Subjektiv

Děj - Americký středoškolák Harry je zakřiknutý a ustrašený outsider, na kterém si různí výrostci vybíjejí svůj vztek a agresivitu. To ovšem jenom do doby než se u Harryho začnou projevovat telekinetické schopnosti. V tréninku těchto schopností ho povzbuzuje jeho spolužačka Catherine. Ani jeden z nich však netuší, že chvíle, ve které Harry použije svou schopnost, je i chvílí, ve které někdo poblíž zemře. Není divu, že o Harryho, každý z jiných důvodů, začne mít zájem ohromná spousta lidí - Catherinin kluk, policie, falešný televizní senzibil a hlavně jistá tajemná organizace angažující se na paranormálním poli. Děj se díky velkému množství stran solidně zamotává, což je plus, ovšem finální "rozmotání" je IMHO dost mimo, a to díky snaze diváka ohromit jakousi velepointou. Kresba - Postavy vypadají nehezky, obzvlášť Harry má ránu. Už jsem podobný styl kresby viděl a vždycky tak byli namalování bílí. Že bychom japoncům připadali jako oškliváci? Ale možná ne, časem se objeví i dívka s japonským jménem a nevypadá o moc lépe. Ale v reálu taky každý není krasavec a pro jednou se dá přežít, že slečny nejsou kawaii. Vlastně s tou kresbou trochu kecám, podobné je to hlavně stylu Night Head Genesis (není se co divit, podobné téma s podobnou atmosférou a mnoha stejnými tvůrci) a taky může připomínat Monster. Atmosféra - Je tísnivá, ale IMHO ne tak jako u pozdějšího Night Head Genesis. Neoznačil bych jich za hororovou, o vyvolání strachu v divákovi se tvůrci snažili určitě méně než o napětí - spíš jde o thriller. Výsledek - Velmi podobné Night Head Genesis, ovšem s pochybným koncem a možná i nějakou tou dírou v logice děje (bych si musel dělat poznámky, abych uznal s jistotou, že tam díra je či není - takhle je to jen pocit). Lepší ***, což je škoda, protože Harry si mohl šáhnout výš. ()