Úspešný bankár Mark (Colin Firth) žije so svojou tehotnou ženou Laurou (Emilia Fox) vo veľkom dome a užíva si status člena vyššej triedy. Aj keď práve uzavrel veľmi výhodnú finančnú dohodu, odmietne dať almužnu jednému žobrákovi v podzemnej stanici. Neskôr však svoje správanie oľutuje a začne sa cítiť previnilo hlavne kvôli svojmu opulentnému životnému štýlu. Na druhý deň sa vráti do podzemnej stanice a dá žobrákovi 100 libier. Mark sa potom rozhodne využiť časť svojho bohatstva na pomoc v núdzi a začne pomáhať ako dobrovoľný terénny pracovník. Časom začne byť zrejmé, že jeho novoobjavený záujem o chudobných je len forma úniku od jeho materiálne založenej ženy, preto sa začne cítiť ako v pasci... (misterz)

Cival

Hrůza hrůzoucí. Slušně obsazená sociální agitka, do níž si tvůrci vytáhli z novin několik modelových případů (mlácená těhotná manželka, ex-vězeň, vnitřně vyprázdněný milionář) a rozestavěli je v neuvěřitelně polopatickém a kýčovitě zaznamenaném pseudopříběhu. Málokterý film působí tolik "na objednávku", tj. aby si lidi mysleli, že něco řeší a že opravdu soucití, pokud je u filmu mrazí a pokud vlhnou oči. Tupý trapas, koncepčně rozplizlý a s velmi pitomou pointou. ()

Nathalie

Boring equal...Borne' equal. Sociální rozměr je neskutečně tupý, nuda je všeobjímající. Když nahrnete na hromadu všechny problémy světa od domácího násilí k bezdomovectví a doprostřed toho londýnského bahna strčíte aristokratického Colina Firthe s černým svědomím, nemůže to dopadnout jinak než jako kolosálně povrchní trapnost, která se snaží lacině vyloudit slzy a vzbudit soucit. I mistr BBC se utne:-) ()

Tuxedo

Začátek a konec sice působí lehce samoúčelně a zbytečně moralizují (resp. dovedou některé dějové linky až k absurdnu), všechno mezi tím mě ale uchvátilo, včetně výkonů všech zúčastněných. ()

Honza dAve

Nepovedený, nudný a falešně soucitný film, ve kterém, krom občasného světlého momentu Colina Firtha a ujdoucího hraní Roberta Carlylea, není kapka umění. Je to jako číst noviny, nejlépe regionální černou kroniku. Na téma bezdomovectví, domácího násilí a uprchlictví se jistě mají točit filmy, ale ne tak, jak se točí bulvární zprávy. Nic, co byste nemohli ve velkoměstě vidět na ulici sami nebo číst v novinách, vám film nepřinese (tedy mimo brokera milionáře, který se na chvíli z nudy a naivity rozhodl pomáhat potřebným, a nic moc mu to nejde, tak toho radši nechá). Kamarád Cival to vyjádřil přesně - Born Equal je laciný slzoloudič, který se snaží lidem za cenu lístku do kina prodat dojem, že když se teď u tohoto filmu dojmou, mnoho toho vyřeší a pomohou. Ale tak to není. Dominic Savage natočil mizerný kousek, a ani to, že je televizní a nebyl asi moc drahý, neobhájí ty peníze na něj vydané. Kdyby je BBC věnovala na dobročinné účely, udělala by lépe. Stejně tak je spousta lepších možností, jak strávit čas a utratit peníze, které by vás stálo shlédnutí "Na počátku jsme si rovni" v kině. ()