Kapela prišla

• Česko Kapela přijela (viac)

Osem hráčov Alexandrijského policajného ceremoniálneho orchestra pricestuje do Izraela z Egypta. Muži majú zahrať na otvorení arabského kultúrneho centra v Petah Tikva, ale pre chybu v komunikácii odídu autobusom do Beit Hatikvy, celkom iného mesta uprostred Negevskej púšte. Egypťania v policajných uniformách spoznajú niekoľkých miestnych izraelských obyvateľov, ktorí so zvedavosťou reagujú na ich skupinu, sú priateľskí a obozretní a počas ich návštevy im poskytujú útočisko, jedlo, hudbu a spoločnosť. V ten deň už nepremáva žiadna doprava do mesta a v púštnom mestečku neexistujú žiadne hotely, kde by sa mohli ubytovať. Členovia kapely stolujú v malej reštaurácii s jej majiteľkou Dinou (Ronit Elkabetzová). Tá ich pozve, aby zostali v noci v jej byte, v byte jej priateľov a v reštaurácii. Nikto sa do nikoho osudovo nezamiluje, ale vzduch je nabitý napätím, nevyslovenou túžbu a bolestnou osamelosťou. (TV JOJ)

Aluska88

Takové malé, téměř nevýrazné, obyčejné nic, které uteče jako voda. Ale velmi milé a sympatické. Téměř nic podstatného se zde neděje, dalo by se říct, že snímek ani zásadní příběh nemá. Kapela dojede, pojí, popije, pokecá a další den jede pryč:) Milé dialogy i atmosféra. A Ronit Elkabetz je kočka. "Kvůli tomuhle jsem strávil pět let na akademii, abych hrál pochody někde v poušti?" ()

nascendi

Policajti patria internacionálne k neobľúbeným profesijným skupinám. Policajní hudobníci sú na tom iba o niečo lepšie. O malej obľúbenosti Egypťanov v Izraeli a naopak tiež nepochybujem. Takže keď sa Alexandrijský policajný orchester vinou nejakého organizačného lapsusu ocitol bez prostriedkov na nejakom odľahlom mieste v Izraeli, bolo tým rozohrané na celkom dobrý film s možnosťou striedania žánrov. Bohužiaľ z existujúcich možností si tvorcovia vybrali iba nudu a chvála im preto môže patriť iba za to, že nuda netrvala dlho. Tie hviezdičky sú za láskavosť a ohľaduplnosť k divákom a za zaujímavú izraelskú herečku. ()

easaque

pomalý nevtíravý artově laděný film, příběhem však jednodudušší a veškeré dění tvoří "běžné" rozhovory mezi všemi postavami a napětí většinou nedorozumění vzniklé rozdílem kulturních a náboženských postojů. Přesto však velmi lidské a decentní. Humoru tam tolik není a do komediálního žánru bych ho osobně nezařadil - jak je uvedené v infu o filmu. Dávám slabší 4* ()

inutihar

Příjemně melancholická komedie o jedné bloudící kapele a několika ztracených životech uprostřed zapomenutého izraelského městečka. Noc bude dlouhá a za slovy a pohledy je někdy víc, než se v první chvíli zdá. A "balící" scéna v tančírně je absolutně dokonalá... btw: pořád jsem si říkal, odkud znám Tawfíka a on Sasson Gabai hrál ve třetím Rambovi. ()

Jordan

nádherný film, NÁDHERNÝ, ľudský, láskavý, vtipný, plný milého a nevtieravého humoru, plný pochopenia a jednoduchej ľudskej . . . duše . . . veľmi ma to potešilo, pobavilo, dojalo a povznieslo, jednoducho krása - a dve herecké poznámky - generál (vedúci kapely) bol nesmierny sympaťák a Dina - krásna zmyselná žena! ()

• Film byl státem Izrael oficiálně vyslán do soutěže o Oscara pro nejlepší cizojazyčný film, ale protože se v něm mluví převážně anglicky, byl Akademií diskvalifikován. Místo něj tedy Izrael nominoval film Beaufort (2007). Angličtina ve filmu slouží jako dorozumívací prostředek mezi egyptskými Araby a izraelskými Židy. (Iggy)