Hotel Babylon

• Veľká Británia Hotel Babylon
Veľká Británia, (2006–2009), 32 h (Minutáž: 60 min)

Tvorcovia:

Tony Basgallop

Kamera:

Steve Buckland

Dexter Fletcher, Martin Marquez, Michael Obiora, Raymond Coulthard, Danira Govich, Emma Pierson, Max Beesley, Natalie Jackson Mendoza, Tamzin Outhwaite (viac)

Každý hotel je svět sám pro sebe. A čím luxusnější, tím víc to platí. Svět, kde všechno funguje. Všechno září. Všechno je, jak má být. Svět, v němž všichni považují za svou prvořadou povinnost a čest starat se o hosty. Zajistit jim příjemný a nerušený pobyt. Splnit každé jejich přání, byť by jejich požadavky byly jakkoli pošetilé, zvláštní či perverzní. Takový je i londýnský pětihvězdičkový hotel Babylon, držitel dvou prestižních michelinských hvězdiček. Hotel, zakládající si na své skvělé, léta budované pověsti, hotel poskytující veškeré luxusní služby, jaké si jen lze představit. Extravagantní koktejly. Prvotřídní kuchyni. Supervelké postele... Je to smrtící kombinace, která má na hosty opojný účinek. Ale nejen na ně. Když se vše daří, jak má, dokážou si tuhle atmosféru vychutnat i jednotliví členové personálu. Od Gina, míchajícího ty úžasné koktejly, přes Jamese, dohlížejícího na kvalitu jídel, Jackie, vládnoucí houfu pokojských až po Annu či Bena za recepčním pultem. A samozřejmě Charlieho, na toho nezapomínejme. Charles Edwards, po generální ředitelce Rebbecce Mitchellové druhý nejdůležitější člověk tohoto malého království. Chlápek, který má za sebou ne zrovna nejčitelnější minulost a který se možná právě proto dokáže na všechno to hemžení kolem sebe podívat pronikavýma, takřka rentgenovýma očima.

Nový čtyřiadvacetidílný seriál BBC je mimořádně zajímavým pohledem do zákulisí pětihvězdičkového hotelu, pokoušejícím se poodhrnout oponu, za niž běžný návštěvník a host nikdy nenahlédne. Přibližuje divákovi nejen systém vedení takovéto instituce, ale i interpersonální vztahy, vzájemné rivality i sympatie, vztahy zaměstnanci versus hosté a podobně. Svěží, živý, aktuální, s přiměřenou dávkou dramatičnosti, humoru, sentimentu i nenásilného morálního apelu v jednotlivých příbězích, zkrátka seriál, který rozhodně stojí za vidění. (oficiálny text distribútora)

Fony

Nemůžu si pomoct, ale Hotel Babylon mě nějakým podivným způsobem chytnul na háček. Díky němu dokážu na 50 minut spolehlivě zapomenout na okolní svět. Čím to? Dlouho jsem váhal s hodnocením a přemýšlel, čím je tak zvláštní. Velký podíl na tom určitě nesou dobře napsané postavy, které se dobře doplňují a které jsem si téměř okamžitě oblíbil. A dál? Po většinu doby odlehčená a dynamická atmosféra, kdy se pořád něco děje. I když se za Babylonem neskrývá žádné velké umění, nelze mu upřít šmrnc a osobité kouzlo. ()

Tosim

Hotely jsou takové vzorky společnosti určité země, nakumulované na malém prostoru. Takže pokud nejsou zápletky a děj úplně fádní, dá se z tématu vykřesat něco hodně zajímavého. A tady to platí. ()

Webb

Příjemné překvapení. Konečně seriál, který má vyšší úroveň protože divák se při něm nenudí. Námět mi přijde také dobrý. 3 a půl hvězdy, 67% ()

anderson

ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČT 1 = 7.1.2009 - britská variácia na - teraz už pre mňa kultovku - LAS VEGAS: KASÍNO. Lenže LAS VEGAS tunajší "znalci" zhadzujú a britom sa strkajú do (b)riti. Diagnóza pseudointelektualizmus. (5.1.2009) ()

Crazer

Zase něco nového, něco neotřelého. Hotelové prostředí tu snad ještě nebylo. Velmi zajímavě zpracovaný pohled do duše hotelu a jeho zaměstnanců. Občas vtipné, jindy vážně působivé. Každý díl byl odlišný, svým způsobem originální ... a já se ani od jednoho dílu neodtrhl. ()

