Inspektor Taggart - Série 20 (2003) (séria)

Nahoře a dole (S20E01)

(epizóda)
  • Veľká Británia Penthouse and Pavement

Jason Randell byl, jak udává přebal jedné z jeho knížek, nejlepší a nejúspěšnější britský autor hororů. Ten minulý čas má své opodstatnění. Ještě včera večer se v prostorách luxusního hotelu Opál konal slavný křest jeho posledního románu. Ještě dnešní noc trávil ve zdejším přepychovém střešním apartmá, které bylo drobnou pozorností jeho spokojeného vydavatele. Teď ovšem leží jeho mrtvola mezi odpadky u zadního traktu hotelu vedle ošklivě pomlácené, polomrtvé prostitutky. Zdálo by se, že policie bude mít usnadněnou práci, neboť Debbie musela určitě vraha vidět. To by si ovšem předtím nesměla šňupnout "andělského prachu", drogy, kterou proslavila skupina Duran Duran, drogy, která vyvolává agresivitu a zvyšuje fyzickou sílu, zato ale velmi často způsobuje amnézii... (oficiálny text distribútora)

filmmovier

Co se týče formátu epizod, tak sedmdesátiminutová stopáž (počínaje tímto dílem) se mi jeví jako nejlepší. Díly nejsou ani příliš dlouhé, ani příliš krátké, jsou prostě úplně tak akorát. A platí to hned o tom prvním. Spisovatel hororů, prostituce, drogy, je tady všechno a je to fajn. 75 %. ()