těch nápadů, skvělých nápadů....Hledím. Zpracováním mi to trošku připomnělo Stoneovi legendarní Natural Born Killers - rokáč, hláškování, love songy, unikátní postavy, krev....dobrý, fakt dobrý! Vadily mi masky. Strašná škoda, že všichni ti vidláci nebyli pojatí stejně jako hlavní hrdinka, kurevsky hot a rozpadající se Nicole Hiltz. Na to, co tam předváděli, by zasloužili lepší xichty. Konec už byl čistě gore nářez (doslova), což zas uplně nemusím, ale jak to není celou stopáž, tak s tím problém nemám. 70% a červený! ()

Shit

No i na béčkovej sračkohoror to má fakt otřesnej scénář, kterej je za prvé dost stupidní a za druhý, což je horší, i dost nudí, to se sice v poslední třetině filmu vylepší díky křupanskejm zombákům, který se fakt vyvedli, jelikož už zaživa to byli fakt kousci, u kterých bych se nepozastavil, kdybych je viděl vylézt z kontejneru a když jsou ještě tuhý, tak jsou o to větší fešáci. Jenom díky nim je se nakonec i docela na co koukat, jelikož tlustá Larlenea si libově pochutnala na vnitřnostech a Stanův speciální recept na masíčko byl taky celkem vypečenej, ale jinak je to z velký části fakt nuda. 2,5* ()

EvilPhoEniX

Joo tak tohle si EvilPhoEniX nechá Líbit.. Poster mě pěkně Odradil.. Film krásně Překvapil! Zatuchlé Městečko Plné špíny.. Buranů, Křupanů a Sedláků Ideální Místo pro Perfektní Horor.. Kde v čele Vládl Řezník.. Tlustá Oplzlá Máma, Sexy, štíhlá, prsatá Blondie.. Čínanka Masérka a další Banda uchylů.. Kteří se jednoho Dne změní v hrůzostrašně Potvory z Pekla a začnou Turistům dělat Pekelné Problémy.. Nepamatuji si v jakém filmu jsem naposled viděl.. Stáhnutí s Kůže a uvaření člověka za Živa.. Dale mě strašně překvapilo Zlomená pátéř a třčící Kost. .zkratka Perfektní horor.. Plného Gore! ()

darkrobyk

Zabili jí kluka, tak je prostě vykydlila...než si plácla se Satanem. Zábavný mix zombie, kanibal a buranských horrorů je stejně ulítlý, jako comicsová předloha. Návrat do 80.let s lepší kamerou, dokonalejšími maskami a povedeným gore, s odkazy na rozličné filmy (2001 maniaků, Blacula, Texaský masakr, Růžoví plameňáci - škoda, že si tu nemohl zahrát Divine, úplně ho v tom vidím...). Pestrá směsice skladeb od country po rock (Hell´s Kitchen - Myk Watford as Roach, Come to me, Satan - Nichole Hiltz, která si střihla hlavní roli Normy, Johny Nocah - My World...) a rocker, který se promění v Ediho z Iron Maiden. Z efektů je asi nejhezčí stahování z kůže (vzpomněl jsem si na Dagona) a roztrhanej Edie (jo, miny jsou svině). Nic převratného, ale na sychravý večer fajn podívaná. ()