Darker than Black: Kuro no keijakuša

• Japonsko DARKER THAN BLACK 黒の契約者 (viac)
Animovaný / Akčný / Dráma / Fantasy / Mysteriózny / Psychologický / Sci-Fi
Japonsko, (2007–2009), 15 h (Minutáž: 24–25 min)

Misato Fukuen, Ikuja Sawaki, Masaru Ikeda, Hidenobu Kiuči, Nana Mizuki, Šin'ičiró Miki, Hidejuki Tanaka, Iemasa Kajumi, Nozomu Sasaki, Čika Sakamoto (viac)

Li Shunsheng - mladý student, který přijíždí z Číny do Japonska. V žádném případě. Li je kontraktor. Muž bez citů, který má zvláštní schopnosti. Jeho prací je likvidovat další kontraktory podle přání lidí. Kontraktoři jsou totiž bezcitné loutky, které udělají pro lidi cokoli. Jenže, je to opravdu tak? Odkud se vlastně kontraktoři vzali? A co jsou zač Loutky? (Lulubell)

Recenzie používateľa Scalpelexis k tomuto seriálu (2)

Darker than Black: Kuro no keijakuša (2007)

Takové solidní pohodové pokoukáníčko. Hei je těžce cool postava (maska, schopnost, oblek, herectví - dlouho jsem si neoblíbil někoho natolik), která moc neřeší, ale koná. Po několika dílech jsem se bál, aby nám to nesletělo do té klasické vaty ve střední fázi, ale vedlejší aktéři jsou též docela zajímaví, takže nudě bylo zabráněno. Navíc jsem po delší době ocenil, že mé city nebyly nijak napínány, prostě jsem se jen vezl na vlně. Dobrý nápad, slušné postavy (jen to očko s tou růžovovláskou jsou naprosto zbyteční), pěkná animace..jen bych přeci jen ocenil o něco větší hloubku a více vysvětlování někde ke konci. ()

Rjúsei no Gemini (2009) (S02)

Tento sequel budu vzhledem k jeho staršímu a lepšímu bratříčkovi hodnotiti velmi neobjektivně, protože jiné dojmy ve mně nevyvolal. !SPOILER! První věci první: Co jste to k sakru udělali s Heiem vy mizerní zpropadenci?!!KONEC SPOILERU! Gemini je velmi odlišný od Kuro no keyakusha: Už jedeme podle jedné poměrně souvislé dějové linky, žádné epizody, tlačíme o něco více na city a tváříme se epičtěji, takže bych se nedivil, kdyby se zde mísily opačné názory o tom, jaká série je kvlaitnější. Z mého pohledu to nění tak úplně špatné, ale chybí tomu hrozně moc dotažení a nápadů. Nebýt Gaidenu, tak nám unikne spoustu faktů a dlouho bychom tápali ve tmě, než bychom aspoň jemně nalezli rukou tu zeď, po které bychom se posouvali. Osobně jsem hlavní postavu neměl zrovna v lásce, protože mě kolem níc víc věcí otravovalo než těšilo (její absurdní schopnost podpořená její "sailormoonovskou" animací vedou). Co mi vadilo a co už jsem zmínil, je odhození postavy Heie na druhou kolej a místo toho frajera z 1. série dostáváme totální nemastnou náhražku, která si ani zdaleka nemůže nazývat pověstným a hrůzou nahánějícím kódováním BK-201. Připomíná mi to trochu postavu zaklínače Geralta, který v prvních svazcích stírá jednoho za druhým a po jistém zranění je z něho pomalu takový otrok děje. Proč tomu dávám nakonec oné slabé 4? Hudba je skvělá (elektronickou songu "23" jsem si pustil nekonečněkrát) a také díky svým předchůdci/následníkovi: Jako sága to totiž poměrně funguje + se strašně nerad loučím s tímto sympatickým světem. Kéž by vyšel i prequel Skikkoku no Hana. ()