Life on Mars - Season 2 (2007) (séria)

Episode 8 (S02E08)

(epizóda)

honajz2

ASI SPOILERY Tak tohle teda byl opravdu solidní mindfuck, který ve mě dost rezonuje ještě teď a marně teď přemýšlím nad tím, jestli jsem už někdy něco takového viděl. Napadá mě snad jen závěr Battlestar Galacticy, ten mě odrovnal stejně, ale to je zase úplně jiný žánr. Poslední epizoda Life on Mars naštěstí je opravdu poslední a vše uzavře, ale ten způsob jakým na to jde, no ty vole... Za celou dobu už přišlo několik teorií, jak to se Samem celé je a samozřejmě se objevují i tady, jenže co chvíli se střídají, do toho přijde ještě jedna totálně šílená která převrátí naruby vše viděné a aby toho nebylo málo, ony se ještě všechny ty teorie začnou prolínat! Do poslední chvíle tak tedy není zrovna jasné, co z toho vyleze a když už se to ukáže, vypadne z toho tak sofistikovaná pointa, že je zároveň strašně pozitivní a zároveň totálně depresivní. Fakt. Takhle zvláštní závěr jsem už sice kdysi párkrát viděl, ale rozhodně ne v seriálu, kdy pořád člověk čeká, že z toho vyjde něco klasičtějšího a ono zrovna tohle... Hodně mě to potěšilo. 5* ()