13-dielny televízny seriál o zvukoch okolo nás.
Jednotlivé časti:
9.-Neviditeľné putá
10.-Návšteva z vesmíru
11.-Tajomstvo cengajúceho klobúka
12.-Vzbura rachotilkov
13.-Sólo pre mamu (oficiálny text distribútora)

miqaella

Aj keď nie som práve z tých starých "socialistických" dôb, ale viem že som to ako malé dieťa videla a nemohla som sa dočkať ďalších častí. Asi preto lebo som bola malý strachopút a Scooby Doo a iné hlúposti na CARTOON NETWORK ma hnali do vedľajšej izby. Nemala som toho veľa na pozeranie. ()

Flego

V dobách socializmom ponurých... vládli nášmu svetu Rachotilkovia... Bolo ich vidieť len pomocou špeciálneho sklíčka ale počuť ich rachot mohol každý. Katka Zatovičová a Matej Landl ako detské hviezdy hniezdili v tomto projekte. Ako detský program, to bola v danom čase parádna pecka. ()

javlapippi

Nezletilý hrdina tohto seriálu to má ťažké, nielen že je polovičná sirota, ešte aj ten jediný rodič čo mu zostal, je esenbák, čo mu k popularite medzi vrstovníkmi rozhodne nepridá. Pokúsi sa najprv zapadnúť medzi futbalových chuligánov, no po neúspechu na tomto poli sa dá na okultizmus. Nadviaže kontakt s nadprirodzenom, konkrétne démonmi zvuku, ktorých priazeň, spoločne s kamarátkou od susedov, zneužíva na pobavenie väčšinou na cudzí účet a osobné obohatenie. Našťastie sa naša vypečená dvojka po pár výčinoch uvedomí a počne užívať magické entity aj na spoločnosti prospešné účely, ako to v správnom normalizačnom seriáli pre deti a mládež má byť. Nejedná sa zďaleka o vrcholné dielo oného žánru ani obdobia, ale Dibarbora ako dôchodca/vláčikár/trúbkar má svoje čaro, zopár neskôr známych hereckých tvárí zamlada tiež poteší a za jedno pozretie staromilcovi to stojí. ()

dyfur

...nejaké smiešne postavičky-už v tej dobe to bolo pomerne naivné- pomáhali,radili M.Landlovi,,ale nebolo to nič extra pútavé....rád by som to videl opäť....možno sa mi to zapáči viac. ()