Darker than Black: Kuro no keijakuša

• Japonsko DARKER THAN BLACK 黒の契約者 (viac)
Animovaný / Akčný / Dráma / Fantasy / Mysteriózny / Psychologický / Sci-Fi
Japonsko, (2007–2009), 15 h (Minutáž: 24–25 min)

Misato Fukuen, Ikuja Sawaki, Masaru Ikeda, Hidenobu Kiuči, Nana Mizuki, Šin'ičiró Miki, Hidejuki Tanaka, Iemasa Kajumi, Nozomu Sasaki, Čika Sakamoto (viac)

Li Shunsheng - mladý student, který přijíždí z Číny do Japonska. V žádném případě. Li je kontraktor. Muž bez citů, který má zvláštní schopnosti. Jeho prací je likvidovat další kontraktory podle přání lidí. Kontraktoři jsou totiž bezcitné loutky, které udělají pro lidi cokoli. Jenže, je to opravdu tak? Odkud se vlastně kontraktoři vzali? A co jsou zač Loutky? (Lulubell)

Recenzie používateľa novoten k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2007) (S01)

Na první pohled snad lehce ohraný námět alternativní verze dnešního Japonska, kde není všechno jak by mělo být. Ale už na ten druhý si mě omotaly úžasné postavy a už nepustily. Charismatický Hei / Li, éterická Yin nebo odhodlaná Kirihara mě vtáhly do světa kontraktorů, loutek a Syndikátu a z Darker Than Black se vyklubala velmi příjemná a překvapivě intimní sci-fi. Ta funguje jak v dlouhodobém vývoji charakterů, tak ve vedlejších linkách jednotlivých nepřátel a i když mě finále více než uspokojilo, natěšení na další, filozofičtěji pojatou sérii, funguje naplno. ()

Rjúsei no Gemini (2009) (S02)

Tam, kde první série mísila náměty Dollhouse nebo Matrixu, přichází Gemini s parafrází na (později natočenou) Hannu od Joea Wrighta. Ústup do pozadí v podání starých známých nevadí a po pár epizodách, ve kterých není nouze o přehnanější citové výlevy, je i Suou zdatnou průvodkyní po nových místech depresivně laděného světa. Darker Than Black má tak štěstí, že končí na vrcholu. Nejednoznačný konec mě nechal příjemně tápajícího, ale po delší úvaze zkrátka nemůžu jinak, než si ho vyložit jako střízlivý happyend. ()