Úvodní obraz, jímž začíná napínavý příběh, je předznamenán tragickou událostí: v lese je brutálně zavražděna osmiletá holčička a postřelen pes, který ji doprovázel. Zločin uvede do pohybu rozsáhlou pátrací akci. Čas pracuje pro vraha, na straně kriminalistů stojí dlouholetá zkušenost a znalost místních poměrů. Podle zákona dobré detektivky je okruh možných pachatelů široký. Podezřelý je každý z okolí malé Stáni, protože výsledky vyšetřování ukázaly, že děvčátko svého vraha znalo... (oficiálny text distribútora)

mirra66

Televizní inscenace, bohužel tato charakteristika se naplnila na 100%. Zkrátka to bylo až moc televizní, herectví některých účinkujících bylo až přespříliš kostrbaté a závěr s odhalením pachatele byla jak vystřižený z Columba. Munzara mám rád, ale tady to bylo opravdu plytké. Takže mne mrzí hodnocení, které je také plytké a kostrbaté, a to v podobě kulatých 40%. ()

SOLOM.

Na televizní kriminálku vcelku snesitelná podívaná. Příběh samotný sice není žádné „terno“, ale slušné herecké výkony tomu přece jenom dodali nějakou tu kvalitu. Byla celkem škoda, že to vyšetřování mělo poněkud vlažnější tempo, ale tak na zabití jedné hodiny, se to dá překousnout. Atmosféra byla jakžtakž v pohodě a nejvíc pobavil drzý tramp při výslechu… ()

majky19

Vcelku obstojná televizní detektivka, v níž se představilo hned několik předních českých herců v čele s Luďkem Munzarem, Jiřím Zahajským nebo Josefem Langmilerem. Místy je to občas zdlouhavé a utahané, ale rozhodně se na to dá dívat a dá se říct, že byly natočeny už horší televizní inscenace. Zaujme zejména velmi dobrý výkon Luďka Munzara v roli vyšetřovatele a závěrečná rekonstrukce, při níž jsou shromážděni všichni podezřelí a následně jsou všechny nitky případu rozpleteny a případ vyřešen. Závěr trochu připomíná (samozřejmě s jistým nadhledem) vyšetřování á la Hercule Poirot. Myslím si ale, že byly natočeny i lepší detektivky, a proto tento televizní film hodnotím na 40 %. ()

argenson

Hned na začátku se mluví o ráchání v rybníce a že venku je hrozný vedro. Všichni ovšem mají na sobě až třívrstvé oblečení, nemluvě o tom, že mrtvola byla zakrytá chrastícím říjnovým listím. Takže jsem si říkal, aha, tady bude něco špatně. Nakonec úplně špatně to všechno nebylo. Jenže jeden slušnej zvrat je na takovej příběh málo. Navíc, není to první televizní inscenace, ve který jsem viděl závěrečnou rekonstrukci takříkajíc po poirotovsku. Jenže, přátelé, dobrý detektivky o mnoha slovech a málo činech uměla jenom Agatha Christie. ()

topi

Televizní inscenace o brutální vraždě malého děvčete, kterou vyšetřuje kapitán v podání Luďka Munzara. Podezřelých je hodně, napětí houstne. Atmosféru umocňuje krásné podzimní protředí lesa, ve kterém se z velké části snímek odehrává. Hudba Marty Jiráčkové mě hodně připomínala alkoholickou léčebnu v Tažných ptácích (ta křídlovka hlavně) a dobré byly i různé chorály nebo jiné chaotické zvuky/ruchy. Škoda, že tento její počin byl její jediný. ()