Inspektor Taggart - Série 19 (2002) (séria)

Oko za oko (S19E07)

(epizóda)
  • Veľká Británia Eye for an Eye

Jsou-li zavražděny dvě lékařky jedné kliniky, naskýtá se policii celá řada potenciálních motivů. Jedním z prvních, které každého napadnou, bude samozřejmě, že jejich tragická smrt nějak souvisí s jejich profesí. Pomsta nespokojeného pacienta? Zoufalý čin člověka, jehož připravilo zanedbání lékařské péče o nejbližší bytost? Nebo je třeba hledat pachatele mezi fanatickými členy Ligy proti potratům, kteří nemohou zdejší klinice odpustit její - podle jejich názoru příliš benevolentní - vztah k interupcím? Jenomže při bližším pohledu je zřejmé, že ty dvě oběti nespojovala jen práce na jedné klinice. Že jejich vztah má hlubší, daleko do minulosti sahající kořeny. Což ovšem pole pátrání nebezpečně rozšiřuje... (oficiálny text distribútora)

filmmovier

Na závěr série ještě jedna (a v seriálu už poslední) stominutovka. A velmi, velmi sympatická. Opět skvělý díl, v rámci seriálu standard, ale to znamená hodně. Prostě povedené, tentokrát je na výsluní Stuart, což je můj oblíbený člen týmu, takže i v tomto směru panuje spokojenost. ()

subic

Formát 4:3. Takový trochu rozvleklý, ale solidní díl s hodně zajímavým tak trochu i překvapivým rozuzlením, ke kterému tentokrát dojde až opravdu v posledních minutách. 2 ženy lékařky a manžel jedné je tak trochu dealer koksu nebo čeho, což není pro kariéru lékaře nejlepší vizitka. Navíc tím zásobuje majitele hampejzu, který tam má zase nelegálně dotažené holky z východu. Když se to provalí, je potřeba jít i přes mrtvoly. O to zajímavější je, že škála podezřelých je tentokrát dost široká. Na hrdinu si trochu zahraje i ušatý detektiv Stuart Fraser (Colin McCredie). 70% ()