Zbyisek

Zajímavé prostředí, ve kterém se odehrávají zajímavé věci. Hotel Babylon žije svým vlastním životem a my máme možnost nahlédnout do nitra tohoto luxusního světa. Celý seriál působí velmi dynamicky, svěže a moderně. Personál a hosté hotelu nám nabízí stále nové příběhy, které přináší nečekané situace a zvraty. Vše je okořeněno špetkou humoru a napětí a tak je Hotel Babylon vskutku příjemnou podívanou. Aktualizace: Ani 4. série není sklamáním. Stále více humoru a stále lepší a lepší. ()

Sabrewulf odpad!

Kouknul jsem ze zvědavosti na jeden díl, jestli se mi to bude nebo nebude líbit. Jedna z mnoha dějových linek pojednávala o tom, jak jedna nesympatická ženská (boha jeho, ona je to snad hlavní hrdinka) ještě k tomu s hlasem Lucie "protekce" Vondráčkové, přijde do pokoje nějakého spisovatele a vyloženě nadržená po něm pořád čumí, chce naoko vysvětlit něco o knize a jak si spisovatel přisedne a vysvětluje, tak ji to vůbec nezajímá, nekouká na knihu, ale na něj a pak ho začne líbat. Chlap se samozřejmě přidá, ale ona řekne, že to není dobrý nápad (prostě slepičí mozek) a on se na ni vrhne a ona se ubrání a uteče. Pak si celý zbytek dílu hraje na strašnou chudinku a celkově je to v seriálu podané, jakože ona je ten největší ubožáček a spisovatel největší grázl....... To bylo moje první a poslední setkání s touto blitkou. ()

vadic

Pokud bych si měl zrovna teď´ přát cokoliv, byl by to tenhle BBC počin na Blu Ray, přestože nevidím jakoukoliv šanci, že by se tak někdy stalo. Prostě cákance barev mě málem osleply. Ale Babylon určitě nestojí pouze a jen na vizuálních superorgiích. Charlieho schopnost vyřešit fikaně všechny problémy by se dala srovnat se způsobem, jakým Podfukáři vždy obrali někoho, kdo si o to fakt koledoval, což není jediná podobnost s dalším seriálem BBC, jak už ostatně někdo předtím zmínil. Hotel Babylon je pro mě pozitivní tsunami v českých televizních vodách, kde vládnou původní spáleníhodné produkce domácích televizí. ()

Lukoboss

Je celkem zajímavé sledovat zákulisí luxusního hotelu, kde hrají peníze tu nejhlavnější roli. Zatím jsem viděl jen pár dílů, takže se to hodnocení možná ještě změní. ()

Lisabellla

První dvě série stály za to. Bavila jsem se, zvykla si na postavy (z velké části si je i oblíbila) a vlastně jen proto, aby z nich polovinu vyměnili. Třetí série ještě koukatelná byla, ovšem ta čtvrtá ... Ta už nikoli. Osmý díl jsem si pouštěla spíš s nechutí a byl to asi ten nejstupidnější díl ze všech čtyřiadvaceti, na které jsem zatím koukla. Další sérii už si v žádném případě nepustím. Nikdy. ()

cab

Spojeni Britanie a hoteloveho prostredi funguje jak ma. Vtipne, atraktivni, napadite, herecky vyrovnane, nechybi drama ani vselijake vztahove peripetie at uz mezi zamestnanci nebo hosty. Prvni sezona: 70% ()

Yardie

Spíše takových 70%. Seriál je zajímavě natočen a sestříhán a působí velice svěžě a dynamicky. V podstatě je to klasický seriál a vztazích obohacený o zajimavé příhody hostů a jejich problémů, které personál většinou řeší. Dialogy jsou také zajímavé a občas jsme svědky docela zábavných situací. Celkově, když se zamyslím, tak seriál je takový průměrný a ničím nějak extra zvláštní, ale je velice dobře natočen, takže je radost se na to dívat. Howgh! ()

sona123

Vím, je to nefér, ale po prvním díle - docela nuda. Asi by si člověk zvykl na jednotlivé postavy, ale čas je drahocený a tohle zběžně řadím do té podprůměrnější kategorie typu Plastická chirurgie. ()