Hrdina amerického romantického dramatu Art Bechstein (Jon Foster) stojí na rozcestí. Školu má za sebou, mejdany už ho nebaví, ale na usedlý život a založení rodiny ještě není připravený. Nepočítá ale s tím, že mu do života vstoupí láska. A to dost zvláštní...  Možná nejhorší období v životě mladého člověka je doba, kdy dostuduje. Ve škole už po něm nikdo netouží, nekonečné pitky s kamarády unavují stárnoucí organismus víc, než by se člověku líbilo a budoucnost nenabízí nic jiného, než vyhlídky na stereotypních čtyřicet let strávených v nudném zaměstnání. Co teď? Art Bechstein (Jon Foster) neví. Školu má za sebou, ale na usedlý život a založení rodiny dosud není připravený. Rád by si zkrátka ještě trochu užil. Vyzkoušel nové typy alkoholu, seznámil se se zajímavými lidmi a žil bez přemýšlení o tom, co bude zítra. Nepočítá ale s tím, že mu do života vstoupí láska. A dost zvláštní. Art se totiž zamiluje nejen do vdané ženy, ale zároveň i do jejího manžela. Tohle první léto po univerzitě zkrátka nebude úplně normální... (HBO Europe)

MI-380

Přilákala mě dvě jména: Michael Chabon (autor předlohy) a Sienna Miller. Záhady jsou ale průměrné romantické drama, kde je málo romantiky, málo dramatu a skoro žádná záhada. Cesta a vývoj hlavního hrdiny jsou sice pevně orámovány začátkem i koncem filmu, ale vše mezi těmito dvěma body je bloumání odnikud nikam. 50% (303 hodnotících přede mnou dává průměr 55%). ()

Remedy

Začíná to moc pěkně. V úvodních minutách se objevuje sice lehoučký, ale velmi zajímavý mysteriózní nádech, který mě navnadil snad až moc dobře na další dějovou "show". První půle je ještě snesitelná a nese znaky typického nezávisláku - žádná monstrózní výprava, v náznacích lyrická kamera a čistě civilní režie, která sleduje pocity ústřední trojice a (pořád ještě) docela zajímavě proplétá jejich osudy. Nicméně poté přijde scénáristický majstrštyk, jehož účinky jsou takřka vražedné. Obávám se, že pokud bude mít někdo zoufalou potřebu analyzovat a ospravedlňovat počínání obou hlavních mužských postav, bude to pro něj mít fatální důsledky. Nejhorší ale je, že se mi v závěru (možná i v důsledku onoho "smrtícího dějového zvratu") začala hnusit i zpočátku ne úplně nezajímavá linie s otcem, což srazilo výsledné hodnocení ještě o stupeň dolů. Kreativitě se nebráním, ale je třeba rozlišovat mezi vkusnou scénáristickou hříčkou a exhibicionistickou bezobsažnou onanií. ()

Stanislaus

Hodně zvláštní film, o kterém, abych pravdu řekl, nevím zcela jistě, co si mám myslet. Na jednu stranu se zde řeší celkem chytlavá témata jako jsou mezilidské vztahy, lidská sexualita, budoucnost a tak dále, avšak na druhou stranu jsem měl po celou dobu tak trochu pocit, že se z toho dalo vyždímat přece jenom více. Herecké obsazení bylo sympatické a všem jejich role sedla, v tomto ohledu jsem byl spokojený. Zkrátka snímek, kterému nejvíce podráží nohy nevyužitý potenciál, který tam někde opravdu dřímal. ()

Kangaxx

Nádejný syn mafiána, z nepochopiteľných príčin bez priateľov, trávi leto s dvoma pochybnými individuami. Jeho účast na spoločných aktivitách sa dá najlepšie charakterizovať slovami "páty kolo u vozu" alebo rozprávkou "Ako divný Janko vtieral do vzťahu princa a princezny". V okamihu, keď sa na obrazovke navyše začali bisexuálne krížiť pohlavia, som snímok radšej vypol (nechcel som riskovať že im do postele vbehne ešte aj pes v snahe skompletizovať zbierku). Ani zďaleka nejde o úplnu blbosť (preto jedna hviezdička), avšak scenár a ani téma ma nezaujali, hoci to z počiatku vyzeralo veľmi nádejne. ()

Lacike

Nemastný neslaný príbeh o mladíkovi, ktorý je na rozcestí medzi nalinkovanou budúcnosťou od svojho otca a hľadaním toho, čo vlastne chce. A ako to už býva, tak ho k správnemu rozhodnutiu nakopne až láska. Ale ten jeho spasiteľ je celkom prekvapivý. Bežne proti tejto téme nič nemám, ale tu mi to prišlo dosť prekombinované. Takisto som mal veľký problém s hlavným predstaviteľom Fosterom, ktorý je totálne necharizmatický chlapík a že tam také pako všetkých ošuká mi pripadalo dosť WTF. Dve hviezdičky dávam hlavne za Menu Suvari, ktorá sa tam zase raz ukáže hore bez. Sienna Miller ma tam nebavila rovnako ako celý ten milostný trojuholník. 4/10. ()

• Roli Arta měl původně hrát Max Minghella, nicméně se ji musel vzdát kvůli školním povinnostem. (glitter)