Píše se rok 1990 a kdesi na australském pobřeží přistane indonéská rybářská loď s pasažéry z Kambodže a Iráku, kteří se pokoušejí ilegálně dostat do země. Oklamáni falešnými sliby ocitají se uprchlíci na kraji pouště s třísetkilometrovou vzdáleností k nejbližšímu městu. Skupina se rozpadá a náhoda svádí dohromady podmračeného iráckého inženýra Youssifa, mírného, avšak rozhodného Kambodžana Aruna, hledajícího svého australského otce, a javánského rybáře Ramelana, jehož prokletím je přitahovat katastrofy nejrůznějšího druhu. Podobně jako Danis Tanović v Zemi nikoho přibližuje i scenárista a režisér Rowland ve svém debutu politické téma s lakonickým humorem vycházejícím z absurdity situace, aniž by však ztrácel ze zřetele její humanistický rozměr. Cestu podivné trojice za štěstím v podobě civilizace snímá vynalézavá kamera, která ideálním způsobem využívá fotogeničnosti australských širých plání. (MFF Karlovy Vary)

Enšpígl

Ať o tom přemýšlím jak chci, převládá u mě pocit nevyužitosti. Hlavně po emotivní stránce je to věčná škoda, protože námět byl parádní. Přišlo mě to jako kdyby se tvůrci nemohli rozhodnout zda to bude víc "ha ha ha" a nebo "tak to je drsný". Film se jmenuje Šťastná míle, jenže právě pocity štěstí jsem z toho necítil. Přišlo mě to jako film, kde herci v poušti moc dobře vědí, že po klapce naklušou na catering dají si ledovou tříšť a pak budou pokračovat v natáčení. Na drama málo dramatické a nulově emotivní, na komedii málo vtipný. Jako oslava skupinového chození na sluníčku výborný, jako film průměrný. ()

paascha

Deset malých černoušků na pláž vylezlo, jeden se hned utopil, devět jich zbylo. Devět malých černoušků lezlo na kopec, čtyři z nich se zabili, zbylo jich jen pět... Demolition derby přistěhovalecké směsky, které zaujme především krásnými a propracovanými záběry pouště, moře, suchých stromů a roklí atd. ()

danliofer

Tak scénář k tomuto filmu jako by byl napsán samotným mágem scénaristiky Charliem Kaufmanem, jen tentokrát vzal za něj do ruky pero sám život. Opět snímek, který mě dokázal po celou dobu trvání rozesmávat absurdními situacemi, ačkoliv v nich šlo o samotný život. Perth nebo Boomer? To je jedno, jste-li v srdci samotné australské pouště s pár litříky vody bez jídla, bez signálu, s mizernou mapou, jakož i mizernou znalostí map:-) ()

MurielRezek

Jak to, že jsem o tomhle skvělém road movie nevěděla dřív?! VM,díky za tip! Filmu vévodí výborný scénář, který je navíc vystavěný podle skutečných událostí. Rozesmívá řadou absurdních situací, temným situačním humorem a suchým vtipem. Směšné stránky složitosti a absurdit lidské společnosti, které už nikdo nedokáže normálně pochopit. Nadhled a odlehčení od dramat, kde jde skutečně o holé přežití je forma, která mi navýsost vyhovuje a baví. A to mi tenhle milý, citlivý a vlastně hodně smutný film splnil vrchovatě. I'm going to Perth! ()

FlyBoy

Čo vznikne ak sa v rozhorúčenej púšti skrížia plány iráckeho inžiniera, kambodžského vytrvalca, javanského rybára a na stope im sú traja neúnavní hliadkari? Jemne nadpriemerná a pobláznená klubovečka o emigrácií prisťahovalcov do - územia klokanov - Austrálie. Taktiež pomalšie plynúca roadka o zložitosti začlenenia sa do cudzokrajnej spoločnosti. Prevažne v odľahčenom cítení a s veľmi nenásilným rozuzlením... ()