mandelbrot

První dvě třetiny seriálu byly občas docela utrpení. Roztomilá naivita předchozích sérií byla nahrazena vyloženou hloupostí a místo Nanohy a Fate rozbíjejících všechno napadrť jsme nuceni sledovat neustálé tréninkové sekvence nebo dokonce nějaké politické konspirace. Koho to ale zajímá? Navíc přibyla asi miliarda nových postav a ne všichni dostanou dostatečný prostor aby si je člověk dokázal oblíbit, nebo naopak nenávidět, v případě záporáků. Teprve poslední třetina nabídne to, co člověk od seriálu s Nanohou čeká (tj. pořádná řežba), navíc se dočkáme několika zajímavých zvratů a odhalení. To sice vytahuje StrikerS do kategorie "v pohodě koukatelné", ale předchozí dvě série byly přeci jen lepší. ()

Subjektiv

Mohl bych tady opakovat mandelbrota (víceméně s ním souhlasím), ale raději něco nového, že... Občas jsem se při sledování Strikers bavil nechtěnými vtipy. Strikers obsahují velké množství postav, po většinou samé čarodějky. V pátém díle jich minimálně 6 projde transformací a tak máme půl dílu jenom z nich. Zajímavé je, že jenom chlapec při transformaci neprojde fází "plnočelné nahoty". Inu, mně osobně to nevadilo. Ten kluk by ovšem mohl méně řvát. To řvaní při útocích by ostatně měly omezit všechny postavy. Dialogy v Nanoze jsou i na obecné anime poměry zlé. Ovšem finální Armageddon má své kouzlo a kvůli čemu jinému by si dospělý člověk Nanohu pouštěl, že? Slabé ***. ()

Pregar

Něco úplně jiného než předchozí dvě série, ale neřekl bych, že horší. Sice ubyly bojové scény, ale tahle série mi přijde ze všech nejemotivnější; hlavně závěr. ()